PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34204}

Liga niezwykłych dżentelmenów

The League of Extraordinary Gentlemen
6,6 68 341
ocen
6,6 10 1 68341
4,0 8
ocen krytyków
Liga niezwykłych dżentelmenów
powrót do forum filmu Liga niezwykłych dżentelmenów

Ten film nie jest zły, jest przeciętny. Nieźle się go ogląda, nie nudzi, gra aktorska na niezłym poziomie. Efekty specjalne bardzo nierówne, raz genialne innym razem mocno średnie. I właśnie na tej nierówności skupiłem swoją uwagę. Są sceny świetnie i bardzo przeciętne, zdjęcia które zapierają dech w piersiach i takie, które rażą po oczach. Podobnie jest z montażem- raz zachwyca, raz denerwuje. Sceniariusz niestety przeciętny, zero magii, klimatu. Są tylko pojedyczne sceny, zwłaszcza te z kapitanem Nemo, które troszkę dodają tej magii filmowi. Ogólnie film solidny, do którego bardzo przyczepić się nie można, ale też brakuej mu czegoś co sprawiłoby, że mógłbym się nim zachwycać. Bardzo bym chciał aby nakręcono nową wersję Ligi. Może mniej efektowną, ale bardziej klimatyczną.

TomasT

Chciałam dodać swoją opinię po wczorajszym seansie,ale żeby nie dublować, napiszę, że mam podobne odczucia. Film urywany, od momentów,gdzie bardzo miło się oglądało, do tych słabszych a wszystko to jakieś poszatkowane..muszę jednak przyznać,że po ciężkim dniu w pracy nadawał się na fikm typu "odmóżczacz"nie zamęczył mnie, no i ta Peta Wilson,oraz Shane West,znów mogłam zobaczyć ich w trochę innych kreacjach z których się wywiązali. Jedynie końcówka fikmu trochę mnie rozczarowałala..
Polecam, gdy ktoś lubi takie klimaty,oraz chce się "wyłączyć"przy filmie nie zamęczając się jednocześnie:-)

ocenił(a) film na 9
TomasT

Znaczy się remake? :-)

Ja ten film określiłbym:
to co 10 latek zrozumie z opowieści o książkach jakie dziadzio przeczytał w młodości.

Hyde'a jak Hulk
Nautilus jak Titanic

W sumie komiczne te klisze użyte i połączenie jest jak kolaż z całkowicie odmiennych elementów połączonych wyobrażeniami o końcowym dziele.

Jeśli zobaczę taki film ale lepszy... przemyślę tutaj sytuację, a póki co uważam to dzieło za niesamowicie dobrze oddające pewien stan wielopokoleniowej
"kultury" fantastycznej.

TomasT


gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones