PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7311}

Lew w zimie

The Lion in Winter
6,4 4 405
ocen
6,4 10 1 4405
7,8 4
oceny krytyków
Lew w zimie
powrót do forum filmu Lew w zimie

Inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć... muzyka, zdjęcia i przede wszystkim aktorstwo w tym filmie są wręcz na mistrzowskim poziomie (jakim cudem O'Toole nie dostał oscara?!) - dawno nie widziałem tak mocnego filmu osadzonego w czasach średniowiecza. Nie wierzę zatem w wiarygodność tych ocen, toć te żałosne komedie Sandlera mają chyba wyższą średnią... patrząc, co stało się również z Becketem, sugerowałbym adminom wszcząć jakieś dochodzenie, bo jeszcze 3-4 lata temu oba filmy miały średnią ok. 8,0 (przy jakichś 500 głosach mniej)...

ocenił(a) film na 10
Daniello_

Ocena tego filmu do chyba największa kompromitacja społeczności filmwebu w ogóle...drodzy filmwebowicze...żenada.

ocenił(a) film na 9
Daniello_

Jak podobał sie Tobie ten brytyjski film "Lew w zimie" polecam równie dobre filmy historyczne
z tamtej epoki, także z Uk:
Becket 1964, Oto jest głowa zdrajcy 1966, Diabły 1971.
Nie zawiedziesz się, także mają oceny bardzo wysokie na imdb porównywalne z Lion in winter

ocenił(a) film na 8
returner

Becketa obejrzałem, ponownie zachwycił mnie fenomenalny O'Toole (w roli nieco młodszego Henryka II), a także świetny R. Burton. Film podobał mi się zresztą wcale nie mniej niż "Lew" ;) Diabły z pewnością obejrzę, to jeden z ulubionych filmów mojego Taty, a "Oto jest głowa..." również zachęca pozytywnymi recenzjami ;)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Daniello_

Sam dałem mu 6...co oznacza dla mnie po prostu dokładnie "niezły". Świetna gra aktorska..można by rzec fenomenalna Henryka i Eleonory- co do reszty ..szczerze mówiac gra co najmniej średnio - nie przekonują mnie te postacie. W zasadzie cały film się opiera tyko na tych dwóch aktorach. Poza tym genialne wyczucie dialogów, obrazu... Ale...jakoś zwyczajnie całościowo mnie nie ujął - nie wiem czemu ani czego mu zabrakło. Po prostu...film jest "niezły" ale czy arcydziełem? lub bardzo dobrym obrazem? Dla mnie osobiscie chyba nie . Nazywanie przez to ludzi trolami czy ze to "żenada" jest zwyczajnie nie na miejscu i śmieszne po prostu. Wiecej szacunku dla innych.

ocenił(a) film na 8
kaladann

Widzisz, z tym że Twoja ocena jest rzeczywiście uzasadniona i obiektywna. Masz swoje argumenty i to rozumiem. Mi chodzi o fakt, że w przeciągu 2-3 lat oddano na ten film ok. 2000 głosów, które obniżyły filmowi średnią z 8,2 do 5,8. Nie uwierzę, że nagle tylu ludziom się nie spodobał. Podobna sprawa ma się z Becketem, który ma średnią ledwo przekraczającą 5. A zmasowane wystawianie jedynek to nic innego niż trolling, dlatego ciężko o popieranie takiego zachowania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones