PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492103}
4,5 1 444
oceny
4,5 10 1 1444
Leśne Doły
powrót do forum filmu Leśne Doły

Wreszcie udany polski horror/dreszczowiec, a nawet więcej niż udany - w moim prywatnym
rankingu dostaje 2-gie miejsce (po genialnym ‘Medium’).
Oczywiście film ma drobne minusy: muzyka mogłaby być używana nieco oszczędniej, dźwięk
mógłby być lepszy, pewne elementy fabuły bardziej dopracowane ale są to naprawdę drobiazgi. A
biorąc pod uwagę, że to film zrobiony tanim kosztem przez młodego reżysera - jakiekolwiek
niedoróbki techniczne przestają się liczyć; a jest ich naprawdę mało, nie rozumiem tej lawiny
krytyki - uzależniliście się od wymuskanych do nieprzyzwoitości, przepuszczonych przez komputer
hollywoodzkich tworów, czy co?

Aktorstwo też jest na poziomie: od przyzwoitego do bardzo dobrego (Dzielska, Konarowska,
Bonaszewski, Frąckowiak).

No i fabuła - naprawdę świetna, intrygująca i oryginalna (zjawisko niemal nie występujące w tym
gatunku). Do tego dobrze budowana atmosfera spisku i osaczenia oraz piękne lokacje.
Ale uwaga - film trzeba oglądać uważnie, bo inaczej umkną niuanse niezbędne do zrozumienia
fabuły.

Nie jest to z pewnością pozycja dla fanów: gore, jump scenek i filmów akcji, czyli tego co się
masowo teraz tłucze za oceanem pod marką horror. Do chichrania się z kumplami przy piwie też
się nie nadaje.
Polecam go tym, którzy cenią w horrorach: nastrój, klimat, tajemnicę i których nie zrażają wolno
rozkręcające się historie.

No rozgadałam się ale musiałam trochę tego filmu pobronić, wobec powszechnego tu jechania po
nim :)

ocenił(a) film na 8
ale_ale

Hej. Mam pytanko piszesz że pierwsze miejsce dajesz medium. Konkretnie o który film chodzi? Pozdrawiam

marzena07

Na pewno chodzi o polski horror z 1985.
http://www.filmweb.pl/film/Medium-1985-7644

ocenił(a) film na 8
profondo_rosso

Dzięki pozdrawiam :)

marzena07

Nie ma za co. Film jest dostępny w całości na youtubie. :)

ocenił(a) film na 8
profondo_rosso

Dzięki próbowałam ściągnąć ale porażka . Super jeszcze raz dziękuje

ocenił(a) film na 8
ale_ale

A co do filmu zgadzam się w 100% ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones