PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672845}

Larp

6,3 1 193
oceny
6,3 10 1 1193
Larp
powrót do forum filmu Larp

Dla mnie za krótki. Nie rozwija tematu kompletnie.
Ogólnie pokazuje Larpowców jako ludzi żyjących własnym życiem, nieprzystosowanych do rzeczywistości... Chyba trochę zaszkodzi ten film całemu środowisku, w sensie będą przez zwykłych zjadaczy chleba jeszcze bardziej uważani za freaków niż już są. Myślałem ze twórcy pójdą właśnie w drugą stronę

ocenił(a) film na 7
Mizi

dziś w nocy też miałam przyjemność obejrzeć, kurcze, całkiem fajny, podobało się :-)

ocenił(a) film na 8
Mizi

Jakoś tego tak nie odebrałem.

ocenił(a) film na 1
doliwaq

Proponuje wobec tego "Mazes and Monsters" (1982) z Tomem Hanksem. Równie realistyczne pokazanie środowiska graczy w RPG.

ocenił(a) film na 8
princepssalmedien

Siedzę w tym środowisku więc wiem jak wygląda, ale dzięki za cynk.

doliwaq

Też tak odebrałam tę etiudę jak Mizi. Ludzie bawiący się w LARP wychodzą na freeków. Wydaje mnie się że np. kostiumy mają lepsze niż w tym filmie gdzie wygladali jak dzieciaki z lat 90tych bawiące się w rycerzy itp. a chyba jest inaczej? Prawda doliwaq? Tymczasem pokazywanie tego środowiska jako takie "bylejakie" daje wrażenie że to wariaci... mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi... Jeśli ktoś się przykłada bardziej do hobby opartego na przeistaczaniu się w jakieś postaci, tak jak to robią grupy inscenizacyjne, zajmujące się rekonstrukcyjami historycznymi to nie jest to wtedy śmieszne i nie zakrawa na głupote i wariactwo...

ocenił(a) film na 6
777temida

Zgadza się. Rekonstrukcja historyczna wygląda poważniej. Wymaga czasami ogromnej cierpliwości w przeglądaniu materiałów źródłowych dotyczących stroju, przedmiotów codziennego użytku, czy bojowego ekwipunku. Takie osoby często również zaczynają samodzielnie wykonywać elementy wyposażenia w oparciu o historyczne metody i z czasem dochodzą do dużej wprawy. Inscenizacje są rzeczywiście takim momentem kiedy rekoni mogą się pokazać i zareklamować odtwarzany okres, bitwę, czy wreszcie osobę którą rekonstruują. Dobrze zrobiony sprzęt jest przez turystów traktowany praktycznie jak zdjęty z wieszaka muzealnego i to zdobywa szacunek osoby trzeciej. Należy zaznaczyć jednak, że również w tym środowisku są imprezy fabularne (najczęściej zamknięte bez publiczności) w których prowadzone są swego rodzaju gry i tu widzę pewnego rodzaju podobieństwa z LARPEM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones