PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426598}

Liga Sprawiedliwości

Justice League
5,9 92 058
ocen
5,9 10 1 92058
4,2 32
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości

Po kaprawych BvS i Suicide Squat niczego dobrego się nie spodziewałem.
A było bez szału, ale poprawnie. Moim zdaniem wynika to częściowo z faktu, że przestali udawać, że ich filmy są lepsze niż Marvela bo "poważne" (taaaak, film o kolesiu w czerwononiebieskich kalesonach walącym potwory po ryjach będzie poważny bo ma ciągle ponurą/nadętą minę...) i dołożyli trochę humoru - pomogło. Film ma sporo wad, ale nie będę czepialski zwłaszcza, że sporo rzeczy rozwiązano dobrze.

Ale mam jedno duże zastrzeżenie, nie żeby miało wielkie znaczenie zwłaszcza, że kinowe universum JL się posypało już chyba a twórcy się poddali w budowaniu konkurencji dla MCU (a nie musieliby jakby się przyłożyli zamiast iść ciągle na łatwiznę). Świat jest zbyt supermeno centryczny. Scenariusz od BvS wmawia nam, że obce cywilizacje tylko czekały na śmierć supermana by nas najechać. Jakby tylko pod tym kątem monitorowały Ziemię od wieków albo jakby jego śmierć wywołała zakłócenia w mocy i Jedi wszystkim donieśli. To się nie trzyma kupy totalnie, bo skoro ci wszyscy źli wiedzieli czym w ogóle jest Ziemia to czemu jej nie podbili jej zanim przybył superman?^^

Weźmy Stepenwolfa (swoją drogą MCU krytykują za słabych czarnych charakterów, ale przy tej pozbawionej charyzmy niemocie i tej dziwaczce z SS wszyscy wrogowie dobra z filmów konkurencji prezentują się cudownie).
Stepenwolf próbował napaść ziemię i wielki sojusz ludzi amazonek i atlantydów odparł jego najazd. Już z tym mam problem... amazonki nie są ludźmi? ani Atlantydzi? Ok niech będzie. Ale nawet jeśli - jak zmówili się na ustawkę z wrogiem który wpadł nagle z kosmosu? bez internetu i komórek? Mam wrażenie, że ktoś się za dużo władcy pierścieni naoglądał... No ale dobra powiedzmy, że się zmówili i zawalczyli (chociaż nie widzę, jak jakiś ziemski wojak z epoki brązu mógłby być równorzędnym towarzyszem broni dla zielonych latarnii). Stepenwolf przegrał i czekał tysiące lat żeby wrócić. W imię czego czekał tyle czasu? tylko po to żeby przybył superman i żeby musiał czekać aż superman umrze? where is connection między śmiercią supermana który urodził się epoki po stworzeniu tych podróbek teseraktu a ich aktywacją? Nie wiedziały kto to superman, ale uznały, ze skoro umarł to świetna pora zawołać wujka stefena?

ocenił(a) film na 7

Film fajny, a że fabuła kupy się nie trzyma ... ? Rety, to właściwie tylko kino akcji, lepiej nie analizować sensu poczynań bohaterów (a szczególnie czarnych charakterów) . Też mu dałem 7/10 , wypadł lepiej niż BvS

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones