PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479701}

Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
7,2 34 399
ocen
7,2 10 1 34399
7,1 8
ocen krytyków
Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole
powrót do forum filmu Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole

Strażnik

ocenił(a) film na 10

Scena, kiedy strażnik pojawia się w chmurze śniegu trzymając w szponach Diggera to
majstersztyk animacji, chwyta za serce, piękno dla oczu i muzyka - piękno dla uszu. Musiał
zweryfikować swoje oceny na filmweb.pl odnośnie animacji po obejrzeniu tej animacji.

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Genialna jest również scena gdzie Soren leci w strugach deszczu lub kiedy leci pośród palących się drzew. Genialnie.

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

TAK! Piękna scena. Dorównuje jej jeszcze ta, kiedy Soren leci w ogień, a w tle Dead Can Dance.

ocenił(a) film na 6
ms_rosencrantz

Muzyka Dead Can Dance została tu użyta? Coś takiego, chyba obejrzę jeszcze raz.

ocenił(a) film na 8
Rastaj

Odpowiedź prawie po roku, ale lepiej późno niż wcale. ;) https://www.youtube.com/watch?v=eZRw-7UqXWI

ocenił(a) film na 6
ms_rosencrantz

Dziękuję, przyjmij wyrazy wdzięczności.

ocenił(a) film na 7
Unibet_78

Fakt na tamten czas animacja powalała na kolana. W sumie nadal powala, Strażnicy Ga'Hoole wyglądają niesamowicie, ale czy nic ładniejszego do tej pory się nie pojawiło nie był bym już taki do końca pewny.
Jeżeli chodzi o sam film to nastawiłem się już przed samym sensem na coś piekielnie mrocznego jak na animacje (gdzieś takie właśnie opinie mi się obiły o uszy), do tego reżyser którego jestem chyba cichym fanem. No i efekt tego taki, że moje oczekiwania przerosły film, po napisach końcowych poczułem się trochę rozbity. Z jednej strony istny szał audio-wizualny (ale do tego chyba Zack już nas zdążył przyzwyczaić) i bardzo dojrzała jak na animacje fabuła. Z drugiej strony trochę subiektywnie muszę stwierdzić, że nie do końca oczekuje po bajce czegoś tak poważnego jak choćby w Dzielny Despero. Wole w tej konwencji oglądać raczej coś lekkiego, zabawnego. Gdyby może Legenda sowiego królestwa było naprawdę bardzo, bardzo mrocznie to bajka by mnie zaszokowała, przez co zwróciła moją uwagę, wbiła się w pamięć...jednak tego nie zrobiła. Z poważnych bajek nadal najlepsze wrażenie wywarła na mnie ta z 9 w tytule.

ocenił(a) film na 10
ppp84

Fakt, "9" scenariuszem pobija wszystko na głowę, również sam sposób animacji jest genialny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones