PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=400375}

Lokator

The Lodger
6,3 6 651
ocen
6,3 10 1 6651
Lokator
powrót do forum filmu Lokator

Dobry film

ocenił(a) film na 7

SPOILER
Film oceniłem na 7, czyli dobry. Fabuła wciągająca, dobrze poprowadzona akcja. Widz jest przez cały film wodzony za nos. Na początku oczywistym podejrzanym jest lokator, później policjant i mąż. W końcówce główną podejrzaną zostaje Ellen, bo wydaje się, że jej wyobraźnia wykreowała sobie lokatora.
Jednak to nie ona jest sprawcą morderstw. Z resztą śledczy mieli pewien znak, że to nie ona. Wtedy, gdy psycholog powiedziała coś o jej synku. Ona powiedziała, że umarł 7 lat wstecz więc powinno dać to do myślenia, ponieważ zdawała sobie sprawę z jego śmierci. Kolejnym ważnym aspektem jest któraś sekcja zwłok, kiedy to słyszymy, że morderca jest osobą silną.
Sprawcą jest lokator, który możliwe, że szukał osoby, która ma jakieś zaburzenia psychiczne i morderstwa będzie można tejże osobie łatwo przypisać. Podobnie, jak swój pierwowzór nigdy nie został złapany
Inteligentny film. Chociaż nie ustrzegł się kilku błędów to warto obejrzeć

ocenił(a) film na 8
piotrek12pepe

SPOILER

JA tam nie rozumie troche.... niby lokator -morderca ... jednak jak na końcu się stało,że Bohaterka ubrana na czarno i w ręce trzyma nóż ;>? ? ? troche to dla mnie nie dopracowane... albo czegoś nie łapie

ocenił(a) film na 6
nezd

to jest "cena", którą ona płaci za to, że Lokator jej nie zabija - powiedziała "i will do anything" kiedy złapał ją w kuchni za twarz.

manowce

Ja dałam 9/10 Bo bardzo mi się podobał:D To nie był jeden z tych filmów w których wszystko widać na samym początku... Fabuła była bardzo ciekawa. Zakończenie może wskazywać na to, że powstanie Lokator 2. O co bym się nie obraziła:DDD

ocenił(a) film na 7
piotrek12pepe

Też uważam, że to lokator "bawił się" w Kubę Rozpruwacza, ale zakończenie do końca nie wyjaśniło kto był mordercą, bo przecież Ellen miała schizofrenie, czyli tak jakby dwie osobowości - w jednej doskonale wiedziała, że jej syn nie żyje i dlatego powiedziała że umarł 7 lat temu (w tej osobowości nie dokonałaby morderstwa), ale mogła też mieć drugą osobowość, w której mogła dopuścić się morderstwa, a później niczego nie pamiętać.
Co do ostatniej sceny, w której lokator w ten sam sposób próbuje wynająć jakieś pomieszczenie - może po prostu nie mógł dalej wynajmować od Ellen, a jej mąż go nie polubił i dlatego przeniósł się w inne miejsce, albo na prawde był tylko wytworem wyobraźni Ellen, a scena w której próbuje coś wynająć to tak na prawde jego pierwsza próba wynajęcia.

Na siłę mogliby jeszcze zrobić drugą część, w której "Kubą Rozpruwaczem" okazałby się ten młody policjant/detektyw ;)

ocenił(a) film na 7
deka87

Zapomniałem dopisać, jak dla mnie film co najmniej 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones