PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603082}

Likwidator

The Last Stand
6,2 25 925
ocen
6,2 10 1 25925
5,0 7
ocen krytyków
Likwidator
powrót do forum filmu Likwidator

współgrający dobrze nawet ze starością Schwarzeneggera, która tu jakby sama aktorsko gra niezależnie od reżyserii. Właściwie schemat scenariuszowy dobrze znany, więc oczekujemy znakomitego warsztatu i sprawnego rozegrania tego, co dobrze znane, ale, przyznam, pojawiło się coś, co mnie zaskoczyło, co w jakimś sensie było nowe i pomysłowe - wyścig w kukurydzy. Drugą rzeczą odróżniającą ten film od wielu innych podobnych był element humoru - ci goście baru... powolni, wcale nie ukazani jak w "W samo południe" jako tchórze, tylko... jakoś...niewinnie, jak dzieci przywiązane do wygody i zabawek. Ach, ten niemy chór grecki, tym razem przy konsumpcji w barze, obserwujący z respektem rannego bojownika, który wpadł do ich baru... - to coś nowego i bardzo zabawnego.No i dodam może tylko dla mnie zabawną scenkę, gdy Terminator w wydaniu czysto biologicznym wyjmuje sobie z uda szkło... no, poszły mi kąciki ust do góry... .

ocenił(a) film na 7
Wydmin

Też urzekł mnie ten film to taka nowa wersja "W samo południe". Fajnie się ten film ogladało a można było boki zrywać jak Arnold ubrał okulary albo jak babcia zastrzeliła bandziora który wszedł jej do salonu. Emeryci w barze też mnie rozbawili. Naprawdę można połączyć wester, sensację, odkurzyć starego Arnolda i stworzyć naprawdę dobre widowisko.

ocenił(a) film na 7
neron4

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 8
neron4

Też się zgadzam!

ocenił(a) film na 6
Wydmin

Lepiej bym tego nie napisał. Zgadzam się całkowicie. Bardzo dobra zabawa przy oglądaniu stylizowanego na western filmu z zabawnymi elementami. Jeżeli się podejdzie do konwencji, a jest tu wszystko tak jak trzeba, to film może się podobać. Oczywiście jest parę małych absurdzików, typu corvetta szybsza od helikoptera, ale to normalne w tego typu filmów. Dziwią mnie słabe oceny tego filmu, bo wyróżnia się on z całej masy zalewających nas współczesnych miernych filmów akcji. Zgadzam się co do Arniego, im starszy tym lepszy. Nie ma robionych na siłę min, tak jak to było w prawie każdym starym klasyku (Conan, Komando itp). Jedna z lepszych jego ról. Szkoda tylko, że nie wykorzystano wielkiego potencjału aktorskiego Whitakera, wielka szkoda. Mówiąc szczerze, gdy przystępowałem do oglądania, to raczej sądziłem, że obejrzę go głównie dla Foresta, a tu proszę, jaka niespodzianka. Dobrze wypadł Knoxville w roli lekkiego czubka. Wielkie plusy za staruszków w barze, no i oczywiście babcia z gunem. Wrócę do filmu na pewno.

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Schwarzenegger miał tutaj ewidentnie coś z Eastwooda, i myślę, że polski tytuł kieruje skojarzenia nie w tę stronę, bo wygasza western, który stanowi kwintesencję tego filmu, a podkreśla akcję w stylu Terminatora. Oczywiście trudno ten film nazwać spokojnym, ale to nie jest futurystyczna ganianka w ciemnościach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones