PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211196}

Lody na patyku

Eskimo Limon
6,7 6 760
ocen
6,7 10 1 6760
Lody na patyku
powrót do forum filmu Lody na patyku


Zamieściłem post w temacie SZUKAM FILMU i ktoś podpowiedział mi, że mgłaby to być jedna z części Lodów na Patyku.

Nie pamiętam żadnych tytułów ani nazwisk.
Fabuła z tego co pozostało mi w głowie to, że grupa nastolatków/ przeżywa pierwsze doświadczenia seksualne a jeden z nich poznaje piękną starszą blond włosą kobietę i zakochuje się, o ile pamiętam ona została wdową po żołnierzu. Pamiętam dwie sceny, jak raz ten nastolatek kupuje prezerwatywy w sklepie i sprzedawca z lekka zdziwiony pyta: - chłopcze, wiesz do czego to służy - tak pewnie, razem z bratem napełniamy je wodą i zrzucamy z dachu w przechodniów - ok, sprzedam Ci całe opakowanie. :)
Druga scena to seks tych nastolatków na jakiejś polanie, ale szczegółów nie pamiętam.
Produkcja dosyć starsza myślę że jakiś przełom 80' 90' lata, w języku ang/amer.

Ktoś pamięta taką scenę??

lia_7

W żadnym filmie z tej serii nie ma takiej sceny. Lody są z 1978-1988, więc nie może to być przełom lat 80' 90'. Poza tym to filmy produkcji izraelskiej.

makintosz

Hmmm aczkolwiek ja wszystkiego nie jestem pewien bo oglądałem to jako dziecko i mam tylko jakieś przebłyski w głowie, więc fakty mogą być inne niż tak jak to napisałem.
Jesteś pewien, że nie było takiej sceny z tymi kondonami w żadnej części ? :/

lia_7

hmmm... w 3 części była scena z kondomem, tylko że tam Benji nalał wody do kondoma i pacnął nim w nauczycielkę na lekcji.

makintosz

potwierdzam nie ma takiej scen/y

ogólnie bardzo wyraźne sceny z udziałem kondomów w lodach na patyku są dwie właśnie, w części trzeciej:
1.Bęji szukając w przedpokoju na szafie pompki znajduje pudełko po butach, na co z wielkim zdenerwowaniem reaguje jego matka, tłumacząc by nie grzebał w nieswoich rzeczach, jednak on dociekliwie pyta co tam się znajduje, otwiera pudełko i wysypuje cały stos kondomów...
finał powyższej ceny mamy kilka minut później (tą którą opisał ci @makintosz) -
2. a więc Bęji trzyma na lekcji sznurek z przywiązanym kondomem z wodą i kiedy nauczycielka coś pisze na tablicy, on popuszcza ten sznurek i kondom "buja" się za jej plecami, oczywiście cała sala wpada w śmiech, gdy nauczycielka się odwraca, Bęji podciąga kondoma do góry. Wtedy nauczycielka pyta go, co trzyma w ręku, i niech to natychmiast puści, on pyta czy na pewno, kiedy ona potwierdza rozkazująco że tak, on puszcza sznurek i kondom ląduje na jej głowie oblewając ją wodą.
---------------------------------
sprawdziłem inną serię (trzy części) gdyż podejrzewałem że może tam jest coś co opisujesz, a mianowicie amerykański film który powstał na kanwie popularności Lodów - Porky's http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awintuch-1982-110032 ale tam też nie ma tych scen....

hm.... istnieje natomiast jeden film, który jest amerykańskim odpowiednikiem (wręcz kopią) izraelskich Lodów, ale niestety nie mam do niego dostępu ani nigdy go nie oglądałem /cóż za przeoczenie ;)/ może w tamtym temacie zapytaj o te sceny:
Ostatnia amerykańska dziewica (1982) -> http://www.filmweb.pl/film/Ostatnia+ameryka%C5%84ska+dziewica-1982-141872

michael_69

"Ostatnią amerykańską dziewicę" oglądałem i tam też nie ma żadnej sceny z kondomem, choćby przypominającej opisaną przez lia_7. krótko mówiąc nie polecam tego filmu.. soundtrack do kitu, a film nie ma tego specyficznego klimatu co lody. wzięli coś z 1 części lodów, coś z 3 i śluz. poza przystosowaniem do amerykańskiej rzeczywistości rzeczywiście niczym się od lodów nie różni. kopia zawsze pozostanie kopią. lody są najlepsze.

lia_7

Strzał w ciemno, może akurat to to: http://www.filmweb.pl/Absolwent

lia_7

mrówki w majtkach?:P

pulpfiction69

Nie ma takiego filmu. Są co najwyżej "Mrówki w gaciach". Poza tym to nie to.

lia_7

Ta scena jest z filmu pt. Lato roku 1942. Polecam !

marcinlukasz

Jesteś pewny ??? Jeżeli tak to zaraz szukam tego filmu, już myślałem że wspomnienia z tego filmu przepadły na wieki :)

lia_7

Jestem pewien, że to ten ponieważ niedawno widziałem ten film :). http://www.filmweb.pl/film/Lato+roku+1942-1971-35322

marcinlukasz

Wielkie dzięki :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones