PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=345840}
6,4 18 492
oceny
6,4 10 1 18492
Largo Winch
powrót do forum filmu Largo Winch

Gorsze kino.

ocenił(a) film na 6

Wiecie co, mam wrażenie, ze ten film jest jedna z kilku prób pokazania światu, iż Francja może zrobić coś takiego samego lub lepszego niż Amerykanie czy Brytyjczycy. Jedak nikt nie wziął pod uwagę, ze nie maja doświadczenia w produkcji masówki, która ma trafić do zwykłego odbiorcy. Dla mnie to taki francuski nie dorobiony Bond. Oglądajcie na własna odpowiedzialność. Ja zrobiłem to tylko dlatego, ze dzień bez jakiegoś filmu jest dla mnie stracony.

ocenił(a) film na 6
misffitz

Właśnie dlatego, że nie wyszła typowa masówka, film przyjemnie się oglądało.

ocenił(a) film na 4
chemas

Co kto woli, dla mnie nieprzyjemnie się oglądało. Film pędził na zlamanie karku, byly non stop przeskoki między teraźniejszością a przeszlością, zamiast normalnie chronologicznie opowiedzieć historię, djae to wrażenie jakby jakiś niestabilnie człowiek chciał tobie historię opowiedzieć :

- no więc jest taki stary człowiek, który ma firmę, ale dał się zabić
- kiedyś w przesżlości zaadoptował chłopca w Jugosławii
- aha no i jest taki młody awanturnik, co spędza upojną noc z nieznajomą,
- ktoś go ratuje,
- ten młody dowiedzial się, że ten stary neie żyje i daje dyla,
- ale wróćmy się do przeszłości, ten młody chciał uciec z domu jak się dowiedział, że mają go zabrać gdzie indziej.

itd.

Dobrym przykładem nie-chronologicznie opoiedzianej historii jest "Eternal Sunshine of the spotless mind". Ale tutaj się nie wypala, tutaj po prostu to nie ma sensu i denerwuje.

Przez tą ciągłą pogoń, gdzie ktoś kogoś ściga, ucieka itp. nie mamy szansy nawet poczuć jakichkolwiek klimatów. To, że raz na jakiś czas rzucą cię w inny zakątek świata nie znaczy, że to jest poprawne budowanie klimatu. Nie ma napięcia, bo kto jest za co odpowiedzialny można się od razu domyślić, i wcale nie ma elementu zaskoczenia. Mówię zwłaszcza o szefie ochrony i Fergunson.

Nie ma też napięcia bo cały czas coś się dzieje, więc nie jest przygotowany/a na specyficzny istotny zwrot. Gdy ciągle coś wyskakuje, to w pewnym momencie machasz ręką i ci wszystko jedno.
Jest to okropnie chaotyczny film, bez ladu i składu, bardzo niepoprawny jeśli chodzi o opowiadanie historii, bardzo pretensjonalny i denerwujący. Przynajmniej ja ten film tak odebrałam, stąd niska ocena.

ocenił(a) film na 6
Moai

Nie twierdzę, że film ma jakiś niesamowity klimat i jest pełen napięć i zwrotów akcji i rewelacja w ogóle. Średniak na plus. Ale film oglądało się przyjemnie jako zabicie czasu i na pewno był lepszy od masówek amerykańskich, gdzie normą jest przewidywalność akcji (a co za tym idzie brak zaskoczeń) i totalny brak klimatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones