PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556934}
6,3 37 205
ocen
6,3 10 1 37205
5,2 8
ocen krytyków
Larry Crowne uśmiech losu
powrót do forum filmu Larry Crowne - uśmiech losu

co powinni uczynić polscy "frankowicze" (osoby spłacające pożyczki hipoteczne denominowane w walucie szwajcarskiej).

W filmie, kobieta z banku staje na głowie, by nakłonić bohatera do zatrzymania (po odejściu żony) domu (zbyt dużego dla jednej osoby) i do dalszego grzecznego płacenia. Bo to przecież dla banku rozwiązanie najwygodniejsze: zero starań a przypływ kasy jest. Domu, którego rynkowa wartość spadła dużo poniżej sumy, jaka wciąż pozostaje do spłacenia.
A tu tymczasem Tom Hanks zwraca klucze do banku i powiada: "Teraz wy się martwcie co z tym dalej robić" (w domyśle: "spróbujcie uzyskać na licytacji choć połowę tej kwoty, na jaką spodziewaliście się się wycyckać mnie").

ocenił(a) film na 6
Film_Polski

Na prawdę uważasz że to najlepsza recepta dla wszystkich frankowiczów ? ( nie jestem nim )

ocenił(a) film na 7
Film_Polski

czy w Polsce też tak można?

ocenił(a) film na 6
MrTheKozak

No cóż, nie przeczytałem wszystkich umów kredytowych jakie kiedykolwiek podpisano w naszym kraju.
Wszelako taka właśnie jest generalna zasada działania hipoteki (ang. mortgage): bank - pożycza, zaś sama nieruchomość (dom, budynek) albo inny lokal - służy jako zabezpieczenie spłaty, czyli jako swego rodzaju zastaw.

Chyba, że ktoś wolałby nie spłacać a jednocześnie wciąż mieszkać . . .

ocenił(a) film na 3
MrTheKozak

oczywiście, że nie można

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones