PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7311}

Lew w zimie

The Lion in Winter
6,4 4 405
ocen
6,4 10 1 4405
7,8 4
oceny krytyków
Lew w zimie
powrót do forum filmu Lew w zimie

Jestem zachwycona filmem. Tragedia rodzinna, walka o władzę, wszystkie uczucia. Mocne to było. Nie spodziewałam się takiego ładunku emocjonalnego!

Tylko - Jak to było z Ryszardem i Filipem - bo chyba czegoś nie zrozumiałam!?
Czy ich coś łączyło naprawdę? To postaci historyczne - czy było coś więcej między nimi niż sojusze??, ewentualnie przyjaźń z dzieciństwa. Przecież to Ryszard Lwie Serce - nie słyszałam, że był gejem!

ocenił(a) film na 10
nan_s

Współczesna analiza układów pod kątem LGBT bywa śliska, bo sojusze męsko-męskie miały generalnie bardziej intymny charakter w tamtych czasach. Podobny problem jak z kwestią, czy Frodo był różowy, skoro przytulał się do Sama w LOTR.
Nie było internetu, faksów i telefonów :) siedzieli razem, i razem mogli wplątać się w sytuacje, które groziły utratą zdrowia lub życia.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Badacze historii LGBT oczywiście wyciągają pewne wnioski... możliwe, że niektóre układy były podyktowane skłonnościami. Ale to niepewny grunt.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Sam i Frodo to postacie fikcyjne. Coś jak Sherlock i Watson - zatem rozważania że to coś więcej niż przyjaźń mnie osobiście nie rażą.

Ale tu mamy postacie historyczne. Na czym zatem opiera się przypuszczenie, że utrzymywali ze sobą inne relacje niż przyjacielskie? ?

Zauważ że w średniowieczu trudno było o prywatność. Była służba, spało się w jednej izbie często, czasami w jednym łóżku - zwłaszcza np. Na polowaniach czy wyprawach krzyżowych; )

Nie upieram się że nic między nimi nie było - tylko że to trochę naciągane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones