PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875522}

Lamb

Dýrið
6,0 8 942
oceny
6,0 10 1 8942
6,1 32
oceny krytyków
Lamb
powrót do forum filmu Lamb

... że w finale odwet za krzywdy bierze OJCIEC Ady?
Moja interpretacja jest taka, że - jakkolwiek irracjonalnie to brzmi - po śmierci córki Ingvar spółkował z owcami na życzenie zaburzonej psychicznie Marii. Pierwszym dzieckiem był syn. Został odrzucony ze względu na płeć. I to on w finale zabija swego ojca, odbierając mu swoją siostrę. Bo tylko ta druga istota była szczęściem, kompensowała Marii córkę. Wygnanie pierwszego dziecka na długo przed narodzeniem Ady - prolog, święta, nowej "córeczki" jeszcze nie ma, porzucony syn sapie za oknem. Co Wy na to?

ocenił(a) film na 8
JaCze

A jednak to ojciec Ady - na samym początku filmu była scena, jak przychodzi do owczarni, owce są przerażone i pewnie wtedy jedną z nich zapłodnił.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Tak, tę która się przewraca na końcu tej sceny. Niestety tak jest. Niestety dlatego, że w takim razie obecność tej postaci to słabe science fiction, żeby trochę postraszyć. Prawdziwie egzystencjalny wymiar miałaby moja opcja. Przede wszystkim film zyskałby na wiarygodności i realizmie. :)

ocenił(a) film na 9
JaCze

Ciekawa interpretacja, ale chyba zbyt dużo tu domysłów i życzeń :-) Podczas gdy faktyczny zamysł reżysera jest moim zdaniem dużo prostszy i wystarczający do głębszych przemyśleń...

ocenił(a) film na 6
fruzia_fw

Przegapiłem troche pierwszą scene, interpretacja zupełnie się zmienia, bo myslałem, ze to głowny bohater był całym sprawcą, tak jak pisał o tym @jaCze

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Tam nie było go chyba widac, może to napalony Ingvar sapał, a owce przerażone "o, nie, znowu ten zwyrol" :D nie, żartuję :)

Agatonik

Bzdura w 1 scenie nie widac nikogo poza owcami, mogl je zapladniac ten baranolud

JaCze

No w tej pierwszej scenie to nie jest takie oczywiste kto przychodzi do owczarni, nie jest pokazane kto to był, slychać tylko ciężkie kroki, mógł to być równie dobrze zaburzony psychicznie Ingvar, tylko jak na syna Ingvara to ten czlowiek-owca był trochę wyrośnięty

ocenił(a) film na 7
JaCze

Im dłużej nad tym myślę, tym większe mam wątpliwości, czy faktycznie postać z końcówki jest ojcem Ady. Oceniam 50/50 teraz. Dupcył owce - ok, może po prostu natura, niekoniecznie zapłodnił. Podejrzewam, że i Ingvar dupcył owce, jak to pasterz, wiadomo ;) czy Maria tego chciała, czy tylko przymykała oko albo uznawała, że to normalne (w końcu to pasterz, wiadomo), nie wiem, ale nieprzesadnie się zdziwili, jak urodziła się Ada, nie pytali "a skąd to??", Maria nie spojrzała na męża z wyrzutem, czyli dupcył, bo dupcył, urodziła się taka Ada, bierzemy z całym dobrodziejstwem i cieszymy się swoim szczęściem.
A odwiedziny na farmie postaci z końcówki mogły być zarówno gniewem/zemstą ojca za zabranie córki (posapię, bom zły, psa ubiję) albo zemstą brata za porzucenie l wybranie córki, obie wersje się bronią.

Co by nie mówić, świetny, nietypowy film.

ocenił(a) film na 8
JaCze

Rozczaruję Cię, ale człowiek nie może mieć dziecka ze zwierzęciem, przynajmniej nie w sposób naturalny.

ocenił(a) film na 7
Zloty_Deszcz

Ten komentarz na końcu od @Zloty_Deszcz rozsmieszył mnie na cały dzień. W kontekście całego filmu i dyskusji jest uroczy XD

Zloty_Deszcz

W nienaturalny też nie. Nie da się. Za duża odległość genetyczna. Udałoby się co najwyżej z małpą.

ocenił(a) film na 4
JaCze

Ja myślę,że Tralfamadorczyk z galaktyki Galopującego Muła dzięki infundybule chronosynklastycznej samozapłodnił i urodził wszystkie postacie z tego filmu.
Przepraszam.
Podziwiam ,że komuś chce się dochodzić jakichkolwiek sensów w tym obrazie.
Jestem widocznie wyjątkowo tępy,nieczuły i przyziemny by znaleźć w nim choćby odrobinę jakiejś głębii.
Jestem złośliwym sukinkotem ,a film mnie zniesmaczył.
Proszę o wybaczenie :)
pozdro

ocenił(a) film na 6
clarencefilmweb

Ciekawe jak Vonnegut by zinterpretował ten film ;D

ocenił(a) film na 4
HanSolek

Spotkać fana Vonneguta to zawsze duuuuża przyjemność !!!
Kurt mógłby sens tego filmu skomentować np.rysunkiem dziury w zadku :)

ocenił(a) film na 6
clarencefilmweb

*owczym zadku hahahh

JaCze

Nie pie...., moze w twoim zrytym lbie tak sie roi, ake w filmie wszystko jest jasne, owce zaplodnilnten baranolud

ocenił(a) film na 9
JaCze

Świetna interpretacja! Dzięki za podzielenie się nią. Trzeba by się przyjrzeć początkowi czy coś nie zgrzyta, ale pewnie jest tak jak napisał tawindan, że obie interpretacje pasują. Im więcej możliwych interpretacji tym ciekawiej!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones