PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709355}

Lewiatan

Leviafan
7,4 31 386
ocen
7,4 10 1 31386
7,3 26
ocen krytyków
Lewiatan
powrót do forum filmu Lewiatan

W Polsce zapędy władzy i kleru mogłyby mieć takie same skutki, jednak różnica jest zasadnicza: nie dopuściliby do takiej sytuacji dziennikarze. Zaraz temat znalazłby się w prasie i telewizji. W Lewiatanie ta grupa zawodowa się nie pojawia i nie wiem jak to ocenić - czy to niedopracowanie scenariusza, czy też media w Rosji są trzymane "za mordę"? Film bardzo dobry.
Dodatkowe pytanie - jak znalazł się ślad po uderzeniu na głowie denatki? Wygląda mi na to, że został sfabrykowany przez policję, ale może coś przeoczyłem?

ocenił(a) film na 8
zafir

A to w Rosji już nie ma dziennikarzy? Czy uważasz może, że w tym naszym pięknym kraju, każda niewygodna sprawa pojawia się w mediach?

ocenił(a) film na 8
ArjeN

Uważam, że w naszym pięknym kraju dziennikarska grupa zawodowa jest bardzo rozbudowana. To oznacza, że aby się wybić trzeba szukać newsów i często zdobywa się je po trupach. W każdej pipidówie pow. 10 tys. mieszkańców dziennikarze żerują na samorządach i mają dodatkowy zarobek za to, że piszą o nich dobrze i nie dobrze o sąsiednich gminach. Autopsja. Myślę, że taka sytuacja jak w filmie byłaby nie lada gratką dla mediów w Polsce.
Nie rozumiem pierwszej części Twojego pytania.

ocenił(a) film na 8
zafir

Żeby się wybić trzeba być posłusznym zwierzchnikom i publikować te newsy, na które jest akurat zezwolenie, jednak trzeba uważać aby w swoich dywagacjach nie posunąć się za daleko, bo to akurat karierze szkodzi. Sama publikacja bulwersujących wiadomości ma jedynie stworzyć iluzję o której piszesz, dlatego jest na nie zapotrzebowanie. Gdyby tak kręcić o wszystkich przekrętach w każdej pipidówie pow. 10 tys. mieszkańców, to nawet kanałom informacyjnym (24/h) brakłoby czasu antenowego na emisję reportaży.

ocenił(a) film na 8
zafir

Widzę, że kolega żyje w wyidealizowanym świecie. Szczerze zazdroszczę.

ocenił(a) film na 8
Dr_Gonzo35

A może kolega doprecyzuje, gdzie u mnie pojawia się ten idealizm? A tak a propos to fakt - nie należę do paranoików, którym życie upływa na tworzeniu teorii spiskowych.

ocenił(a) film na 8
zafir

Skoro tak, to widocznie masz słabych informatorów. O pewnych rzeczach się nie pisze / mówi ze względu na politykę redakcji lub by nie narobić sobie poważnych kłopotów, o czym mógł się przekonać m. in. Wojciech Sumliński. Koniec, kropka.

ocenił(a) film na 8
Dr_Gonzo35

PS. A o tym jak wygląda sprawa "wolnych mediów" w Rosji uczono mnie nawet na studiach. Co nieco dowiedziałem się również od starszych redakcyjnych kolegów. W swoich wypowiedziach sugerujesz, że jesteś lub byłeś dziennikarzem, więc dziwi mnie twoja niewiedza.

ocenił(a) film na 8
Dr_Gonzo35

No nie, dziennikarzem nie jestem. Znam paru V-ligowych. Zauważ, że zadałem pytanie, czy brak dziennikarskiego wątku to przeoczenie scenariusza czy zamordyzm rosyjski? Nie mam patentu na wszechwiedzę w przeciwieństwie do wielu tutejszych FWebowiczów. Znane są "tajemnicze" zgony rosyjskich dziennikarzy lub opozycjonistów, ale w sytuacji z Lewiatana na miejscu zdesperowanego bohatera przynajmniej próbowałbym dotrzeć do mediów - może bezskutecznie, ale jednak podjąbym taką próbę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones