PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426598}

Liga Sprawiedliwości

Justice League
5,9 91 987
ocen
5,9 10 1 91987
4,2 32
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości

FILM ZARĄBISTY.
To tak na początek.
A teraz na serio.
Liga Sprawiedliwych to jak dla mnie najlepszy film, ale co ja tam wiem jak mi Legion Samobujców się podobał.
A jednak, pierwszy film DC który już nie ma stronnictw przeciwnych (nie licząc tych dzieci które dalej są przekonane że DC zgapia od Marvela). Naprawdę ten film pokochali nie tylko widzowie lecz też krytycy, i choć znajdują się tam małe skrawki które trochę odstają od fabuły, to po raz pierwszy te właśnie minusy są dobrze zasłonione plusami (a plusów uwierzcie mi jest bardzo dużo). Świetna gra aktorska, montarz, idealnie zastosowany dzięk, humor, akcja, żywe kolory oraz relację miedzy bohaterami. Widz aż czuje na sobie dreszcze i utożsamia się z kazdą postacią, a relacje ukazane w filmie są tak prawdziwe, że trudno znaleźć podobny film. Widz czuje się jakby sam tam był, już od pierwszej minuty. Liga Sprawiedliwych to film, który ukazuje kryteria XXI wieku. Jak wszedłem na ten film, czułem się jak widz który dopiero zeznajomił się z kinem i uciekał przed nadjeżdżającym pociągiem. Kiedyś ktoś narzekał że filmy takie jak Alien straszyły ludzi dawno temu, i widz nawet w 3d nie odczuwa realizmu. Ten film pokazuje że się da, da się stworzyć dzieło tak żywe, jakby aktorzy przelali na nie krew i pot. Pokuszę się nawet stwierdzeniem że pobiło ono 2 części avengers i na spokojnie może konkurować z strażnikami.
Konkurować bo każdy film wyróżnia się czymś innym, Strażniczy idealnym umieszczeniem, oraz poruszeniem dużej liczby wątków oraz nawiązaniem do la siedemdziesiątych i dziewięćdziesiątych (za co bardzo polecam ich obejrzeć), zaś liga, jak wcześniej wspomniałem, rozmaitą i żywą paletą barw (uwierzcie, bardziej żywej nie widziałem w żadnym innym filmie) oraz realizmem jakiego nie uświadczycie nigdzie indziej.
(Poza tym Flash na glebę położyły całego Marvela swoim humorem).
Tak więc to na tyle, nie musicie się ze mną zgadzać, wasz wybór, lecz ja polecam gorąco ten film każdemu i serdecznie się z wami żegnam.
Cześć.

Galaktix

Ja lecę jutro i aż mnie nosi, bo nie mogę się doczekać! :)

ocenił(a) film na 10
Galaktix

Widzę że film ci się podobał. Również niedługo się wybieram do kina :)
Jestem bardzo ciekawa nowego Flasha. Czy możesz napisać kilka słów o tym jak spisał się Ezra Miller?

ocenił(a) film na 9
annart

Jak czekasz na Flasha, to zostań na scenach po napisach.;-)

ocenił(a) film na 10
Galaktix

Dołączam się do pytania! Jak twoim zdaniem wypadł Flash?

ocenił(a) film na 8
Galaktix

Flash był za bardzo śmieszkowy, za dużo tego było

ocenił(a) film na 9
Himiteshu

Jak dla mnie był umiarkowany do swojej postaci. ;-)

ocenił(a) film na 8
Galaktix

Biegał jak upośledzony, wolę jednak tego z serialu

Galaktix

Eee ... czego Marvel ma się niby od tego filmu uczyć? Może, jak mając 300 milionów dolarów zrobić CGI sprzed 10 ciu lat? ;)
Sorry, ale Marvel za 2/3 tej sumy zrobił świetne CGI w "Guardians of The Galaxy vol2", w którym też nie można narzekać na żywe kolory i ogólną estetykę wizualną.

Co do krytyków, to bardzo pokochali ten film - 43 % na RT ;)

Dodam, że nie krytykuje jeszcze filmu, bo sam go nie widziałem (idę w weekend), tylko opieram się na recenzjach i opiniach ludzi, którzy go już widzieli.

ocenił(a) film na 9
lelen_lis

Nie powiedziałem że może się uczyć.

lelen_lis

gotg 2 wyglada jak gowno. za dużo cgi.

ocenił(a) film na 9
Venetor

Siatedajta. :D

Galaktix

Z tego co czytam to relacje między bohaterami są ok, więc może nie jest to totalna szmira, ale film na 9 :D no to to chyba nie.

ocenił(a) film na 3
Galaktix

Ładnie to ubrałeś w słowa.

ocenił(a) film na 9
Galaktix

Dobra to teraz tak. Bawiłem się świetnie. Film był bardziej żywy niż inne tego typu. Nie ogarniam na co ludzie się czepiają bo ja jedynego czego mogę się uczepić, to tylko tego że Aquaman nie zrobił epickiego salta przy skoku do wody tylko po prostu się zanurzył. I leję na opinie innych ludzi bo w moim małym świecie Liga Sprawiedliwości to najlepszy film WSZECHCZASÓW i trafia na 1 miejsce mojej listy filmów o Super Bohaterach.

Galaktix

Film jest beznadziejny, pocięty, bez fabuły i efektami specjalnymi, które aż rażą w oczy. Budżet 300 mln? Ciekawe na co poszły. BvS i MoS bardzo mi się podobały, ale JL tak mnie rozczarowało, że jestem wściekły. Z całym szacunkiem, ale inni też leją na to, czy JL jest Twoim ulubionym filmem wszech czasów, bo rynek wszystko zweryfikuje. Zapowiada się na klapę, może zarobić tyle samo bądź nawet mniej niż Ant Man, który zanim wszedł do kin to był pośmiewiskiem. Liczyłem strasznie na Justice League, ale producenci sami strzelili sobie w łeb, wywalając prawie połowę filmu.

ocenił(a) film na 9
Snajper_21

Przed pójściem na ten film zalany byłem recenzjami i spoilerami. Idąc byłembw 100% pewien że ten film to klapa, że źle pocięte, że połowa filmu nie ciekawa, że złoczyńca nudny.
Nic poza tym ostatnim się nie sprawdziło.

Galaktix

Najlepszy film wszechczasow??? Hhahahahaah Buhahahahahah Zajebiscie maly jest ten Twoj swiat. Ile w nim filmow jest....? Dwa? Trzy?? Buhahhaahahahhahaahahahahhaahahhaahhaahahahahahhahahahaahhahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahhahahahahah ahahahahhaahhahhahahahahhahahhahahahahaahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahaha hahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahahahahh ahahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahah!!! !

ocenił(a) film na 5
Galaktix

Nad czym Marvel ma płakać? Nad fatalnie wyglądającym i zmontowanym filmem w którym jedyne co zagrało to kilka wymian zdań pomiędzy postaciami?

ocenił(a) film na 9
TheSakuy

Ok...
Jak czytasz gazety to nigdy cię nie zdziwiło że tytuł, który ma na celu zaciekawić czytelnika, jest w części związany z tematem. Przeczytaj moją wypowiedź i dopiero w tedy hejtuj.

ocenił(a) film na 2
Galaktix

Marvel ma płakać że Warner zrąbało kolejny film xDD PS nie jestem hejterem DC.

ocenił(a) film na 5
TymekXDpl

Marvel ma płakać, że samobUjca aż wali po oczach bo przykro :( afekty specjalne ?? Klapa.... nigdzie nie widziałam słabszego montażu :/

Galaktix

Dzieci? Pajacu zwaz na slowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones