PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836537}
5,3 978
ocen
5,3 10 1 978
3,8 4
oceny krytyków
Letnie popołudnie
powrót do forum filmu Letnie popołudnie

Tak drętwych dialogów nie słyszałam chyba nigdy, kamera w imię nie wiem czego, może autentyczności(TM) cały czas się trzęsie, ale pseudoartystyczne zbliżenia z rozmyciem chyba jeszcze bardziej wku**iają. Film wcale nie jest zrealizowany jednym ujęciem, cięcia, zwłaszcza na początku, są dosyć częste, ogólnie mam wrażenie że cała "pseudofabuła" jest podkładką pod przemocowy rzyg (fantazje scenarzysty?), jaki następuje pod koniec filmu. Wątek queerowy jest może w jakikolwiek sensowny sposób wyeksponowany w sumie przez jakieś 10 minut podczas całego filmu. Błagam, nie idźcie na to do kina, będziecie srogo żałować, jako żałuję i ja.

ocenił(a) film na 8
Ni_ni_ni

Autentycznie brak mi słów na to jak powierzchownie można podchodzić do niektórych filmów. Masakra. Film jest kręcony master shotem (dlatego też kamera tak Ci się trzęsła...) ale po nakręceniu ponad 90 minut materiału postanowiono skrócić niektóre zdecydowanie za długie ujęcia, które wytrącały rytm filmu i bardzo dobrze, że to zrobiono. Skoro tacy jak Ty narzekają na "drętwe" dialogi utwierdzam się w tym, że dobrze, że niektóre sceny wycięli, takie jak droga z cmentarza do mieszkania, gdzie zapewne rozmawiano jeszcze bardziej "o niczym i w drętwy sposób".

Przemocowy rzyg? Serio? Nawet nie wiem jak walczyć z takim argumentem :D To była jedna z najcięższych scen, emocjonalna petarda, wywołująca drżenie w człowieku, bo takie rzeczy mogą spotkać niestety każdego z nas. Nie potrafisz sobie tego wyobrazić?

Wątek queerowy jest kluczowy dla całego filmu i przewija się w nim przez cały czas i to na nim opiera się cały środek ciężkości. I jest bardzo potrzebny i bardzo dobrze ukazany. Zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń i tego jak ludzie postrzegają LGBTQ. Ludzie, więcej empatii.

ocenił(a) film na 7
Mandriel

Dla mnie film mega interesujący. Dostałem coś, czego się zupełnie nie spodziewałem. Polecam każdemu wybrać się do kina.

ocenił(a) film na 10
Ni_ni_ni

Widocznie ten film był zbyt trudny dla Ciebie !!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones