PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34204}

Liga niezwykłych dżentelmenów

The League of Extraordinary Gentlemen
6,6 68 357
ocen
6,6 10 1 68357
4,0 8
ocen krytyków
Liga niezwykłych dżentelmenów
powrót do forum filmu Liga niezwykłych dżentelmenów

Debilizm.

ocenił(a) film na 2

Zabrakło jeszcze Spider Mana, Piotrusia Pana i Jacka Sparrowa

ocenił(a) film na 5
Knl

ha ha ha :D

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 4
Knl

tak to jest jak komentuje sie ekranizacje komiksu nie znajac komiksu ...

ocenił(a) film na 3
SzymonekJR

A co ma piernik do wiatraka? Można przyjemnie obejrzeć Constantine'a czy X-Menów zupełnie nie znając komiksu, ale ten film... po prostu spier... całkiem fajny pomysł :-/

ocenił(a) film na 7
Piorun2323

Popieram, świetny pomysł a tak źle zrealizowany ;/ aż żal ściska poślady

Piorun2323

Ja właśnie oglądałem i film jest po prostu dobry.

użytkownik usunięty
Piorun2323

Tyle samo liter.

Knl

Haha, miałam dokładnie taką samą refleksję ;D

ocenił(a) film na 7
buszasz

film był dobry, ale jack sparrow znacznie by poprawił ta ekranizację. :DD

ocenił(a) film na 5
Knl

E tam - marudzicie. Może film średni, ale sam pomysł świetny.

ocenił(a) film na 5
bartosz_skop

A co do brakujących postaci, tylko tak serio, to fajnie by było tu zobaczyć jakiegoś szalonego naukowca, pokroju chociażby dr Frankensteina. Sam potwór niezbyt by tu wg mnie pasował, ale doktorem czemu nie.

ocenił(a) film na 4
bartosz_skop

w komiksie byl nawet Lord Voldemort

Knl

Kiczowaty film wyszedł z tego, szkoda.

ocenił(a) film na 3
Knl

racja! film kiczowaty!!! połączenie Nemo, Hulka, człowieka widmo i Belli ze Zmierzchu. żenuła!!!!

użytkownik usunięty
domelinio

A, tam kiczowaty, lepszy niż inne filmy z komiksów.....

To już filmy do komiksów dodają? Dobreee...

użytkownik usunięty
prostelinie

Odwrotnie, z komiksów są filmy, sam wiesz, po co się głupio pytasz....punisher, spider - man, batman, superman...i takie tam.
Liga niezwykłych Dżentelmenów to film skompletowany z komiksów z ostatnich 2 dekad, nie tylko tych Amerykańskich, albo Europejskich, sam nie wierzyłem że ten film jest na podstawie komiksu, bo takich bohaterów nikt nie zna, ale to jest już wyobrażenie reżysera, nie twórcy komiksu, bo to by było już zerżnięte.
Hellboy - też był komiks i jest film, który też polecam :)

ocenił(a) film na 3

czekam na ekranizację Lobo, mam nadzieję że niebawem wyjdzie

użytkownik usunięty
domelinio

O ja też, LOBO - to jeden z moich ulubionych komiksów, czekam też na CZERWONEGO ORŁA :)

Knl

Masz calkowita racje. UWAGA!! Jeżeli masz gora 14 lat, wierzysz w wampiry,niewidzialnych ludzi,niezniszczalnych ludzi, super niezniszczalna limuzynę GT oraz cudowne statki podwodne zaprzeczające prawom fizyki i chcesz zobaczyć niezwykłych starców w wersji KungFu to ten film jest dla ciebie:))

TorcidaTiger

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 2
kotbury

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 8
Knl

Jak dla mnie, film ten jest lepszy od wielu innych w swoim gatunku. Osobiście, znam wiele gorszych filmów z dużo gorszą fabułą, gorszą grą aktorska, gorszymi efektami, etc...., etc.....
To przecież jest w końcu tylko film, na dodatek fantasy. W kinie tego typu, nie ma przecież wyznaczonych jako takich granic i często przekraczane są stereotypy. Przecież nawet te bardziej poważne produkcje, których nikt nie klasyfikuje jako przygodowe-fantasy, często ocierają się o absurd.

Gdzieś powyżej Leon92Kennedy napisał "bo takich bohaterów nikt nie zna" - widać mało książek w życiu przeczytałeś i mało filmów widziałeś.
Wszystkie książki z których zostali zapożyczeni główni bohaterowie tego filmu były i są bestselerami, a każda z nich doczekała się swojej często wielokrotnej ekranizacji, lub przynajmniej adaptacji.

A oto te główne, nieznane przez Leon92Kennedy postacie i ich pochodzenie:
1. Allan Quatermain - bohater serii książek Henry'ego Rider'a Haggard'a. W skrócie, można o nim powiedzieć że jest to uwielbiający przygody odkrywca i awanturnik. Taki protoplasta Indiana'y Jones'a. Najbardziej znany film z jego udziałem (ekranizacje były 3 albo 4) to "Kopalnie króla Salomona" .

2. Kapitan Nemo znany także jako Prince Dakkar - tego pana to już raczej na stówę znasz, a przynajmniej powinieneś. Jest postacią z powieści Juliusza Verne'a "20k mil podmorskiej żeglugi" i "Tajemnicza wyspa". Człowiek szlachetny o bardzo mocnym charakterze, konsekwentny przywódca (kapitan), idealista, miłośnik sztuki, uczony i wynalazca. Nautilusa sam zaprojektował i osobiście koordynował pracą przy jego budowie. To obrońca uciśnionych, rewolucjonista, walczący na morzach z Imperium Brytyjskim.

3. Mina Harker - powieść Stoker'a "Dracula" znana jest na całym świecie już grubo ponad 100 lat. Mina Harker-Murray, to najsłynniejsza ofiara Draculi, przemieniona w wampira. Była żoną Jonathan'a Harker'a, prawnika który (nie będę się tu rozwodził nad szczegółami) sprowadził Draculę do Anglii.

4. Rodney Skinner / Griffin - postać z noweli "The Invisible Man" H.G. Wells'a. Jest to genialny naukowiec, który odkrył formułę niewidzialności. Eksperyment na samym sobie powiódł się - udało mu się zyskać niewidzialność. Niestety sukces ten, nie do końca był jednak sukcesem, gdyż okazał się dla niego nieodwracalny. W oryginalnej powieści, był prawdopodobnie psychopatą i to jeszcze zanim stał się niewidzialny.

5. Dorian Gray - pochodzi z powieści Oscar'a Wilde'a pt. "Portret Doriana Graya". , Mówiąc krótko - Gray jako przystojny młodzieniec, pozuje do portretu nowo poznanemu malarzowi Basil'owi Hallward'owi, a ten z kolei poznaje go z Lordem Henry'm Wotton'em. Lord H.W. przekonuje go, iż tylko dzięki swej nieskalanej urodzie Gray będzie w stanie podbić świat. Po krótkim czasie, Dorian uświadamia sobie, że młodość nie trwa wiecznie i wpatrując się w obraz wypowiada życzenie aby zamiast niego to portret się starzał i na nim odciskały się wszelkie grzechy.
Główna różnica pomiędzy Dorianem z powieści, a bohaterem przedstawionym w tym w filmie jest taka, że w powieści Gray od czasu do czasu spogląda na swój portret i zmiany na nim zachodzące, a w "Lidze" nie może nawet na niego spojrzeć, gdyż zakończyłoby się to dla niego śmiercią.

6. Tom Sawyer / Tomek Sawyer - najbardziej znany z "Przygody Tomka Sawyer'a" autorstwa Marka Twain'a. Nie trzeba chyba wiele o nim pisać, bo jak większość wymienionych tu postaci, również znany jest prawie wszystkim. Twain, przedstawił Tomka jako inteligentnego, pełnego życia, energii i szalonych pomysłów, sprytnego chłopca - sierotę, którego wraz z jego przyrodnim bratem wychowuje ciotka Polly.
Tutaj jest on już dorosły, ale jak widać nadal trochę roztrzepany.

7. Dr. Jekyll / Mr. Hyde - główna postać noweli "Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde" autorstwa Roberta Louisa Stevensona. Dr. Jekyll, jest lekarzem mieszkającym w Londynie, wynalazcą eliksiru pozwalającego na fizyczną metamorfozę. Niestety zmiany jakie wywołuje zażycie eliksiru nie są jedynie fizyczne, a po każdej przemianie Dr. Jekyll'a w Mr. Hyde'a staje się on złem wcielonym. Pomimo tego iż działanie specyfiku nie trwa długo, najbardziej prawdopodobny wniosek jest taki, że doktor uzależnia się od niego, coraz częściej po niego sięgając. Ponadto każda przemiana którą przechodzi, odciska coraz większe piętno na jego ludzkiej psychice. Piętnem tym jest coraz bardziej zaawansowane, a zarazem coraz bardziej uciążliwe, stadium podwójnej osobowości.

8. M / Fantom - M to fikcyjna postać występująca dość często w wielu filmach szpiegowskich. M w filmach, wzorowany jest na osobie Kapitana Sir George'a Mansfield'a Smith'a-Cumming'a, pierwszego dyrektora brytyjskiej SIS (Secret Intelligence Service) - tajnej służby wywiadowczej. W filmie przedstawiony jako żądny władzy czarny charakter.

Jak widać, wszystkie wyżej wymienione postacie, pochodzą z przełomu XIX i XX stulecia, więc idealnie pasują do historii która ukazana została w filmie - przecież czas akcji, to właśnie przełom XIX / XX wieku.

Nie ma tu miejsca dla bohaterów typu Superman, Spiderman, czy ekipy X-Men'ów (jedynie Logana można by wcisnąć, ze względu na jego wiek) i całej reszty, której w tamtych czasach (oczywiście w przenośni) nie było jeszcze na świecie.

Różnic, pomiędzy filmem a komiksem A. Moore'a, też nikt nie powinien się czepiać. Nie zapominajcie, że ten film tylko powstał na podstawie komiksu. Jest jego adaptacją, a nie ekranizacją.

użytkownik usunięty
tadecki

Właśnie dobór bohaterów (większość pochodzi z uwielbianych przeze mnie ksiązek) jest największym plusem tego filmu ;)

ocenił(a) film na 3
Knl

Słaby. Nie wiem gdzie jest ten 'świetny pomysł na film', jeżeli tym świetnym pomysłem jest zerżnięcie z czegoś co się kiedyś dobrze sprzedało i upchnięcie tego na siłę w jednym (przewidywalnym) filmie składającym się głownie z efektów specjalnych. Takie 'cycki i wybuchy' tylko bez cycków. Nie. Po prostu nie.

Shrubbery

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Knl

Zgadzam się. Jeden z gorszych filmów jakie widziałem. Szkoda, bo obsada na to nie wskazywała.

Vaylander

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 2
kotbury

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 7
Knl

No , film może nie wywalczył Sobie żadnej nagrody.. Ale zawszę będzie miała swoich zwolenników i przeciwników.. osoby znające komiks.. Osobiście znam tylko 2 części.. I wiem że One różnią się od filmu, moim zdaniem znacząco, ale to moim zdaniem, bynajmniej gdybyście dostali to co jest w komiksie przełożone, na ekran kinowy to stwierdzę niestety że zapewne znów zdania były by podzielone.. Tak to już jest było i będzie..
Podoba mi się to że bohaterowie, tacy jak Quatermain(przepraszam z pisownie) czy Nemo, są bohaterami, książek, filmów i innych tam rzeczy, po za tym że są bohaterami komiksu.. Podoba mi się to :D Nice. Nie wiem co w filmie , robi parę postaci.. I dla czego zostały wprowadzone pewne dosyć, znaczące zmiany nie zgodne z komiksem, które mnie nie zachwycą.. co prawda najpierw oglądałam film, potem wpadł mi w ręce komiks.. Ale znów.. film nie jest taki zły , pod względem tego jak jest zrobiony.. Natomiast, zgodzę się tu z poprzednikami, że fabuła jest przesadnie zagmatwana.. Czasem, dużo nie znaczy dobrze. No ale, podobał mi się.. Chodź po przeczytaniu "lektury" inaczej do niego podchodzę..

ocenił(a) film na 2
Olka_hipi

toż to wystarczy użyć jakiegokolwiek edytora tekstowego, wystarczy kurna w wordzie coś napisać, by wyszło poprawnie. jezu, XXI wiek a ludzie nie potrafią pisać... :(

ocenił(a) film na 7
Knl

Znaczy co Ci nie pasuję ,że tak zapytam?

ocenił(a) film na 2
Olka_hipi

twoje kalectwo językowe

ocenił(a) film na 7
Knl

Ach, no rozumiem.. Trudno.. Jakoś chyba dam radę z tym żyć .

Knl

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 2
kotbury

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Knl

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 2
kotbury

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones