PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103089}

Listy martwego człowieka

Pisma myortvogo cheloveka
7,6 1 097
ocen
7,6 10 1 1097
Listy martwego człowieka
powrót do forum filmu Listy martwego człowieka

Dołująca wizja przyszłości która wciska w fotel. Świetne zdjęcia i scenografia przedstawiające zniszczony świat po wojnie atomowej. Wizualnie ten film jest genialny, przypomina mi trochę "Element zbrodni", ale tu jest nawet lepiej- wszechobecne ciała, zniszczenie, pył oraz bród, a to wszystko zobrazowane w kolorystyce około sepiowej (nie wiem jak dokładnie nazywa się ten odcień) i błękitnej w scenach gdy pojawiają się nadzieja na lepsze jutro i na szczęście. Całość cholernie poetycka, choć nie poruszyła mną co prawda tak jak filmy Tarkowskiego to muszę przyznać reżyser ma swój styl i potrafi wprowadzić widza w trans. Najmocniejsza jest chyba przerażająca scena wizyty na oddziale dziecięcym. Zakończenie też genialne. Mimo to trochę szkoda że ten film jest bardziej apelem przeciw wojnie nuklearnej, niż dziełem opartym na symbolice i trochę za dużo tu też obrazów które widziałem już w innych dziełach (np. ogień pochłaniający miasta, czy przemowa jednego z bohaterów o tym jaki człowiek jest zły). Dlatego tylko mocne 7, co nie zmienia faktu że to trzeba zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Ładny opis, to już mam film wybrany na niedzielę, tym bardziej, że bardzo lubię klimat Elementu zbrodni, jak również ruskie smęcenie na temat życia w okolicznościach zagłady. :)

ocenił(a) film na 7
xtomix

Myślę że się nie zawiedziesz ;)

PS: Oczy mi krwawią gdy patrzę na konstrukcję moich komentarzy sprzed 5 lat :D

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Oj tam, liczą się intencje. :) A film rzeczywiście znakomity. Łopuszański był asystentem Tarkowskiego przy Stalkerze i dużo się od niego nauczył. Ciekaw byłem nie tyle efektów specjalnych (choć i te były lepsze niż w jakimkolwiek innym znanym mi filmie pokazującym skutki wybuchu atomowego) i przesłania (bo to jest oczywiste), ale tego jakie będzie zakończenie opowiadanej przez niego historii. Nasuwały mi się skojarzenia z postacią Korczaka, nie wiem na ile są one zamierzone.

Lucky_luke

Lucky_luke jak to dobrze, że jesteś na filmwebie :) zawsze jak oglądam jakiś mniej znany film, to potem przeszukuję forum z nadzieją, że może coś o tym filmie napisałeś. Czasami Twoje posty uzmysławiają mi coś czego wcześniej nie dostrzegłam, albo są po prostu dobrą rekomendacją. Dzięki ;)

ocenił(a) film na 7
Charlene94

Strasznie miło mi to słyszeć. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do znajomych :)

Lucky_luke

A ten bród to na jakiej rzece? :)

ocenił(a) film na 7
czoper62

Pytasz o żekę? ;)

Lucky_luke

Ewentualnie staf :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones