PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559816}
6,1 29 979
ocen
6,1 10 1 29979
5,7 3
oceny krytyków
Lockout
powrót do forum filmu Lockout

Ogarnij się

ocenił(a) film na 8

Szanowni państwo. Wierzyłem wam na początku, zanim obejrzałem ten film, i po kilku minutach seansu zmieniłem zdanie i stwierdziłem, że jesteście debilami.
Przykro mi to mówić, ale ten film to PASTIŻ. PARODIA. KOMEDIA. To hołd dla filmów lat 80 i 90. Teksty guy'a pierce'a w stylu tekstów dolpha lundgrena z peacekeepera, a sama fabuła... jeden człowiek wchodzi na statek pełen psychopatów żeby ocalić córkę prezydenta, proszę was! Jak w tych czasach mogliście brać ten film za cokolwiek innego niż pastiż? Solidne 8.

ocenił(a) film na 8
avadakedaver

Ja mam bardzo podobne zdanie; Sam film potraktowałem jako komedię i z tego tytułu mi się podobało. Nie chodziło o nakręcenie kolejnego filmu o twardzielu pokroju Willisa z Die Hard, bardziej o zabawę z konwencją, coś w stylu Maczety - odległe skojarzenie ale mimo wszystko imo to jest to.

ocenił(a) film na 4
avadakedaver

Kupa prawda nie pastiż. Braku oryginalnych pomysłów twórców nie ma co tłumaczyć pastiżem. O "Piątym elemencie" ewentualnie można tak mówić, ale ten badziew to na poważnie został zrobiony. Całkowicie.

ocenił(a) film na 7
avadakedaver

Nawet powiązanie z Cobrą jest. Stallone też miał na imię Marion Cobretti i wstydził się podawać prawdziwego imienia. 8 to może za wysoka ocena, jednak w skali na 10 to ten film ma 6/7 za niezłe teksty no i Maggie Grace, której jednak krótkie włosy nie pasują. ;>

ocenił(a) film na 8
avadakedaver

Czysta rozrywka. Ogólnie film nie podobałby mi się tak bardzo gdyby nie gra aktorska - główny bohater i jego koleżanka (szkoda, że jej obcieli włosy...) no i genialnie zagrany psychol - Hydell.

ocenił(a) film na 3
avadakedaver

Taaa... pastiż. Jak najbardziej. Bo na pewno nie pastisz, do pastiszu trzeba jednak wznieść się na wyżyny, do których ta stacja kosmiczna jednak nie docierała...

kanGuru

Jak kolega mówi, że PASTIŻ, to PASTIŻ... wie co mówi, wygląda na znafce...;-)))

eltoro10000

Załóżmy, że ktoś coś napisze z błędem. Dla przykładu ty. Przyłapałem cię na pewnej ilości błędów językowych. Co można o takim użytkowniku wywnioskować z faktu, że popełnia błędy językowe?

ocenił(a) film na 4
hyrkan

Językowe to nie. Optowałbym za ortograficznymi. PASTIRZ, KUMEDIA, PARUDIA. Każdy moze sie pomylić. Byc moze to zwykła literówka :) P.S. 'Z nafca' a nie 'znafca'

ocenił(a) film na 8
hyrkan

Osoby z dysleksją mogą tak pisać co wcale nie urąga ich inteligencji. Ja natomiast piszę tak po pijaku, czyli całkiem często.^^

viatori

eltoro lubi innym wytykać błędy i wnioskować na tej podstawie o inteligencji. Ja lubię wyłapywać takie byczki i wnioskować na ich podstawie o hipokryzji.

ocenił(a) film na 8
hyrkan

O chorobach umysłowych na forum nie dyskutujemy.^^

ocenił(a) film na 6
viatori

Jedni wolą rozmawiać, a większość dyskutować. Nie róbcie tutaj z siebie znawców języka, bo guzik o nim wiecie. Końcem końców i tak powielacie społeczną szkolną wiedzę, która jest dla plebsu skierowana.

ocenił(a) film na 8
dzenero

Dobrze powiedziane. Po latach mam podobne odczucia, nie tylko względem innych ale też siebie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
avadakedaver

Film z typu - warto oglądnąć w domu aby się odprężyć. Nie warto iść do kina ale warto oglądnąć,można się na nim pośmiać i nie znudzić. Oczywiście bardzo się postarali aby popsuć opinie o filmie dwoma komputerowymi scenami, które były maksymalnie denne oraz tym skokiem :D

ocenił(a) film na 6
avadakedaver

Film calkiem spoko,tylko kto zatrudnil Guya Pearca?Nie trawie go zupelnie.

ocenił(a) film na 7
drsmierc

szkoda bo to znakomity aktor .

ocenił(a) film na 6
avadakedaver

Jest z tego dobra parodia, ale niestety nie taki był zamysł i to widać.

avadakedaver

Dokładnie, film stanowi hołd dla filmów sf lat 80tych 9 90tych w dzisiejszych czasach nie uraczymy palących głównych bohaterów :) Film jest lekki i fajny dla wielbicieli sf tamtych lat pomysł filmu Lockout jest jasny... stare dobre czasy ...

avadakedaver

Pastisz, komedia? Nie. Plagiat i oszustwo ;)

ocenił(a) film na 7
avadakedaver

to plagiat Ucieczki z Nowego Jorku

avadakedaver

Po pierwsze PASTISZ, nie PASTIŻ. Po drugie nie rozumiesz znaczenia tego słowa: to nie jest ironia, ani satyra; pastisz uprawiany jest raczej w celu pochwały stylu, lub gatunku, nie w celu jego krytyki.

ocenił(a) film na 6
mak65

Uprawia to się ziemię. Logiczne znaczenie zwrotu "u-prawa" oznacza, że coś "stoi na czele praw natury" bądź "nadaje im się praw, zgodnie z naturą", stąd takowe prawa stosuje się w stosunku do ziemi. Powinieneś napisać, że "pastisz się STOSUJE..." jak już coś.

dzenero

uprawiać - zajmować się czymś, poświęcać się czemuś (internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN);
uprawiać - zajmować się regularnie jakąś czynnością (pl.m.wiktionary);
uprawiać - zajmować się jakąś działalnością (Wielki Słownik Języka Polskiego PAN);
uprawiać - zajmować się czymś specjalnie, pracować w jakiejś dziedzinie, poświęcać się czemuś (papierowe wydanie Nowego Słownika Języka Polskiego pod redakcją prof. dr. hab. Bogusława Duńska).
Wystarczy?

ocenił(a) film na 6
mak65

Każdy cmentarniak potrafi wkleić pseudowiedzę skierowaną dla plebsu z internetu, ale to nie czyni Was znawcami tematu.
Jak coś jest skierowane dla WSZYSTKICH to znaczy, że to NIE MA wartości.
Poszukaj lepiej prawdziwej wiedzy, a nie powielaj fałszu.

dzenero

Przepraszam! Nie wiedziałem, że pan z Tworek pisze; już nie przeszkadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones