PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697290}
5,2 1 816
ocen
5,2 10 1 1816
Let Us Prey
powrót do forum filmu Let Us Prey
ocenił(a) film na 6
Tyzyfone_filmweb

jest szatanem.

ocenił(a) film na 5
jasmina_fw

Albo bogiem...

moucey

dlaczego tak myślisz?

ocenił(a) film na 6
Tyzyfone_filmweb

Po spędzeniu 5s na tej stronie i rzucie oka na aktora, mam jedno pytanie: czy to nie jest jakiś remake serbskiego filmu "Neprijatelj" (http://www.filmweb.pl/film/Neprijatelj-2011-557801)? Bo luźna inspiracja chyba na pewno...

ocenił(a) film na 6
creep_

Obejrzałam film z ciekawości, czy to plagiat. I w sferze fabularnej - przynajmniej na początku widać zasadniczą inspirację. Jednostkę wojskową (z tym całym bogatym kontekstem wojny) zastąpiono posterunkiem policji, do którego ściągają tajemniczego typa. Później jest już dużo gorzej bo zamiast subtelniejszej psychologicznej zabawy z dreszczykiem, czy to jakiś diabeł czy tylko człowiek (i umysły żołnierzy stargane wojną) - mamy rzecz wyłożoną dość jasno. i tu fabuła się kończy, a zaczyna kino akcji. Szkoda, bo chociaż od razu podchodziłam do tego, jak do plagiatu to przynajmniej początek zapowiadał co najmniej ładne zdjęcia ;]. Jakkolwiek polecam każdemu obejrzeć dużo lepsze serbskie dziełko (dostępne z napisami na YT), osadzone w innym gatunku (thriller psychologiczny) i samemu porównać zarys fabularny.

ocenił(a) film na 7
Tyzyfone_filmweb

Pióro, które pokazane jest w kilku fragmentach filmu daje odpowiedź. Poczytaj na ten temat. Kolor tutaj również ma znaczenie.

CatBlack

czyli kim był? Strasznie niezrozumiała fabała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones