PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823437}
5,8 15 487
ocen
5,8 10 1 15487
4,5 23
oceny krytyków
Legiony
powrót do forum filmu Legiony

Na film szłam z nadzieją, że może nie będzie to mistrzostwo ale przynajmniej spoko historia. Niestety zawiodłam się po całości. Film wieje nudą i dłużyzną.

Ale od początku.

Scenariusz - a raczej jego brak.
Nudne dialogi.
Po co taki rozbudowany wątek miłosny?
To na co liczyłam najbardziej, czyli legiony prawie się nie pojawiają.
Jeszcze raz, gdzie te legiony?!
Rzucanie tekstami/odwołaniami, których osoba niezbyt znająca historię tamtego okresu raczej nie zrozumie.

Brak logiki.
Scena jak legioniści niosąc skrzynie z bronią (nielegalną jak mniemam) odbijają Józka z rąk Rosjan. Wszystko pięknie ale czemu ci dwaj Rosjanie nawet nie zareagowali, że zabito ich kamrata?
Albo finałowa scena w koszarach, gdy Józek przedziera się przez pole a dopiero gdy dotrze do okopów reszta armii rusza do ataku. Czemu nie wykorzystali tych wszystkich wybuchów i zaskoczenia wroga, by wówczas zaatakować? Nie, lepiej czekać jak się Rosjanie się przegrupują i dopiero z bagnetami pobiec.

Główni bohaterowie.
Cały film czekałam na jakąś przemianę Józka, ale w sumie on jak chorągiewka gdzie zawiało tam sobie robił. No i czemu do tej Łodzi nie doszedł (uśmiechnęłam się gdy wspomniał to za pierwszym razem, bo ja z Łodzi, ale czemu tyle było gadania, skoro nic z tego nie wynikło)?!
Tadek - narwaniec bez wyrazu, a jego "śmierć" do przewidzenia :-P

Dłużyzny.
Film wlecze się niemiłosiernie. Za mało scen bitewnych, za to pokazywanie jak bohaterowie ciągle gdzieś idą...
Prócz dynamiki bitew, wszystkie sceny przedłużone.

Kopiowanie hollywoodzkich hitów?
Pearl Harbor - wątek trójkąta
Przełęcz ocalałych - akcja ratowania Tadka przez Józka dosłownie z tym mi się kojarzyło

Jednak pewne plusy są.
Realizacja scen bitewny - bardzo fajne i widowiskowe, ja więcej takich rzeczy poproszę
Fajna scena na rynku - chociaż liczyłam, że bardziej ona wpłynie na głównego bohatera
Gra świateł i gra kamery.
"Kucharz" - chyba najlepsza rola :)
Scena z praczkami, bardzo ładnie nakręcona.
Muzyka - całkiem fajnie skomponowana i pasująca do epoki. Jak ktoś się spodziewa kawałków z trailera to raczej się zawiedzie. Jednak mi odpowiadało, to co zaserwowano finalnie.

Film miał potencjał, ale jak większość kina historycznego został utopiony scenariuszem.

Ja proszę o kino na takim poziomie realizatorskim jak legiony ale z dobrym scenariuszem. Mam nadzieję, że w końcu się doczekam :)
I serio darujcie sobie te wszystkie wątki miłosne, nie są one potrzebne, by stworzyć naprawdę dobry film historyczny.

ocenił(a) film na 5
Irluna

Zgadzam się z przemyśleniami i polecam "Piłsudskiego", który jest dużo bardziej zniuansowany i niejednoznaczny.

ocenił(a) film na 3
Irluna

Trzeba dodać, że film jest nudny jak flaki z olejem.

Irluna

Dokładnie nuda nuda i jeszcze raz nuda. Powiedziałem po seansie żonie że film bym skrócił o 1/3 i nikt by nie zauważył a żona odpowiedziała że skróciłaby o połowę.
A że można nakręcić historyczny film z miłością w tle najdobitniej pokazała genialna "Zimna wojna".

Irluna

Amen.Podpisuję się pod tym co napisałaś o wątkach miłosnych w filmach historycznych i/lub kostiumowych.Już szlag trafia jak sie patrzy na kolejną mizdrzącą się do siebie parę.Filmu nie widziałam jeszcze,ale na samą myśl,że mam go oglądać i męczyć się widząc kolejne tego rodzaju bzdury,odechciewa mnie się go.

Irluna

Przeczytałam tę opinię przed wybraniem się do kina. Miałam nadzieję, że wrócę z seansu i będę mogła się nie zgodzić z powyższymi zarzutami. No, niestety muszę.

Przedłużony, nudny i drętwy. Scenariusz pełen wad. Dialogi okropne - ludzie tak ze sobą nie rozmawiają! Zachowania bohaterów miejscami kompletnie irracjonalne. Część wątków nie wiem, po co w ogóle się pojawiła w tym filmie, bo nie wniosła zupełnie nic do fabuły. No i wisienka na torcie: gdzie legiony? Gdzie ta zajebistość polskiej armii?

Aktorsko też na poziomie przedstawienia szkolnego. Bardzo lubię i doceniam polskie kino, ale z bólem serca ten film muszę zjechać.

Było kilka dobrych momentów, ale tylko kilka i tylko krótkich. Scena na rynku chyba najlepsza w całej tej dwugodzinnej, rozlazłej opowiastce o... o czym właściwie? O czym miał być ten film?

A i jeszcze jedno. Historykiem nie jestem i nie wiem, na ile to wszystko było zgodne z prawdą historyczną. Ale czy tylko mi szarża z szabelkami na wroga, który ma broń palną i karabiny maszynowe, wydaje się głupia?

ocenił(a) film na 2
Irluna

Tak to jest, jak przyjdzie jeden Łysiak z nakazem od prezesa, żeby napisać historię o patriotyzmie. Założę się, że tych jego wypocin nikt nie korygował bo jak takiej klasy scenarzysta może stworzyć paździerz...

Irluna

Love story jest po to, aby film był tańszy. Jeśli było go dużo to znaczy, że wojna jest tylko tłem i jakiś kretyn źle określił gatunek.

ocenił(a) film na 5
Irluna

Skok na kasę, bo pokazowy patriotyzm jest teraz w modzie. Na szczęście, jak każda moda, tak i ta przeminie. Jeśli czegoś jest za dużo, to to się "przejada", rutynieje i zaczyna nudzić. Wrócimy kiedyś do normalności, kiedy uczucia do Ojczyzny będzie się nosiło w sercu, a nie na ubraniach.

ocenił(a) film na 5
Irluna

Średni. Moim zdaniem niewykorzystany potencjał. Sporo niedociągnięć , jakby film był robiony na szybko lub na siłę. Końcowa scena też nierealna Bitwy z ponad dwa razy liczniejszą armią nie można wygrać w taki sposób jak to zrealizowali na filmie.

KoronaCierniowa

Da sie wygrać jeżeli liczniejsza armia ma zerowe morale ale film taki jakiś dziwny

Irluna

a widzieliscie azjate w filmie?

ocenił(a) film na 5
Irluna

Muszę zweryfikować Twoje czepianie się do Józka. Na samym początku, mógł się wydawać jak chorągiewka, bo chciał tylko gdzieś się najeść, przespać itp., ale w pewnym momencie wsiąkł w te Legiony całym swym oddaniem. A propos Łodzi, jak to dlaczego nie dotarł... bo walczyl, bo kochał, bo poczuł, że to jego miejsce... A więc przejaskrawiles w te negatywną stronę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Irluna

nic nowego pokolenie Hitlera i POlszewików hejtuja na Polskie filmy

ocenił(a) film na 6
Irluna

Widać że baba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones