PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104488}
6,7 3 282
oceny
6,7 10 1 3282
Lody na patyku 4: Polowanie na zające
powrót do forum filmu Lody na patyku 4: Polowanie na zające

ocenzurowane

ocenił(a) film na 8

Ta część jest niestety mocno ocenzurowana (to wydanie co wyszło w Polsce lagalnie na dvd). Najlepiej poszukać na strychu wśród starych vhs z połowy lat 80tych - może znajdzie się kopia z pełną wersją (pamiętam że lektor strasznie się wczuwał :)

-Grail-

masz jeszcze kasetę?

-Grail-

Grail- masz racje ta czesć z jest pocienta ( ocenzurowana ) fakt lektor się wczuwał i własnie oto chodzi :D :) Z tego co się orjentuje to wszystkie czesci są pociete :( .Lepiej poszukac na VHS wszystkich czesci :):):):).

prezes4428

na vhs też na pewno są cięcia, tyle że mniejsze niż w wydaniu DVD. jak dotąd, najlepsza wersja jest z Comedy Central. niestety, ripy które są dostępne w sieci jakością nie powalają ;/

makintosz

Na VHS nie są ciente wychowałem się na tym ogladałem kiedyś u rodzinki jak byłem młodszy (pamietam to jak dziś :D) .Dla mnie na Comedy Central jest wersja brzydka pozatym jest inne tłumaczenie :( .Nikt nie musi się ze mną zgadzać :D:D.

-Grail-

Także zauważyłem,że cenzura ma się dobrze.Czy tylko ta część została pocięta??

jacekg9

wszystkie, oprócz 8 chyba. najbardziej to ta 4 oczywiście

ocenił(a) film na 8
makintosz

Na tym DVD co w Polsce wydali brakuje całego prologu i film wykastrowany z blisko 20minut. Wprawdzie można znaleźć 95minutową wersje z lektorem (być może z Comedy Central) ale jakoś lektor nie porywa - w takim koszarowym klimacie przydaje się trochę rzucania mięsem :)
BTW czwórka była na tyle popularna, że doczekała się osobnej kontynuacji poza serią
http://www.filmweb.pl/film/Polowanie+na+zaj%C4%85ce+2-1983-489407

-Grail-

wiem o tym. to jest po prostu masakra z tym czwartym filmem ;(
od siebie dodam:
- 95 minutowa wersja to jest podstawka audio z pirackiego VHSa pod zagranicznego DVDRipa. czyta jakiś nieznany lektor, prawdopodbnie amator jakich było wiele w tamtych czasach. te podkłady krążyły prawdopodobnie jeszcze zanim lody wyszły na DVD w Polsce, tak samo z pozostałymi filmami z tej serii. lektor z ósemki poraża amatorszczyzną. te garażowe polskie wersje są najbardziej rozpowszechnione w sieci.
- wersja z Comedy Central ma 100 minut, a więc jest najpełniejsza. czyta Tomasz Knapik.

-Grail-

co do wersji z Comedy Central, to chciałbym dodać jeszcze, że filmy 1-6 mają pod lektorem angielski dubbing, dwa ostatnie niemiecki. jak dla mnie, to jest obecnie najlepsza wersja, bo jest najmniej cięć i fajne tłumaczenie.

makintosz

no nie jest to zupełnie prawdą że z c.c. jest najlepszą wersją ;)

ze względu na to że obraz jest 4:3 angielska wersja ma pewne dziwne cięcia by dopasować "to że ktoś nie wszedł w kadr"...

np. w dwójce oglądnij scenę w barze kiedy Momo kłóci się z swoją byłą "ta czarna laska", Gruby ni z tego ni z owego podbiega i mówi do Momo że wszyscy patrzą... w sumie nie za bardzo wiadomo o co chodzi...

w wersji org, DVD lub z vhs z dub niem. /stare kasety/ wzięto wersje 16/9 tyle że "wpisane w obraz 4:3" czyli mamy grube czarne pasy u góry i u dołu ale kadr jest pełny i cała scena /rozgrywka pomiędzy Momo czarną laską i blond wydrą/ w tym barze wygląda zupełnie inaczej i logicznie co usprawiedliwia "wejście" grubego", a potem Będziego :)

no ale w wersji z C.C. jest zachowany polski akcent /scena ze małym sąsiadem ze skrzypcami.... Niemcy podłożyli całkowity dubbing...

michael_69

zauważyłem to paskudztwo juża za pierwszy obejrzeniem, też mi się nie kleiło, ale wersja CC nadal jest najdłuższa, bo ma 86 minut, a DVD 84. kurczę, byłbym gotów sporo zapłacić za polskie, niepocięte wydanie z dostępnym oryginalnym audio oraz napisami i lektorem. pierwszy raz oglądałem lody właśnie w CC i oczarowały mnie tak, ze chciałem sobie sprawić wszystkie filmy na DVD, ale gdy dowiedziałem się, że to taki bubel, zrezygnowałem. dystrybutor wziął chyba najbardziej pociętą wersję z Niemiec, która wtedy krążyła na DVD.

makintosz

tak to jest wersja wieczorna od 16 lat :D, nawet na portalach niemcy się śmiali że polakom też ten szajs wcisnęli...

tyle że niemcy są teraz w lepszej sytuacji bo wydali zremasterowane wersje i do tego 16/9 po prostu miodzio:

1. 92'18"
2. 84'12"
3. 90'38"
4. 95'36" ---- i tutaj nie sugeruj się wersją C.C że ma 100min. filmy są tej samej długości a raczej mają ta samą ilość scen, różnica w czasie polega na tym że C.C. puszczało vhs /tak sądzę po niektórych skazach/ a taśma potrafi się wyciągnąć to po pierwsze a po drugie najprawdopodobniej jest to konwert z NTSC na PAL i tutaj "wchodzi" różnica ilości klatek - innymi słowy oba filmy mają tą samą ilość scen ale ta wersja z C. C.jak gdyby się ciągnie... wiem bo puściłem obie naraz i obraz z C. C. spóźniał się po jakimś czasie choć sceny te same....
w wersji zremasterowanej są wszystkie sceny, ale dwie sceny są słabszej jakości 1. /króciutka/ kiedy gruby szaleje na początku filmu z Evą i druga scena dłuższa kiedy Będzi w wojsku czuje się samotny i Ramit śpiewa mu kołysankę aż kapitan wpada i robi porządek z kramikiem grubego, jest to spowodowane tym że izraelici odnowili swoje kopie ale w formacie 4:3, natomiast niemcy do swej zremasterowanej wersji musieli "włożyć" 16:9, więc pierwszą scenę wzięli z wydanie izraelskiego kinowego a drugą z wydania angielskiego kinowego, tak więc w pierwszym wypadku jest dźwięk izraelski z wymuszonymi napisami niem. w drugim angielski z wymuszonymi nap. niem. - ogólnie jakośc tych dwuch scen jest powiedzmy vhs'owa pozostały film jest tak zremasterowany że widać poszczególne włosy na klatce ;) piękne.
5. 81'14"
6. 84'46"
7. 86'20"
8. 85'23"

jednak czasami za bardzo się nie sugeruj, bo filmy są tak poskładane idealnie że wszystkie sceny są....

a teraz co do twego marzenia o oryginalnym dźwięku... czyli izraelskim... uwierz mi że nie chcesz tego słyszeć, i nie chodzi tu o jakieś uprzedzenia co do wymowy (języka) a o udźwiękowienie po prostu masakra w niektórych momentach jest taki dziwny pogłos jakby w hali mówili i echo się odbijało naprawdę dziwnie i denerwujące to jest bo czujesz że efekt mowy krzyku nie pasuje do pomieszczenia w którym się go wymawia... ja mam customa zrobionego na. czwartej części na wydaniu izraelskim, ktyoś podłożył ścieżkę ang. z lektorem PL ale zostawił też w wyborze dźwięk izraelski - masakra!
ja zassałem tego customa na torkach org. (DVD-5) może jeszcze jest żywy - warto mieć bo dobrze zrobiony ale jak pisałem na odświeżonym wydaniu izraelskim czyli obraz 4:3.

=========================
mam do Ciebie małą prośbę, bo ja zassałem wersje z C.C z gryzonia i te wersje są niechlujnie zrobione czyli reklamy są wycinane że jakieś kawałki są i nie wiem bo coś mi nie pasuje z piątką bo nie wiem czy taką wersję puścili na CC czy ktoś żle coś wyciął z reklamą czy... no właśnie

chodzi o scenę kiedy gruby przytaszcza do Będziego domu tą ślepą kuzynkę i ja mam na naszym wydaniu DVD org. jak i na starym vhs finał sceny z pomieszanymi łóżkami czyli matka tej ślepej robi zadymę bo Huej do łóżka jej się władował krzykiem budzi matkę Będziego która robi alarm bo ojciec kuzyki z nią leżał i leci do sypialni do Romka a tam ta ślepa kuzynka ujeżdża Romcia, wyrzucają najpierw z domu Hueja potem Romciu z rzoną wywalają gości. A potem jest scena jak Będzi odwozi siostrę Momo a rano ta siostra jedzie na wrotkach do domu Będziego i spotyka w domu jego matkę a Będzi leży w łóżku...

Ja natomiast z gryzonia mam tylko że jak Huej wchodzi do łózka matki ślepej kuzynki ta robi alarm a Huej ucieka i jest już następna scena jak Będzi leży w łóżku i jest u nie go siostra Momo - też tak masz? czy to ktoś źle coś wyciął a ja taką wersję zassałem...

michael_69

tą samą niemiłosiernie pochlastaną wersję widziałem na RTLu z 3-4 lata temu ;) to jest po prostu jakaś masakra, czysta sieka.
słyszałem o tym, że Niemcy wydali zremasterowaną wersję. aż ślinka cieknie. tym to dobrze. a to, że 2 sceny są w gorszej jakości, to pikuś, ważne, że niepocięte. w Polsce pewnie nie ma co liczyć na nowe wydanie, a za ten bubel co teraz jest nie dałbym złamanego grosza, pluję na to. cieszę się, że się nie naciąłem, bo chyba bym się pochlastał.
dzięki za wyjaśnienie w sprawie 4 części ;)
oglądałem na youtubie lody w oryginale i fakt - udźwiękowienie kiepskie. na moje ucho to brzmi tak, jakby robili postsynchrony w jakimś kiepskim, niewygłuszonym pomieszczeniu. mimo to, jakby stał się cud i wyszło niecpocięte wydanie w Polsce, chciałbym mieć do wyboru także oryginalne audio, choćby w ramach ciekawostki ;)

sprawdziłem. u mnie jest to jak Romek z Sonią wywalają gości, potem przez chwileczkę się kłócą we dwoje, a następnie jest scena, gdy Benji odwodzi Ginny, a potem jak przybywa do niego. nagrałem tę część dokłądnie 3 lata temu w nocy. co ciekawe, w trakcie emisji nie było ani jednego bloku reklamowego ;) i to nie tylko przy 5. wychodzi na to, że ten kto to zgrał coś spartaczył. w ogóle te jego TVRipy to jakaś porażka, mała rozdziałka, a przy jedynce audio jest przesterowane, nie wiem jak przy reszcie filmów, bo dałem sobie spokój.

makintosz

zaraz :) to masz zgrane osobiście z C.C.?
a w jakim formacie je masz? nagrywałeś może stacjonarną nagrywarką prosto z TV?

michael_69

tak, mam nagrane wszystkie 8 filmów stacjonarką DVD ;) niektóre w nocy, bez żadnych reklam w trakcie. niestety, jakość obrazu i dźwięku jest niezbyt, bo ja głupi nagrywałem w najgorszej możliwej opcji, czyli EP - 6 godzin na płytę, więc 4 filmy na jednej płycie, a wszystko po to, by zaoszczędzić ;( potem chciałem to naprawić i nagrać w lepszej jakości, nie oszczędzając na płytach, ale to były wtedy ostatnie powtórki ;/ co rok czekam, ale chyba już się nie doczekam, bo Comedy Central w ogóle już nie puszcza żadnych filmów. teraz pluję sobie w brodę ;( szkoda, bo gdybym wtedy zgrał w lepszej jakości, to moża by było coś pokombinować.

makintosz

cholera szkoda, ale to i tak lepsza jakość niż te z gryzonia bo jeden film ma 500-600MB po za tym nie które są pokiereszowane, choćby ta piątka...
a twoje jakby nie patrzeć to na jeden film "wypada" coś lekko ponad 1GB a to już cholerna różnica, po za tym z tego co czytałem /też mam nagrywarki/ nagrywarka uszczupla przede wszystkim obraz nie dźwięk, choć zapewne dźwięk jest przy takiej opcji nagrany w 192Kbps, a nie jak w lepszej jakości (SP) 256Kbps, ma to ogromne znaczenie ale przy dźwięku stereo /nie mylić 2.0 bo to dwie różne kwestie/ tak więc dźwięk w stereo przy 192Kbps brzmi (chodzi przede wszystkim o efekty stereofoniczne) jak gówno (UPS! sorry :) natomiast 256Kbps to już jest miodzio ("szerokie" efekty np. burzy itp)

tutaj natomiast są jak mi się zdaje wersje z C.C. monofoniczne ale w 2.0 czyli mono na dwa kanały więc to nie ma większego znaczenia czy w 192 czy 256Kbps...

widzisz ja szukam wszystko co można znaleźć w tym temacie bo marzy mi się custom właśnie na tych niemieckich remasterach... ja co prawda nie umiem tego zrobić a nawet mój biedny blaszak do tego nie za bardzo się nadaje ale znam ludzi którzy "dadzą" się namówić tylko muszę zebrać materiały...

i tak widziałem że podałeś czasy DVD i C.C i jakieś netowe dvdripy
ja mam np.
siódemkę z mojego starego vhs'a z dub. niemieckim który ma 85'45" dla porównania remasterowana część ma 86'20"
a z C.C jak piszesz 79' to tak jak org. nasze DVD.

michael_69

a wszystko przez moją głupotę. ech, oszczędność nigdy nie popłaca, przynajmniej w tym przypadku. gdyby chociaż powtórzyli, to nagrałoby się w lepszej jakości, czyli SP.

podziwiam cię i gorąco kibicuję. miło spotkać oddanego fana lodów ;) da się podłożyć pod remastery audio z pociętego polskiego wydania DVD? jeśli nie są pocięte dialogii, to jeszcze pół biedy - można połatać ścieżką audio z remastera ;)

michael_69

a, jeszcze takie pytanie - z rok temu zassałem sobie Polowanie na zające 2 w xvidzie. napisałeś, że ty to wstawiłeś do sieci w wersji DVD, zgrane z VHS, a ktoś to ściągnął i przeorbił na xvida. chodzi mi o to, że od pewnego mometu jest rozjazd wideo z audio. czy jak ty zgrałeś, to było wszystko ok? jeśli tak, to oznacza, że ten, kto przerabiał twoją zgrywkę na xvida skopał sprawę. jestem ciekaw.

makintosz

jest raczej ok, oglądałem wiele razy to bym zauważył :) zresztą na vhs'ie nie ma rozjechania w ogóle, przynajmniej ja się nie spotkałem bo przecież to było robione trochę inaczej niż dzisiaj, po prostu (chodzi o te dziś nazywane pirackie lektory) że ktoś brał vhs i nakładał polski głos na taśmę czyli siłą rzeczy nie mógł "przestawić dźwięku" oryginalnego, co najwyżej mógł źle nagrać ale tylko swój głos czyli podłożyć/czytać np. ze spóźnieniem ale to nie miało wpływu na oryginalny głos który nie zostawał naruszany... na nawet kiedyś (gdzieś ok. 1988r) sam położyć swój głos na jakąś tam kopie filmu a zrobiłem to tak jeden magnetowid odtwarzał a drugi nagrywał a "na kablach" audio dolutowałem mikrofon hehehehe wyszło bardzo dobrze ale ja sam siebie nie mogłem słuchać.... natomiast bardziej profesjonalny sprzęt nie potrzebował tego przegrywania gdyż miał opcję dogrywania ścieżki bo vhs'owa taśma dzieliła się na ścieżkę video ok3/4 szerokości taśmy potem "na dole" był kanał prawy i lewy i dodatkowy kanał do podkładu czyli w sumie trzy kanał dźwiękowe i sprzęt profesjonalny z opcją podkładu nagrywał bezpośrednio na vhs np. oryginalny ściągnięty z angli niemiec itp bez konieczności przegrywania -czyli jedna kaseta + video do podkładania dźwięku i mikrofon to wszystko :) widziałem kiedyś taki magnetowid ale on był droższy prawie dwa razy od zwykłego wtedy też nie taniego magnetowidu.

czy się da?
raczej nie, bo jak brakuje np. w czwórce 11 min początku to jest lipa totalna albo w tej piątce jest z C.C. brak dialogu kłótni Momo z tą czarną laską i komenta blond flądry... właśnie dlatego szukam wszelkich dostępnych materiałów by wszystko przygotować jak należy a kiedy zbiorę to będę dręczył :D kolegę by mi to zrobił ale musi być wszystko przygotowane na cacy :)
i z tego co widzę raczej będzie przeważająca ilość polskiego lektora na niemieckim dubingu... czwórka na pewno będzie na angielskim....

wiesz będę musiał się do Ciebie jednak uśmiechnąć o te kopie... bo jak piszesz C.C. chyba już raczej nie puści powtórki...

michael_69

mam jeszcze jeden pomysł, ale raczej głupi. spisać teksty i zlecić nagranie lektorskiie, chociaż to też będzie trochę robty, bo trzeba będzie rozstawić kwestie lektora, ale jakość będzie lepsza ;)

makintosz

no tak ale to kupa kasy....

michael_69

masz gg? możemy to obgadać ;)

makintosz

870109

michael_69

jak cię interesuje co ja mam to tutaj prowadzę taki spis: (tam gdzie jest zaznaczone you tube to nie mam ale wpisałem tylko dla swej wiadomości...
bo szukałem boxu org. izraelskiego i angielskiego ale niestety angielski był w wersji DVD ale up wygasł z izraelaskimi to już jest inna historia bo oprócz ripów nie znalazłem dosłowni nic - ciężko szukać z tych ich klamkami i to wspak

1.Lody na patyku (1978) / ORG. PL: - 89'13" / NET GER.: - 89'13" / C.C. ANG. PL: - 92'12"
אסקימו לימון
Eskimo Limon

Eis am Stiel (niem.) --- org. niem. remast 92'18"
Lemon Popsicle (ang.)

グローイング・アップ - "Growing Up" (z jap.)
映画 - movie

=====================================================================
2.Prawdziwi przyjaciele (1979) /ORG.PL: - 84'32" / NET ANG: - 84'31" / VHS GER.: - 83'44"(84'30") / C.C.ANG PL: - 86'58"
יוצאים קבוע
Yotzim Kavua ----- izrael 90'16" (you tube)

Eis am Stiel II – Feste Freundin ---- org.niem.remast 84'12"
Going Steady

グローイング・アップ2/ゴーイング・ステディ(1979年) - Growing up 2 / Going Steady (1979)

=====================================================================
3.Miłostki (1981) /ORG.PL: - 86'50" / NET GER: - 86'49" / VHS. GER+ANG:- 89'10"+1'20"+90'23" / C.C. ANG.: - 94'08"
שפשוף נעים
Shifshuf Naim

Eis am Stiel III – Liebeleien ----- org.niem.remast 90'38"
Hot Bubblegum

グローイング・アップ3/恋のチューインガム(1981年) - Growing up love chewing gum 3 / (1981)

=====================================================================
4.Polowanie na zające (1982) / ORG.PL: - 78' / 2XNET. ANG.: 95'27" / VHS ANG.: - 95'32" / C.C. ANG. - 100'20"
ספיחס
Sapiches ----- izrael 96'23" (you tube)

Eis am Stiel IV – Hasenjagd org.niem.remast. 95.36"
Private Popsicle

グローイング・アップ4/渚でデート(1983年) - Growing up on the beach 4 / Dating (1983)

=====================================================================
4a.Polowanie na zające 2 (1983)
סבבה
אסקימו לימון 4.5: סבבה
Sababa
4.5 COOL sababa סבבה

Hasenjagd II (1983) (Militär-Klamotte)
Private Manoeuvres

ミリタリー・アカデミー/全員欲情!? / Sababa

=====================================================================
5.Wielka miłość (1984) / ORG.PL: - 80'59" / NET. GER.: 80'59" / VHS ANG:- 80'45" / C.C. ANG. - 80'12"
רומן זעיר
Roman Za'ir

Eis am Stiel V – Die große Liebe org.niem.remast 81'14"
Baby Love

グローイング・アップ5/ベイビー・ラブ(1984年) - Growing up 5 / Baby Love (1984)

=====================================================================
6.Wakacyjna miłość (1985) / ORG.PL - 76'09" / NET. GER. - 76'09" / VHS ------- / C.C. ANG. - 87'24"
הרימו עוגן
Harimu Ogen - izrael 83'54"

Eis am Stiel VI – Ferienliebe org.niem.remast 84'46"
Up Your Anchor

グローイング・アップ6/恋のネイビーブルー(1984年) - Navy blue of love Growing Up 6 / (1984)

=====================================================================
7.Zakochani chłopcy (1987) / ORG.PL - 79'02" / NET.ANG. - 79'02" / VHS GER. - 85'45" / C.C GER. 79'
אהבה צעירה
Ahava Tzeira ----- izrael 85'30" (you tube)

Eis am Stiel VII – Verliebte Jungs org.niem.remast 86'20"
Young Love ------ ang. 86,23" (you tube)
USA vhsrip - 90'38"/ CANNON GROUP 90'14" (sam film 87'30" - bez napisów końcowych)

グローイング・アップ7/恋の卒業パーティ(1986年) - Young Love Lemon Popsicle 7 (1986)

=====================================================================
8.Letni blues (1988) / ORG.PL. - 84'31" / NET.GER. - 84'31" / VHS GER. 85' / C.C GER. - 84'22"
בלוז לקיץ
Bluz Lakitz

Eis am Stiel VIII – Summertimes Blues org.niem.remast 85'23"
Summertime Blues

グローイング・アップ8/サマータイム・ブルース(1988年) - Growing Up 8 / Summertime Blues (1988)

=====================================================================

te dziwne znaczki to japoński, bo na japonię wyszły wersje w ogóle nie pocięte jednak znaleźć coś to taka sama historia jak z izraelskimi dlatego będę bazował na remasterach niemieckich a po za tym na jap. są w 4:3 tak jak izraelskie i UK/USA

acha i jeszcze co do tych Prywatnych Manewrów ukazały się na DVD tylko w izraelu

-Grail-

Pierwszy raz o czymś takim usłyszałem i wielkie dzięki. Wiesz może czy są jeszcze jakieś odnogi od głównej serii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones