PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=577958}

Lincz

7,2 52 297
ocen
7,2 10 1 52297
6,3 15
ocen krytyków
Lincz
powrót do forum filmu Lincz

Witam, czy ktos moze mi odpowiedziec na pytanie, co się stalo matce, ktora zostala pobita tym śrubokrętem?
Bo wyglada na to, ze on jej cos uszkodzil, ale nie jestem pewna.

ocenił(a) film na 8
blueberrrys

Tak, doznała trwałego uszczerbku na zdrowiu i wskutek pobicia przez męża (uderzał ją ostrą częścią śrubokręta w głowę) została kaleką do końca życia. Widać z resztą, że oprócz tego, że jeździła na wózku, miała opadniętą powiekę i chyba nie mówiła. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam jeden fragment filmu, ale wydaje mi się, że jej córka Jagoda (Kuna) chciała, żeby została u nich w domu, ale jej ojciec-kryminalista Zaranek zmusił ją chyba, żeby oddała mu z powrotem matkę ze względu na emeryturę oczywiście (to właśnie dalszych losów matki nie jestem pewna). Wskazuje na to chociażby ta scena, w której po kłótni Adama Grada z Zarankiem, Jagoda biegnie gdzieś mówiąc, że idzie po matkę, bo ojciec będzie się na niej mścił. Jeśli faktycznie dobrze zrozumiałam tą scenę, to współczuję bardzo żonie tego bydlaka - musiała przechodzić przez istne piekło będąc niepełnosprawną, pozostawioną bez opieki i zdaną na jego łaskę, bo córka ze strachu raczej by jej nie odwiedzała. Bardzo poruszyła mnie też scena, w której ta matka została pobita przez tego bydlaka. Biedna, bezbronna, starsza kobieta po prostu trzęsła się ze strachu przed nim, co świadczy o tym, że pewnie często się na niej wyżywał. Ludzie często słyszą o awanturach w czyichś domach, ale usłyszeć to jedno, a zobaczyć, drugie. A komentarze w stylu "pewnie pokłócił się z babą", jak powiedział jakiś policjant są po prostu straszne w takich momentach.

ocenił(a) film na 8
barubar

ona nie była jego żoną

barubar

I on nie byl jej ojcem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones