PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603833}

List z Polski

Brief uit Polen
6,5 716
ocen
6,5 10 1 716
List z Polski
powrót do forum filmu List z Polski

Krótko mówiąc, zachowałbym pewien dystans wobec 'faktów' i wniosków wyciąganych podczas filmu. Autorzy mogli posunąć się zbyt daleko i po prostu zaczeli fantazjować. Btw. na nagraniu z lasu (kręconym prawdopodobnie telefonem komórkowym) udowodniono że nie ma żadnych wystrzałów z broni, jest to zwykły fake wypuszczony w celu zrobienia sensacji, wszak udało się gdyż tak 'poważny' dokument bierze wszystko dosłownie bez żadnych podstaw ugruntowanych badaniami nad autentycznością materiałów dowodowych na których opiera swoje teorie.
Film typu polski zeitgeist - czyli stwórzmy na podstawie prawdziwych historii troszkę teorii spiskowych, nieważne, że nie podparte twardymi argumentami, ważne aby było zaskakująco i nieprawdopodobnie. Dla mnie troszkę zbyt nieprawdopodobnie, choć kto wie... ;) Nieźle ale mogło być lepiej.

ocenił(a) film na 8
OffSystem

Nie było strzałów. Dobrze że nie oglądam rosyjskiej telewizji na stacji WSI 24 - tam podobno puszczali wam ten film w wersji wyciszonej. Nie udowodniono nic - prokuratura ma gdzieś ten film z prostej przyczyny - jest dla nich groźny. Nie prowadzono żadnych analiz i badań innych niż te które analizowali internauci i niezależna prasa w stosunku do mediów związanych z układem. Tak więc nie kłam waść bo to nieładnie - średnia ocen filmu pokazuje że brakuje tu takich co się na to nabiorą się na wasze brednie:).

I nie zniżaj tego filmu do Zeigeist - nie przepadam za tym dziełem, zawiera sporo bredni. Bardzo kiepskie i nietrafione porównanie.

ocenił(a) film na 8
OffSystem

Możesz podać z łaski swojej jakieś źródło, gdzie mogę przeczytać, że ów film z lasu to fake?

OffSystem

1. ilość oczywistych faktów nie wymagających nawet wyjaśniania w stosunku do wątpliwych spraw przedstawionych w tym filmie jest dość duża chciałem zauważyć.
2. o ugruntowaniu teorii na podstawie jakich dowodów ty mówisz, bo nie rozumiem. Jeśli najważniejsze organy śledcze w Polsce nie mają do nich dostępu, to jakim cudem reporterzy mają je zdobyć?!
3. mamy XXI wiek, rok 2010, głupi telefon komórkowy jest tak zaawansowany technologicznie że to sie w pale nie mieści, więc nikt nigdy nie wmówi mi że śledztwo w sprawie katastrofy starego ruskiego tupoleva z jakiejkolwiek przyczyny ciągnie sie od 8 miesięcy!!! bez rezultatu!! Brakuje 12 sekund nagrania z czarnych skrzynek, rzekomo nie da sie odczytać niektórych fragmentów zapisu... nie da sie?? takie pojęcie traci rację bytu w dzisiejszych czasach!
Dla mnie prawda jest oczywista

ocenił(a) film na 8
OffSystem

To dziwne bo polska prokuratura z tego co mi wiadomo potwierdziła autentyczność filmu 1.24.

ocenił(a) film na 4
behemot_9

Owszem, film jest prawdziwy i zawiera wiele istotnych szczegółów, które kompletnie są ignorowane. A propos strzelania... bodajże przy drugim strzale w oddali widać błysk, więc może faktycznie ktoś strzelał.

ocenił(a) film na 8
Pavel_7

Około drugiej połowy filmu (jak bym teraz obejrzał to bym powiedział precyzyjnie jednak to bardzo trudno do niego wracać) widać na zbliżeniu klęczące osoby do których celują w głowę inni ludzie, zapewne członkowie OMON-u bądź FSB. Po chwili widać strzał z pistoletu i upadek jednej z osób...Jedna z klęczących ucieka i po kilku sekundach pada postrzelona przez śmiejących się rosyjskich żołdaków. Dlatego przeraża mnie że stado tempaków daje sobie wmówić że ten film to strzały w górę do szabrowników. G.... w jakim znalazł się po uszy nasz kraj aż poraża...

ocenił(a) film na 5
tc1987

I na prawdę w to wierzysz, że ktoś przeżył w tej katastrofie? Mimo, iż TU trzepnął o grunt plecami z całym impetem?

BelzeBoobies

Pomimo tego, że po takiej katastrofie z pasażerów pozostaje mięso mielone, to znajdą się i tacy którzy zawzięcie wierzą iż ktoś zdołał ocaleć i potrzebuje dobitki strzałem z broni palnej... Szkoda słów.

ocenił(a) film na 5
OffSystem

Cóż, najwyraźniej niektórzy przypisują Rosji również władzę nad fizyką. Maszynkę do robienia mgły już widzieliśmy, teraz czas na antygrawitacyjne "ruskie" spodki strzelające antymaterią. Dziękuję, dobranoc.

ocenił(a) film na 10
BelzeBoobies

No właśnie "plecami" - sam niechcąco wykopałeś jedną z istotniejszych wątpliwości... Ja pierdziu jaki deficyt inteligentnych ludzi... :(

Rave50

Nie gadaj z gościem który ogląda i słucha TVN-u. Plecami trzepnął. Bzdura nad bzdurami. To nie latawiec. Nie z tą prędkością i tą wysokością.

ocenił(a) film na 5
marek_636

Rozumiem, że jesteś specjalistą od lotnictwa. TVN nie oglądam, czytam jedynie Gazetę Polską, Nasz Dziennik i słucham "TEGO" radia, więc chyba warto mnie słuchać;)

ocenił(a) film na 5
Rave50

Kto ma wątpliwości? A to już nie jest pewne? Zrobili zamach i trzepnął plecami - Ruscy maja specjalna maszynę do odwracania samolotów, produkcji tej samej firmy, która skleciła machinę do produkcji mgły i azotu.

BelzeBoobies

Wg książki Leszka Szymowskigo "Zamach w Smoleńsku" Tupolew lądował awaryjnie w błocie, a następnie został wysadzony bombą wodorową, po czym Rosjanie wystrzelali tych co przeżyli....

alunia1011

Po co mieli by to robić?

ocenił(a) film na 5
alunia1011

No, to już wszystko jasne. Pozostaje jedynie wypowiedzieć wojnę ruskim, nie ma innej rady.

alunia1011

Zagraniczni znawcy teorii spiskowych wysuwali podobne tezy.

heavygunner

Przepraszam. Oczywiście chodziło o bombę próżniową, nie wodorową. Przepraszam za pomyłkę we wcześniejszym wpisie.

ocenił(a) film na 10
alunia1011

Ten filmik ze strzałami nie jest już anonimowy chyba i można go obejrzeć w lepszej jakości w 10.04.10 http://www.filmweb.pl/film/10.04.10-2011-615528 gdzieś na początku.
A swoją drogą nie rozumiem całego tego bełkotu o propagandzie i stronniczości, o której tu mowa. Jak mają nie powstawać "teorie spiskowe" skoro rok po zdarzeniu wrak samolotu leży sobie gdzieś obok lotniska przykryty płachtą i rdzewieje; czy polskie władze się po niego w ogóle nie zgłosiły czy nie chciano im go wydać, w końcu to nasza własność chyba; jakieś szemrane sekcje; i co najciekawsze brak jakichkolwiek oryginałów dokumentów itd. Jak te pseudośledczy w Polsce mogą cokolwiek zbadać, skoro nie maja żadnego oryginału, ani nawet dostępu do sprzętu.
Jak można prowadzić jakiekolwiek śledztwo bez dokumentacji; opierając się na zaufaniu do dokumentacji śledczych rosyjskich udostępnionych tylko częściowo po paru miesiącach? Takie działania i zachowanie muszą stworzyć teorie spiskowe, i najprawdopodobniej wypadek ten nie miał nic wspólnego z zamachem, ale tak się śledztw po prostu nie prowadzi.
A film ten jest właśnie o braku zaufania i konieczności bycia podejrzliwym w stosunku do sąsiada, a tym bardziej jeśli mówimy tu o szczeblu międzypaństwowym, szczególnie wtedy gdy łączenie sił w wyjaśnianiu takiej sprawy wygląda jak tu.
Dla mnie 10/10 ze względów merytorycznych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones