PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7892}
5,7 6 015
ocen
5,7 10 1 6015
6,3 9
ocen krytyków
Last Days
powrót do forum filmu Last Days

?

ocenił(a) film na 6

Szczerze mówiąc nie wiem, co mam myśleć o tym filmie. Obejrzałem dziś, opinie też są różne i raczej nie sądzę, aby celem reżysera nie było wzorowanie się na Cobainie. Ale jeśli tak, to skąd to jego przedstawienie w sukience? Ktoś może wytłumaczyć? I bez spin proszę!

johnnybravo1991

Z tego co wiem, Cobain pare razy pojawił się w sukience na koncertach czy na sesji.

ocenił(a) film na 6
agula_131

O, dzięki, dzięki.

johnnybravo1991

Na koniec filmu pojawiła się informacja, że wydarzenia są fikcyjne, choć w pewnym stopniu wzorowane na życiu Cobaina.

ocenił(a) film na 6
jenny777

Widziałem, ale po prostu byłem ciekaw, czy Kurt w sukience rzeczywiście się pokazał gdzieś, czy był to tylko wymysł reżysera.

johnnybravo1991

https://www.youtube.com/watch?v=9jjfGsCxka8

johnnybravo1991

Występował w sukience, przynajmniej na jednym z festiwali.

ocenił(a) film na 6
johnnybravo1991

Mam podobne odczucia, ale raczej skłaniałbym się do oceny pozytywnej. Jest coś hipnotyzującego w tym filmie. No i dwa świetne kawałki. Szczególnie ten drugi na gitarę akustyczną- aż mnie ciary przeszły...

ocenił(a) film na 7
lihsttal

Jeżeli ktoś nie przepada za filmami zawierającymi oszczędną akcje, dialogi i fabułę to raczej się nie zadowoli, ale własnie przez to, że film był tak surowy, monotonny i chłodny, dało się wyczuć odrętwienie, bezcelowość czynów i osamotnienie bohatera. Kawałki autorstwa Michaela Pitt'a również ten klimat wzmagały.

ocenił(a) film na 3
lihsttal

tak, akustyczny kawałek miał cos w sobie... był udanym nawiazaniem do klimatu muzyki Cobaina.

johnnybravo1991

Cobain był zaangażowanym feministą. Nienawidził kultury maczystowskiej i homofobów, a występował w sukienkach, żeby tych ludzi wkurzyć, zakpić z nich i żeby odechciało im się przychodzić na jego koncerty :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones