PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34204}

Liga niezwykłych dżentelmenów

The League of Extraordinary Gentlemen
6,6 68 371
ocen
6,6 10 1 68371
4,0 8
ocen krytyków
Liga niezwykłych dżentelmenów
powrót do forum filmu Liga niezwykłych dżentelmenów

Witam. Niedawno czytałem ,,Draculę" Brama Stokera i nie było tam nic o tym, że Mina stała się wampirzycą (choć było blisko...). Tymczasem w ,,Lidze" jest ona przedstawiona jako ,,pełnoprawny", że się tak wyrażę wampir. Czy ktoś z Was wie skąd wziął się ten pomysł?

Tom_96

Wziął się z bardzo złej koncepcji filmu bazującego na marce ale lekceważącego jej treść i charakter. To jedna ze zmian wprowadzonych przez amerykańskich scenarzystów. W komiksie Mina jest po przejściach z wampirem (ugryzienie to bardzo brzydka blizna na całej szyi, doszło do niego gdy była nastolatką) ale jest człowiekiem. Całe zajście z Drakulem owiane jest tajemnicą, a ona sama jest wybitna ze względu na niezłomność oraz intelekt. Jest również rozwódką (przecież to 1898 rok! :)).
W oryginale koncepcja ligii jest taka, że śmierć wielu sławnych bohaterów jest tylko przesadzoną pogłoską (o chodzi o bohaterów literackich z XIX w. - występuje też Prospero, Oliver Haddo, Orlando, Bracia Holmes, Moriarty i wielu innych) i kierowani różnymi pobudkami odpowiadają na wezwanie Imperium - Korona potrzebuje pomocy tajnych agentów najwyższej klasy. Obraz Doriana Graya wisi w muzeum i wygląda wspaniale (niektóre pogłoski są jednak prawdziwe).

To taka superbohaterska historyjka w klimacie steampunkowego XIX wieku.
Film to taki misz-masz komiksu i marvelowskiego akcyjniaka. Nie zrozumiałem go do końca, oglądając pierwszy raz prawie dekadę temu, nie znając komiksu. W tym miesiącu przeczytałem dwa pierwsze tomy Ligii i nie zmieniam oceny - 5/10. Zgadzam się, że wierna adaptacja byłaby niemożliwa i pewnie niezręczna. Jednak na widok czegoś takiego wcale się nie dziwię, że Moore nie chciał sygnować filmu swoim nazwiskiem.

ocenił(a) film na 10
Koshara

wlasnie nie moge tych komiksow, znalesc z kat je masz ?

deadpool11

Dwa pierwsze i najstarsze zakupiłem na allegro, około dwóch lat temu. Za 7 dych oba - czyli powyżej ceny premierowej ale to minimum wtedy. Pozostałe 3 są całkiem nowe i wciąż dostępne w księgarniach. Polecam wbić na biblionetkę i tam sprawdzić dokładnie tytuły - wpisz po prostu Alan Moore w wyszukiwarkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones