PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96}
7,1 20 640
ocen
7,1 10 1 20640
Lekcja przetrwania
powrót do forum filmu Lekcja przetrwania

Dziadostwo...

ocenił(a) film na 2

Szkoda zmarnowanego potencjału. A wyjściowy pomysł fabuły niósł naprawdę wiele możliwości i pozwalał oczekiwać przynajmniej przyzwoitego dramatu. Niestety, jak to zwykle bywa, na oczekiwaniach się skończyło, a ciekawie zapowiadający się materiał został totalnie skaszaniony w rękach wyjątkowo słabego reżysera.
Co tu dużo gadać, film jest zwyczajnie kiepski. Nieudolnie budowane napięcie, zero dramaturgii, warsztat reżyserski rodem z kina klasy B i zionąca zewsząd nuda to największe wady tego filmu. Nie popisali się też znakomici skądinąd aktorzy. Hopkins zaliczył bodaj najgorszy występ w karierze. Jest drętwy, usypiający i tylko raz po raz raczy nas jakimś filozoficznym bełkotem. Lepiej od niego gra nawet niedźwiedź... Baldwin stara się się już trochę bardziej, choć i tak nie pokazuje tu szczytu swoich możliwości. Ale przynajmniej nie wygląda jakby miał wszystko w dupie, jak jego starszy kolega po fachu :/
Ogólnie - cienizna. Ocena 2/10, choć sam nie wiem za co ten drugi punkt - chyba z litości...

ocenił(a) film na 8
Dwight_

"Nieudolnie budowane napięcie, zero dramaturgii, warsztat reżyserski rodem z kina klasy B i zionąca zewsząd nuda to największe wady tego filmu" - Chyba oglądaliśmy dwa różne filmy. Napięcie budowane znakomicie do tego muzyka Godlsmitha który po raz kolejny pokazał klase. Słabe aktorstwo?! Ja tam widziałem jedynie sztywnego Baldwina, nawet Perrineau zagrał lepiej a Hopkins jak zwykle na wysokim poziomie chodź wiadomo miewał lepsze role. Dla mnie ten film to bardzo dobry film przygodowy który trzyma w napięciu jak nie jeden klasowy thriller.

ocenił(a) film na 2
Buker7

To chyba rzeczywiście widzieliśmy dwa różne filmy, bo Hopkins na wysokim poziomie to i owszem - grał często, ale na pewno nie w tym filmie. Weź se porównaj "Lekcję..." z jego innymi rolami - po prostu żenada! Zresztą nie miał się co wysilać, bo cały film zrobiony jest na 'odwal się' więc drętwe aktorstwo idealnie wpisuje się w poziom całości. Że niby trzyma w napięciu? Proszę cię... Wszystko co działo się na ekranie nic a nic mnie nie obchodziło - tak dennie zostało to przedstawione. Mogli równie dobrze wszyscy zginąć, mógł ich zeżreć misiek, mogli zdechnąć z głodu - who cares? Przynajmniej film szybciej by się skończył i spożytkowałbym czas na coś ciekawszego.

Dwight_

Nie obwinialbym Hopkinsa. Rzeczywisie słabo wypadł, ale to wiąze sie z potwornym bólem pleców i kręgosłupa- którego nabawil sie po wyczerpujacej roli Nixona, gdzie chodził specyficznie zgarbiony, by bardziej oddać charkter postaci. Hopkins na planie The Edge po prostu cierpiał męki. Ładowal w siebie srodki przeciwbólowe. W koncu musiał sie poddać operacji mikrochirurgicznej, w trakcie trwania zdjęc. Po kilku dniach po operacji, by nie rozwalić filmu, wrócił na plan.

agur

To widac wyraznie na filmie. Ma usztywnione plecy, nienaturalnie wygląda. Wiec raczej czapki z głów, że w ogóle to wytrzymał (film pełen jest scen wymagajacych ruchu).

ocenił(a) film na 2
agur

Jeśli to prawda, to jakoś to pewnie tłumaczy Hopkinsa, ale marna to pociecha, skoro film na tym wyraźnie cierpi. Lepiej by było dla niego i dla filmu, żeby zajął się swoimi plecami, a rolę zagrał kto inny.

Dwight_

Wiesz, skoro mu "pierdykneło" w kregosłupie kiedy juz rozpoczeli zdjecia(a na to wygląda) i ekipa była na miejscu, gotowa, to nie było wyjscia. Tragedia, gdy główny aktor wypada wtedy z obsady. Film to jednak potworna machina.
Pisze o tym Falk w swojej książce. Sam Hopkins w któryms z wywiadów dziekuje Balwinowi, ze poradził mu jednak przerwać zdjęcia i pójsc do szpitala, bo inaczej sie wykonczy.
Ale film słaby, co do tego zgoda. I to nie ze wzgledu na Hopkinsa, bo gdyby calosc była dobra to nie dał by rady sam spieprzyć filmu. Ale scenariusz jest słaby [Mamet zawodzi nie po raz pierwszy], rezyseria do d....
IMHO, własciwie film jest OK gdzies do 15 min, do fragmentu w kt. Charles Morse zostaje nastraszony pseudo-niedzwiedziem w kuchni.

ocenił(a) film na 9
Dwight_

Nie rozumiem skąd u ciebie taka opinia. Widocznie masz inne oczekiwania wobec każdego filmu lub błędnie interpretujesz i oceniasz poszczególne filmy. Jak film może nie trzymać napięcia skoro oglądam go po raz 7 czy 8 i za każdym razem film oglądam go z takim samym uczuciem napięcia i strachu. Napięcie budowane jest w mistrzowski sposób od samego początku i stopniowo wzrasta, a jak ty tego nie dostrzegasz to nie powinieneś zabierać głosu i swoją opinię zostawić dla siebie. Gdyby fabuła wszystkich thillerów była by budowana w taki sam sposób jak w tym filmie, to powstało by wiele wybitnych produkcji. Nie można krytycznie oceniać czegoś, co jest oczywiste i dobre.

ocenił(a) film na 2
cijejek

Rozwaliło mnie zwłaszcza ostatnie zdanie :D Gdybyś mi to wszystko wyklarował wcześniej, zapewne film bardzo by mi się spodobał i uznałbym go za wybitny... A tak miałem istotnie inne oczekiwania, wymagając jakiegoś poziomu przyzwoitości, więc sorry, ale nic z tego :/

ocenił(a) film na 9
Dwight_

To zdanie nie dotyczyło twojej opinii. Naucz się czytać, bo ja tak nie napisałem. Nie chodziło mi też o twoją opinię więc nie wciskaj mi czegoś czego nie powiedziałem, bo to jest właśnie nie przyzwoite. Dla przypomnienia pisałem, że gdyby fabuła i budowanie napięcia z tego filmu wykorzystywana byłaby do innych filmów przygodowych i thillerów, oprócz tej produkcji powstało by wiele wybitnych dzieł... O to mi chodziło. Na drugi raz czytaj dokładnie.

ocenił(a) film na 2
cijejek

To ty czytaj dokładnie, misiaczku - na początek swoje własne posty... Zaczynasz od "niezrozumienia" mojej opinii i praktycznie przez całą wypowiedź się do niej odnosisz (zresztą z bardzo różnym poziomem merytorycnzym, np. "nie powinieneś zabierać głosu"), więc jakoś tam pijesz do mojej oceny. I w porządku - nie mam nic przeciwnko. Tylko śmieszą mnie takie teksty, że "błędnie interpretuję" coś, co jest według ciebie "oczywiste i dobre". Rozmiem, że właściwa interpretacja to taka, że film jest w "oczywisty" sposób dobry i kropka. Spoko :)

ocenił(a) film na 9
Dwight_

Ja koteczku czytam bardzo dokładnie:D:D:D:D:D
Nie musisz tak się burzyć:D:D:D
To jest moja opinia, twoją szanuję ale się z nią nie zgadzam:D:D:D
Każdy film ma swoich fanów i krytyków....
Ciebie film nie przekonał, mnie tak....
Widocznie innych rzeczy oczekujesz od filmu, w przeciwieństwie do mnie....
Narka....
Koniec tematu.....
Pozdrawiam:D

ocenił(a) film na 2
cijejek

O widzisz, teraz gadasz do rzeczy :) Ty masz swoje racje, a ja swoje i nie udowadniamy sobie, że moja racja jest mojsza niż twojsza ;)
Pozdrawiam również!

użytkownik usunięty
Dwight_

w sumie nie można się spodziewać za dużo po osobie która daje 8/10 filmowi Hellboy... przepraszam kolego ale widocznie jesteś jeszcze za młody aby oceniać filmy, no chyba że jesteś starszy, ale troszeczkę niedorośnięty.

Film nie trzyma w napięciu? pokaż mi film przygodowy, który jest twoim zdaniem genialny i trzyma w napięciu? wymień tylko tytuł i nie wyskakuj mi zaraz z jakimiś thrillerami pokroju Resident Evil

ocenił(a) film na 2

Rozmawia ktoś z tobą...?

użytkownik usunięty
Dwight_

w tym momencie udowodniłeś gówniarskie zachowanie. Dorośnij dziecko bo będziesz miał ciężko w życiu...

ocenił(a) film na 2

...powiedział koleś, który sam prezentuje kliniczny przykład gówniarstwa... Pocieszne to :)

użytkownik usunięty
Dwight_

acha..... odpowiedziałeś podobnie, ponieważ poczułeś się dotknięty??? typowe dla małolata :) wiesz co jakoś mi zwisa to co myślisz :) małolatów nie się słucha... to co mówią wpuszcza się jednym uchem, a wypuszcza drugim... (podobnie jak z tym co napiszą).

ocenił(a) film na 2

Dotknięty? Twoją pisaniną? A to dobre :) Nie schlebiaj sobie, koleś. Natomiast faktem jest, że wyjechałeś od razu ad personam, nie znając mnie wcale i nie mając ku temu żadnych powodów, więc nie oczekuj, że będę uprzejmy.
I jeszcze uwaga na marginesie: masz świadomość, jak żenujące jest to twoje ciągłe wytykanie mojego wieku? Masz najwyraźniej jakiś kompleks związany z własnym :) Wąs ci się sypie, albo pryszcze wyskoczyły, że poczułeś się taki dorosły? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones