PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556934}
6,3 37 179
ocen
6,3 10 1 37179
5,2 8
ocen krytyków
Larry Crowne uśmiech losu
powrót do forum filmu Larry Crowne - uśmiech losu

7/10

ocenił(a) film na 7

Więcej takich filmów! To tzw. kategoria "feel good movie". Do niej zaliczam m.in. :
Dzień Świstaka, Yes Man, Sweet November, The Pursuit of Happyness, Truman Show, K-PAX, The Terminal i mój ulubiony August Rush.

Pomóżcie mi ludziska - podajcie więcej tytułów podpadających pod tą kategorię. Mam dosyć horrorów, strzelanin i durnowatych komedii dla nastolatków - dla odmiany szukam czegoś, co sprawia, że człowiek choć przez chwilę czuje się lepiej i odrywa się od szarzyzny rzeczywistości. Proszę o propozycje.

ocenił(a) film na 7
corben1

Otóż to.

ocenił(a) film na 6
corben1

Polecam następującą pozytywną szesnastkę (alphabetical order - obowiązkowo do wspólnego oglądania w towarzystwie lubianej dziewczyny/kobitki):

1 4. PIĘTRO (hiszpański) Film nie jest banalny a temat nie jest łatwy. Śmiertelnie chorzy bez ckliwości, bez wyciskania łez. Chyba bardzo polubisz chłopców z tego filmu.
2 BEZDROŻA (USA) O poszukiwaniu dobrego wina (zatem jest, owszem, popijanie) ale nie tylko.
3 BUTELKI ZWROTNE (czeski) O zwykłych ludziach - bez lukru a nie bez drobnych złośliwostek, ale jednak z sercem i sympatią dla nich. Pewnie jeszcze tylko niektórzy Czesi tak potrafią.
4 CAST AWAY. POZA ŚWIATEM (USA) Bez słowa komentarza (podobnie jak większa część filmu): rozbitek sobie radzi!
5 DON JUAN DE MARCO (USA) - Po jego obejrzeniu nie da się, po prostu się nie da być w złym humorze.
6 DYM (USA) Zwykła pochwała przyjaźni i prostolinijnej lojalności; warto!
7 ELLING (norweski) Po prostu pokochasz tytułowego bohatera oraz jego przyjaciela. Zobacz obowiązkowo!
8 FORREST GUMP (USA) Uważam, że niezwykle ciekawa jest ta wielka historia widziana oczami prostaczka.
9 MAMMA MIA! (USA/brytyjski) - Wiem, wiem, fabułka prosta jak drut, postaci dość płaskie... no ale melodyjne piosenki plus cukierkowo-kolorowe zdjęcia słonecznej Grecji potrafią zdziałać cuda.
10 MIĘDZY SŁOWAMI (USA) Sofii Coppoli bardzo "klimatyczny" film o zrozumieniu i braku zrozumienia, o znajomości i uczuciu - ale bez spełnienia (i to właśnie jest w nim piękne!) - czy to spełnienia happy-endowego czy to tragiczno-melodramatycznego.
11 NOTTING HILL (brytyjski) Chlubny wyjątek na tle miernej & przesłodzonej większości komedii romantycznych; super-baja, za to jak się ogląda!
12 PROSTA HISTORIA (USA) W ogóle jestem za prostotą w życiu.
13 SYRENY (USA) Z Cher i z czarującą malutką Christiną Ricci.
14 TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ (brytyjski) Za rozmaitość; za to, że mamy w nim chyba aż z dziesięć różnych, przeplatających się historyjek miłosnych – dla każdego coś miłego; trudno się zanudzić.
15 VOLVER (hiszpański) - Chyba najbardziej optymistyczny film Almodóvara. Ot, o tym, jak kobiety sobie radzą! Mocują się z życiem, które im ciosów nie skąpi - i nie przegrywają.
16 WŁOSKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH (duński) Być może najlepszy przedstawiciel tak zwanej Dogmy.

ocenił(a) film na 7
Film_Polski

Dzięki - szacun ! - Połowę oglądałem - pozostaje druga połowa. "Must see" - cheers mate !

corben1

no to jeszcze koniecznie do oglądnięcia Szalone serce z Jeff Bridges

corben1

Wiekszosc starych filmow Franka Capry...

Mnie ten film poprawil nastroj juz w czasie napisow poczatkowych. Puscili stary hit grupy ELO ;) Drugi dali w napisach koncowych.

corben1

oczywiście niezrównane "Lepiej być nie może" z Jackiem Nicholsonem, wspaniały film
"Powrót do Garden State", małe arcydzieło
"Mała miss" - nie da się nie kochać
"Życie mniej zwyczajne" - drugi najlepszy film Boyle'a według mnie
"Miasteczko Pleasantville", bardzo ładny i pozytywny
"Przed wschodem słońca" i (druga część) "Przed zachodem słońca" - czysta magia z przeuroczą Julie Delpy
"Podróż przedślubna" - raczej nietypowa komedia romantyczna z Julią Roberts, nie ukrywam, że to jeden z moich ulubionych tytułów w tym gatunku
"Dziewczyna z Jersey" - film Kevina Smitha całkiem inny niż "Sprzedawcy" czy "Dogma", bo to ciepła - i familijna! - komedia romantyczna
"Dziewczyna i chłopak - wszystko na opak" - bardzo przyjemny i zabawny
"Dwa światy" (10 items or less) - mało znany film z Morganem Freemanem

ocenił(a) film na 8
corben1

Od siebie mogę polecić Middle of nowhere (świetny aktorski duet pod postacią Susan Sarandon i jej córki Evy Amurri), Running with scissors (zarówno książka jak i film rewelacyjne), wspomniane już Garden State i Butelki zwrotne, norweską produkcję Happy Happy, Debiutantów, Śniadanie na Plutonie, moje ukochane i bardzo niedoceniane Elizabethtown, Away we go (przeuroczy film), Soul Surfer, Paper Man, no i na koniec z całego serca polecam HappyThankYouMorePlease, którym byłam absolutnie zachwycona.

użytkownik usunięty
corben1

"Big Lebowski" - super komedia
"Bracie gdzie jesteś" - niezła komedia
"Blues Brothers" - świetna komedia z niezłym bluesem
"Buena Vista Social Club" - sympatyczny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones