PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836537}
5,3 978
ocen
5,3 10 1 978
3,8 4
oceny krytyków
Letnie popołudnie
powrót do forum filmu Letnie popołudnie

Pierwszym kłamstwem jest to że film robiony jest jednym ujęciem. Widać cięcia. Po drugie przeciągający sie wątek rodziny w ktorym tak naprawde nic sie nie dzieje beznadziejne dialogi , jeszcze w zyciu nie slyszalam zeby tak ktokolwiek z kimkolwiek rozmawiał. Sztuczn,bez emocji. Drażniła mnie kazda sytuacja przez 40 min potem totalny obrót akcji. Nie wiadomo skad drastyczne sceny bez poparcia co sie w ogole wydarzyło reakcja bohaterki nie poparta niczym. I koniec. A widz zostaje z jednym wielkim znakiem zapytania co sie w ogole wydarzyło i dlaczego?! Nie polecam nikomu .. stracony czas i emocje

asiaza03

Zgadzam sie, film fatalny.

ocenił(a) film na 1
asiaza03

Dokładnie, trzeba ludzi ostrzegać przed tym filmem

ocenił(a) film na 8
asiaza03

Wypadałoby najpierw nieco poczytać, zainteresować się tematem, zanim się pisze takie farmazony... Film JEST kręcony na jednym ujęciu. Wersja reżyserska, bez cięć trwa ponad 90 minut, ale po obejrzeniu jak to wyszło finalnie twórcy zdecydowali się pociąć niektóre przydługie sceny, ale to wciąż jest master shot.

Dialogi są jedną z najmocniejszych stron filmu i właśnie wreszcie ktoś zrobił film, w którym ludzie faktycznie rozmawiają tak, jak rozmawialiby naprawdę. A przynajmniej u mnie w rodzinie się tak rozmawia - naturalnie. Ktoś coś powie szeptem, ktoś się zaśmieje, ktoś coś powie z pełnymi ustami, ktoś się komuś wtrąci w zdanie, ważne rozmowy przeplatane są absolutnymi pierdołami w stylu "dolej mi wina" albo "podaj mi sztućce".

Jeśli reakcja bohaterki jest dla Ciebie nie poparta niczym, to polecam obejrzeć raz jeszcze, tym razem skupiając się na filmie...

ocenił(a) film na 2
Mandriel

To wyjaśnisz co się stało w końcówce filmu i kto to zrobił ?

ocenił(a) film na 7
nikiterki

Kierowca Ubera, oczywiście. Jak Ty oglądałeś ten film?

ocenił(a) film na 2
zargen5

Wiem że kierowca miał adres, ale skąd wiedział które dokładnie mieszkanie? Co się stało z dziewczyną przy rowerach i skąd się tam wzięła? Skąd klucze przed wejściem na dziedziniec tak sobie bezpiecznie leżą? To już serio chyba największa głupota

ocenił(a) film na 7
nikiterki

Wystarczy, że zajrzał do torebki. Tam były dokumenty - stąd mógł wiedzieć, gdzie dokładnie się udać.

nikiterki

To nie mógł być kierowca Ubera. Przejście od sklepu monopolowego do domu nie zajęło Laurze więcej jak 5 minut. Nie byłby w stanie zrobić w tym czasie takiej jatki i jeszcze uciec niezauważony. Zagadką jest dlaczego kierowca uciekł i to co się działo później. Nie należy oczekiwać wyjaśnienia tej sprawy, bo ten film nie jest kroniką policyjną.

ZjawiskoBiologiczne

Wczoraj miałam okazję obejrzeć film i zostać na spotkaniu z reżyserem tuż po. Reżyser przyznał, że w filmie jest wskazówka na temat tego, kto to zrobił, ale nie powie jaka. ;) Mówił też, że jedyną osobą z obsady która wie kto to zrobił, jest aktorka grająca Anielę. Z kolei dziewczyna przy rowerze miała być symbolem/zapowiedzią tego, co pojawiło się w filmie w kolejnych scenach. Podczas dyskusji podejrzenia padały na kierowcę ubera, chłopaków pod sklepem, kuzyna, a nawet wujka. Nikt z nich mi jednak nie pasuje. W domu podejrzewałyśmy jeszcze kolesia zza lady w sklepie monopolowym. Także czekam na bohatera/kę, który/a rozgryzie, co to za hint i kto to zrobił. :P A co do głównego wątku tutaj, również polecam najpierw zapoznać się z tematem, spotkać z reżyserem jeśli ma się okazję, a dopiero potem smęcenie po forach, że coś jest kłamstwem. ;)

ocenił(a) film na 5
InsaneSquirrel

bez sensu argument. po każdym seansie mamy iść i spotkać się z reżyserem/reżyserką? xd

asiaza03

Zajebiscie film na 1 ujęciu. Szkoda tylko ze kamera tak się trzesie, ze sam po 4 browarach bym to lepiej nagrał xD ehhh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones