PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34204}

Liga niezwykłych dżentelmenów

The League of Extraordinary Gentlemen
6,6 68 372
oceny
6,6 10 1 68372
4,0 8
ocen krytyków
Liga niezwykłych dżentelmenów
powrót do forum filmu Liga niezwykłych dżentelmenów

Film a komiks

ocenił(a) film na 4

Ta produkcja jest kolejnym przykładem na to, jak PG 13 potrafi zniszczyć świetny materiał na film. Jedynym ogniwem łączącym jedno i drugie są imiona
bohaterów. Alan Moore stworzył intrygujący scenariusz z brutalną akcją (prym wiodą tu głównie Nemo i Hyde) i śmiałymi scenami erotycznymi (Quatermain i Mina, lub Griffin [oryginalny niewidzialny człowiek] gwałcący
młodą dziewczynę). Film zaś to bajeczka o niby-złych postaciach, które w końcu nawracają się (Hyde, Skinner). W komiksie Hyde niby przekształcił się z brutalnego psychopaty w bardziej potulną postać, a w końcu oddał życie za wyższą sprawę (ratunek ludzkości przed kosmitami) ale jak sam powiedział przed śmiercią "wiem, że mój czyn może uchodzić za bohaterski, ale chodzi mi generalnie o zabicie kogoś", więc postacie nie tracą swej maniakalności.
Aha, w filmie Mina jest wampirzycą z tradycyjnymi mocami przypisanymi dla tego gatunku, a na szyi ma dwa maleńkie ślady po kłach krwiopijcy. W komiksie próżno szukać nadprzyrodzonych mocy, a co do blizn, to ma całą szyję pokrytą paskudnymi bliznami ("Nie przypominają dyskretnych ukąszeń z legendy"). Moja ocena to 4/10.

ocenił(a) film na 4
Quetzalc0atl

efekty,efekty,efekty..... noo!to troche nudne jest!4/10!
O marnotrawstwie zasobów ludzkich,literackich(jednak,choc to komiks),materialnych innym razem.

ocenił(a) film na 8
Quetzalc0atl

Czytałem komiksy i wolę jednak film (chociaż to i to mi się podoba). Związek Quatermaina i Miny wydał mi się kiczowaty. Skinner wcale nie był złą postacią, był zwykłym złodziejaszkiem i w trakcie filmu wogóle się nie zmieił. Nie ma co go porównywać z Griffinem, który był mordercą. Co do Hyde`a to może i racja. Co do scen brutalności jest ich mniej, gdyż postać Hyde`a została bardzo ograniczona do kilku scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones