PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795064}
2,2 1 746
ocen
2,2 10 1 1746
1,2 4
oceny krytyków
Labirynt świadomości
powrót do forum filmu Labirynt świadomości

Świetny film bardzo głęboko osadzony w tematyce szeroko pojętego okultyzmu. Super pomysł na scenariusz, film porusza takie zagadnienia jak min. Towarzystwo Vril, badania nazistów dot. wiedzy tajemnej, kabała, numerologia, krew miesięczna, wpływ cyklów Księżyca na człowieka, Nefilim, Księga Henocha. W scenariusz umiejętnie wpleciono wiele aspektów okultyzmu.
Oczywiście durnie, którzy nie mają pojęcia o religiach, wiedzy tajemnej czy ezoteryce będą w durny sposób komentować tematykę filmu - dla głupca wszystko czego nie rozumie jest głupie :).
Także ci którzy oczekują po polskiej produkcji policyjnych strzelanin, wulgarnych odzywek czy nieśmiesznych żartów o "ruchaniu w dupę" nie zrozumieją NIC z tego filmu.
Dla mnie to jeden z lepszych polskich filmów jakie widziałem, a na pewno jeden z najlepszych jeśli chodzi o pomysł i scenariusz.
Jedyną wadą jest słaba gra aktorska - głównej bohaterki i p. Czopa grającego Wiktora.

mateusztsr

Właśnie szukam kogoś kto mi to wszystko wyjaśni. Czy byłbyś w stanie o zrobić? I przede wszystkim czemu główna bohaterka oszalała a ojciec i córka nie?

ocenił(a) film na 1
mateusztsr

Ty tak na serio?

ocenił(a) film na 7
mateusztsr

Jeśli się nie rozumie aspektów poruszanych w filmie, trzeba krytykować.....takie to polskie piekiełko. Jeden z lepszych filmów jeśli chodzi o poruszaną tematykę. Gra aktorska głównej bohaterki filmu rzeczywiście bardzo słaba.

ocenił(a) film na 1
Seba_70

Nie aktorka, tylko cały film xD Są poruszane tematy nazistów- palenie mózgów żydom, bujanie autystycznych dzieci i inne głupoty wyrwane z kontekstu przez reżysera. Irracjonalne zachowania głównych bohaterów, "haker poszukiwany przez interpol" piszący z prywatnego numeru, czy nieznajomość przez Zbyszka i Helenę podstawowych pierwiastków chemicznych (nawet nie umieli tego wygooglować), bo to nie było po niemiecku stawia talent reżysera, a raczej jego brak na równi z Markiem Piestrakiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones