PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870120}
5,9 4 355
ocen
5,9 10 1 4355
4,0 16
ocen krytyków
Lokatorka
powrót do forum filmu Lokatorka

Zastanawiam się dlaczego pozmieniano prawdziwe imiona głównych bohaterów i kto tego chciał. . . A teraz kilka słów o historii prawdziwej na której bazuje scenariusz tego filmu: JOLANTA BRZESKA BYŁA POLSKA DZIAŁACZKA SPOŁECZNA I OBRONCZYNIA NĘKANYCH I NA SILE EKSMITOWANYCH LUDZI KTÓRZY BYLI NĘKANI PRZEZ MAFIE KAMIENNICZNIKOW.TE GRUPY PRZESTĘPCZE MIAŁY SWOJE SPOSOBY NA ZASTRASZANIE I NĘKANIE LUDZI KTÓRZY NIE CHCIELI SPRZEDAĆ SWOICH MIESZKAŃ.JOLANTA BRZESKA ZOSTAŁA PORWANA ZE SWOJEGO MIESZKANIA O CZYM ŚWIADCZY TO ZE ZOSTAWIŁA OTWARTE MIESZKANIE NACZYNIA W ZLEWIE ITP.PO PROSTU NAGLE ZNIKNĘŁA. JEJ SPALONE NA ŻYWCA CIAŁO ODNALEZIONO W POBLISKIM LESIE 1 MARCA 2011 ROKU.ŚLEDZTWO PO WIELU LATACH ZOSTAŁO UMOZONE PONIEWAŻ NIE UDAŁO SIĘ NATRAFIĆ NA EWENTUALNYCH SPRAWCÓW PORWANIA I PODPALENIA ŻYWCEM TEJ ODWAŻNEJ SILNEJ KOBIETY.W CAŁEJ TEJ HISTORII JEST TEŻ COŚ DZIWNEGO A MIANOWICIE POLICJANT KTÓRY JAKO JEDEN Z PIERWSZYCH BYŁ W MIESZKANIU BRZESKIEJ I BADAŁ ŚLADY EWENTUALNYCH OSÓB TRZECICH ZASTRZELIŁ SIĘ W DZIWNYCH OKOLICZNOŚCIACH KILKANAŚCIE DNI PÓŹNIEJ. . .

punisher822_filmweb

Taaaa....ich zawsze dopada seryjny samobójca. Lepper, Blida i jeszcze kilku innych. Podczas badania katastrofy Smoleńskiej też umierali ludzie, którzy mieli najwięcej do powiedzenia. Sprawa dzikiego przejmowania kamienic w Warszawie, prowadzona przez Jakiego, umarła śmiercią naturalną, a sam Jaki wyniósł się z kraju. Ręka rękę myje...Wy nie ruszacie naszych - my waszych.

Bokciu

Sullmliński lata to powtarza. "Kti ma uszy ten słucha"

LukaszStanislawowski

Ba...nawet napisał o tym książki. A Vega, na którym psy wieszają? W służbach specjalnych pokazał "samobójstwo" Leppera. Śmieją się, że robi denne i kiczowate filmy. Może i robi, ale pod płaszczykiem political fiction, przemyca całą prawdę o władzy czy choćby koncernach farmaceutycznych vide Botoks.

ocenił(a) film na 9
Bokciu

Wiesz jaki jest problem Vegi? Taki ze jako reżyser robi dobre jakościowo filmy ale jest kiepskim scenarzysta i kiepskie są dialogi w jego filmach.Uważam ze Vega powinien film kręcić po swojemu ale już kto inny powinien być od dialogów i scenariuszy to by wyszło mu na dobre.Podaje przykład film SMALL WORLD który ogląda się naprawdę dobrze jest na poważnie jest mało głupich tekstów a i fabuła całkiem ciekawa a dlaczego? Bo kto inny napisał scenariusz i kto inny miał wpływ na dialogi.Można? MOŻNA!Vega naprawdę zrobi progres jeśli opłaci dobrych scenarzystów i osoby odpowiedzialne za dialogi.

Bokciu

Nie do końca, bo ci najbardziej pokrzywdzeni dostali odszkodowania w końcu.

Hiuppo

Taaa, ale nikt nie został należycie ukarany. Wszystkim uszedł na sucho proceder przestępczy.

Hiuppo

Odszkodowanie to nie jest adekwatna odpowiedź w kontekście słowa sprawiedliwość.

ocenił(a) film na 7
Bokciu

Dokładnie!Wszyscy po drodze rządzili i nikt z tym nie zrobił prawdziwego porządku, bo się zapewne okazywało, że ktoś z każdej opcji umoczony i miał korzyści...

Bokciu

Twój ulubieniec Macierewicz niech po Jakim zajmie się tym

wojtek_2011

Pytanie tylko po czym wnioskujesz, że Macierewicz to mój ulubieniec?

punisher822_filmweb

Zastrzelił się w piątek wieczorem, tak standardowo kal seryjnii samobójcy? Strzały były 2 w tyl głowy z 20 metrów czy jakoś inaczej ?

ocenił(a) film na 9
LukaszStanislawowski

Niestety ciężko dojść do wiedzy w jaki dzień tygodnia się ten policjant zastrzelił...

punisher822_filmweb

Rozklad panstwa jest wtedy gdy wladza brata sie z przestepcami przyklad zabojstwo sedziego Falcone na Sycylii gdy wyszly fakty wspolpracy mafii z premierem Wloch a u nas sprawa p Brzeskiej ja pojde na ten film w poniedzialek z szacunku dla tej odwaznej kobiety a nie dla filmu

ocenił(a) film na 9
habmar_2

Niestety ale na całym świecie politycy łatwo się dają skorumpowac-kupić i łatwo ulegają luksusowym prostytutkom które wiedzą jak umilić czas mężczyznom.Korupcja plus seks od zawsze miały duży wpływ na polityków i raczej to się nigdy nie zmieni bo większość da się kupic

punisher822_filmweb

bez sensu. wszyscy wiedza, co to za mafia - ktorzy politycy byli/ sa zamieszani w to bagienko. a nikt nigdy nie zostanie ukarany, bo po co…. ale wzruszajace filmy mozna robic. :/

ocenił(a) film na 9
selenitas

A mnie zastanawia tez coś ważnego dlaczego zmieniono imię i nazwisko głównej bohaterki i innych osób? Kto zakazał lub miał wpływ na to by doszło do tych zmian?To jest dziwne bo nawet Vega w filmach używa imion i nazwisk prawdziwych osób. Może ktoś mi odpowie na pytanie dlaczego w tym filmie nie używa się prawdziwych imion i nazwisk?

punisher822_filmweb

Już przed premierą pisano, że film będzie inspirowany tamtymi wydarzeniami, z czego można wywnioskować, że nie będzie to historia 1:1 (podobnie jak na przykład "Służby Specjalne"). Z tego, co czytam o tym filmie (jeszcze go nie widziałem), to żadna to "inspiracja", tylko po prostu przedstawienie tego, co sie wydarzyło, wiec cała ta gadanina o tym, że film jest inspirowany wydarzeniami, a nie realnym ich przedstawieniem, brzmi dla mnie jak słaba wymówka do nakręćenia filmu, bez brania odpowiedzialności za to, co się w nim przedstawia. Być może reżyser nie chciał aż tak dogłębnie sie angażować. Powodów może być wiele.

ocenił(a) film na 9
_wilczur_

Nawet na początku filmu jest napisane że historia przedstawiona w filmie wydarzyła się naprawdę. A Tobie polecam iść na ten film do kina bo warto.Co do scenariusza to wierzę w to że tam jest dużo prawdy bo wspolscenarzystka była córka Brzeskiej i miała duży wpływ na historię filmu i wiele faktów tych nawet drobnych których nie podawali w necie i prasie.Film naprawdę wygląda wiarygodnie a wiesz czego mi trochę zabrakło? Tego ze trochę po macoszemu przedstawiono późniejszy konflikt Brzeskiej z kamiennicznikami.Brakowało mi tego poczucia ze ona im aż tak nabruzdzila ze stało się to co się stało. Owszem mamy wstawki jak Jolanta studiuje kruczki prawne jak mówi ludziom podobnym do niej ze maja swoje prawa mamy też jej udzielanie się w internecie ale według mnie zabrakło tego prawdziwego zaszczucia i prawdziwego motywu który doprowadził do tragedii. Tu się aż prosiło o mocniejsze wyeksponowanie nadchodzącej tragedii która była zwieńczeniem filmu.Zdaje sobie sprawę ze można nadepnac niebezpiecznym ludziom na odcisk aż postanowią usunąć niewygodna osobę ale wiem też ze można to pokazać tak aż widz poczuje ciary. Szkoda ze twórcom nie udało się tak pokazać finału tej tragedii w taki sposób by widz poczuł takie WOW ALE ONA MA TERAZ PRZES.RANE I BĘDZIE DOSŁOWNIE SCIGANA.Na koniec dodam też ze córka Jolanty pomagając w scenariuszu tez wszystkiego nie wiedziała bo pewnie jej mama nie mówiła wszystkiego w jaki sposób próbowali ja gnebic i złamać. Trochę szkoda mi 3 aktu filmu bo tam aż się prosilo o thrillerowe gnebienie i zaszczucia ofiary. A na film idź jest napewno bardziej wartościowy niż DOM GUCCI czy DZIW.KI Z DUBAJU.

punisher822_filmweb

Zawsze bawiło mnie najbardziej to, że inni znali moje życie i życie mojej rodziny lepiej niż ja. 1. Mieszkanie nie było otwarte :) 2. Śledztwo nie zostało "po wielu latach umorzone" (w tym roku mija raptem 10 lat od śmierci mojej Mamy, więc jakie tu "wiele lat???? 3. Żaden policjant, który był u mnie w mieszkaniu na Nabielaka się nie zastrzelił. 4. Nie byłam współscenarzystką filmu. Tak więc dziękuję za kłąmstwa. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Magda_Brzeska

Równie dobrze kłamstwem może być to ze jesteś prawdziwa córka. Mało to mitomanow w necie co zakładają fejkowe profile i udają kogoś kim nie są? I mi nie mów ze kłamstwa rozpowiadam tylko napisałem informacje z pewnego źródła więc nie życzę sobie byś mnie nazywała kłamcą. Klamcami jak juz możesz nazwać osoby które pisały to co ja wyżej to po a po2 nie mam pojęcia czy jesteś osobą za którą się podajesz. Człowiek tylko napisał co przeczytał a zaraz go od kłamcą nazywają ehhh polski naród.

punisher822_filmweb

specjalnie dla Ciebie zalogowałam się kontem FB. Przy okazji od 10 lat wyczytałam wiele bzdur na temat śmierci mojej Mamy. nie było żadnego pana z psem, nie było plastikowych kajdanków... I wielu innych rzeczy. A to "pewne źródło" znam. Wybacz - jedyne to są akta sprawy. Do nich mam jednak dostęp jedynie ja i moja Pani pełnomocnik :) Akurat nią nie jesteś. Tego jestem pewna. Nadal nazwę Cię kłamcą. Z całą odpowiedzialnością. Na przyszłość nie wierz we ws
zystko co czytasz i co słyszysz od kogokolwiek.

ocenił(a) film na 9
Magda_Brzeska

A Tobie radzę czasem się zastanowić co piszesz bo myślenie nie boli. Wpisz sobie w Google JOLANTA BRZESKA WIKIPEDIA przewiń kursorem w dół jest zakładka śledztwo i piszą tam o policjancie który się zastrzelił i o reszcie która pisałem. Pretensje do osób tworzących wikipedie a nie do mnie!

punisher822_filmweb

Kolejna ofiara wikipedii która traktuję ja jako źródło wiedzy. Nic dziwnego że naród ogłupiony.

ocenił(a) film na 2
punisher822_filmweb

Ogólnie to nie zgadzam się z wieloma twoimi argumentami ale... miałeś odpowiedzi z dwóch różnych kont, a z tym samym zdjęciem... Magda Brzeska czy jednak Piotr..? Widziałam w necie setki Magd Gessler czy Putinów. Więc w tym akurat cię popieram. Każdy może podać się za córkę tej kobiety. Jest masa trolli w necie. Nie można wierzyć w coś ot tak, bo coś tam sobie stwierdzi

Asiok_filmaniak

Trochę odkopie temat, ale dwa konta z tym samym avatarem to był błąd techniczny strony Filmweb. Generalnie dublował się avatar jednej osoby do drugiej osoby, która nie miała w ogóle fotki w avatarze.
Poza tym Pani Magda napisała że zalogowała się kontem FB, więc to jest prawdziwa Ona.

Magda_Brzeska

Jakis troll podszywa się tutaj pod córkę Jolanty Brzeskiej. Przesyłam link z wywiadem córki odnośnie filmu lokatorka.
Córka bardzo chwali ten film.
https://www.youtube.com/watch?v=EOvB9JlSs4A

maxend

wejdź więc w mój profil i poszperaj. No niestety ja to ja i tego nie zmienisz. Jak chcesz - możemy się spotkać i Ci udowodnie, że to ja piszę. Następny, który lepiej wie ode mnie jak wyglądały fakty. A na cmentarzu też wiesz jakie kwiaty stoją? To ja Ci powiem. Stoją nie ode mnie żółte chryzantemy i ciemno- czerwone, drobne - ode mnie i syna. W wazonie stoją sztuczne kwiaty. Chcesz pojechac i sprawdzić??? Prosze. Pozadawaj pare pytań, wyjdzie że wiem jeszcze pare rzeczy, których nie może wiedziec byle troll. Ty tez nie ;)

Magda_Brzeska

Witam. Ale chwaliła Pani ten film w wywiadzie. To czemu czepia się pani pozytywnego komentarza na temat filmu.
Proszę obejrzeć załączony link.

maxend

nie muszę go oglądać :) od 2011 roku pamiętam każde słowo, które powiedziałam do mediów. Gorzej, że są w mediach słowa, których w ogóle nie powiedziałam. I nie krytykuje filmu. ZAWSZE będę mówiła, że poruszył ważny temat, jest BARDZO potrzebny. I szkoda, że wiekszość ludzi woli filmy Papryka Vegi, zamiast filmy o poważnej tematyce.

ocenił(a) film na 2
Magda_Brzeska

A po co ze wszystkim lecieć do mediów..? Co to za chore czasy są teraz?? A potem ludzie się dziwią, że jest więcej niż powiedzieli czy przekręcili słowa... To są media, a nie przedszkolanka. Mają swoje zadanie.

Filmy oparte na prawdziwych historiach przeważnie używają prawdziwych nazwisk. A skoro nie ma prawdziwego nazwiska nawet bohaterki całego dramatu to znaczy, że wszystko może być czystą fabułą. I cała ta dyskusja jest idiotyczna.

Film jako film jest kiepski. Przy drugim obejrzeniu jeszcze więcej negatywów się znajduje (i to tak pomijając historię z którą się kojarzy dzięki tvp). Ale znając niektórych aktorów z innych ról mogę docenić ich zmianę.
I to wszystko, tak filmwebowo

Asiok_filmaniak

Jasne. Myślisz, że to ja leciałam do mediów? Po wiem Ci jak to "śmiesznie" wyglądało.... Co roku 1 marca i prawie wszystkie telewizje i ważniejsze stacje radiowe wydzwaniają do mnie, żebym cos tam powiedziała. Nie ważne, że jestem w pracy, chora, że poza Warszawą. Ostatnio chcieli przyjechać do mnie na urlop, bo była jakaś decyzja czy ustawa czy coś. Jak się nie zgadzasz - słyszysz te bzdury - o plastikowych kajdankach i innych rzeczach. Zgadzasz sie = 1 marca masz wyrwany z życiorysu. Kilka lat temu jeżdziłam od rana do wieczora taksówkami od stacji do stacji.
Co do filmu - jasne. Lepszy kolejny fim Papryka Vegi. Można się odmóżdżyć. To co w tym filmie jest - ja przeżyłam. I możliwe, że dlatego podchodzę nieco osobiście. I nie życzę nikomu, by tak musiał oceniać ten film. Przez pryzmat śmierci własnej matki

punisher822_filmweb

A może mnie ktoś oświecić, czy mieszanie Brzeskiej (a także innych) było jej własne, czy tylko wynajmowane?

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

Jak widać wyżej hejtowac forumowicze lubią niż sensownie popisać. Pytałaś o mieszkanie Jolanty to napisze Ci co się dowiedziałem. W maju 2006 roku pełnomocnik spadkobiercy kamienicy rozwiązał Jolancie umowę NAJMU KWATERUNKOWEGO.To juz masz odpowiedz na jakiej zasadzie z mężem tam mieszkali. Po 2006 to wogle piekło miała i Jolanta z mężem ale też inne rodziny bo ceny za czynsz im po złości tak podnosili ze wiele osób nie było stać na spłacenie czynszu i życie. Mieszkały tam rodziny które nie zarabiały po 5 tysięcy na głowę i ciężko im się żyło i niestety przez wielkie podwyżki czynszów wielu lokatorów się wprowadziło tam gdzie taniej.Jolanta została na końcu jako jedyna w całym bloku bo nie chciała przystac na warunki jakie jej zaproponowano a mianowicie dużo mniejsze mieszkanie w paskudnej części Warszawy z ubikacja na zewnątrz jak w latach 50tych gdy takie widoki towarzyszyły barakom mieszkalnym czy pgrom.Mam nadzieje ze trochę Ci dałem wiedzy. Wiesz co jest w tym wszystkim najgorsze ze ten cały wnuk czy prawnuk ponad 100 letniego Żyda do którego podobno należał teren tej kamienicy nie poniósł żadnej konsekwencji za łamanie prawa przez nękanie gnebienie i doprowadzanie do eksmisji wielu rodzin.O zleceniu zabójstwa nie będę pisał bo do dziś prokuratura sama nie ma dowodów kto uciszyl na zawsze Panią Brzeska.Są tylko spekulacje gdybania a wnuk Żyda jak i inni nie spędzili ani dnia w więzieniu.

ocenił(a) film na 2
punisher822_filmweb

Wcześniej mieszkali pół darmo. Potem dostali ceny rynkowe jak każdy. Owszem, duża zwyżka. Ale to nie były mieszkania socjalne. Teraz też spółdzielnie czy wspólnoty podnoszą dużo czynsze i media. Ale jakoś nikt nie idzie się bić. Każdy chciałby mieszkać gratis... Ale na tym polega świat i ekonomia.

punisher822_filmweb

Sprawa była bardziej złozona prawde mówiąc. Jakies 2 tygodnie przed długim weekendem majowym w 2006 roku dostaliśmy info od ZGN Mokotów, że budynek będzie przejęty przez właścicieli. Ale że wszystkie prawa i umowy najmu będą nadal aktualne. W każdym razie tak to mniej więcej brzmialo. Dzień przed wekendem majomym dostaliśmy listy (wszyscy lokatorzy kwaterunkowi), że właściciel wypowiada nam umowe najmu. Pierwszą sprawę z tego co pamietam przegralismy, co więcej - cos mi sie wydaje, że mielismy nawte eksmisję. Ale... odwolalismy się i reprezentował nas taki starszy mecenas. W sądzie wyszło, że jednak wypowiedzenie jest nieprawne. Po prostu. Że właściciel wchodzi w te umowy które były zawarte z miastem jako strona. Potem były próby podkładania dokumentów, jakoby pojawialy się osoby chcace wynając to mieszkanie za 5 czy 10000, próby szykanowania nas, wyrzucania pralkii z pralki, pism, że mamy natychmiast opróżnic piwnicę, pism, że od tego dnia płacimy 500 zł za przejście do budynku...

ocenił(a) film na 2
punisher822_filmweb

"Wnuk czy prawnuk Żyda"..? Czyli prawdziwego właściciela kamienicy, tak? A prawo do spadków znasz..? Dekret Bieruta, czyli zatwardziałego komunisty, który "porozdawał" te kamienice znasz..?
Co innego udawać 108letniego właściciela jak w filmie, a co innego czepiać się spadkobierców...
Bo może wg Prawa międzynarodowego, Prawa rodzinnego, Kodeksu cywilnego i 100u innych ustaw (zmienianych kilka razy w roku przez te 70lat) to oni w ogóle nie mieli prawa tam mieszkać..??

To są tak zawiłe sprawy, że każdy prawnik czy sędzia załamuje się jak dostaje taką sprawę. Bo każdy ma "prawo" do czegoś, tylko zależy czy wg ustawy nr 1 czy 507, czy tej z 1935 czy 2000 czy 2022 (przykładowo).

Chce się reparacji wojennych od Niemców a nie chce się ich uwzględniać wobec obywateli Polskich narodowości Żydowskiej. Bo brać to my Polacy chcemy, ale już coś oddać to za żadne skarby, nawet jak to się komuś należy...

Dlatego apeluję o rozwagę w wypowiedziach. O sięgnięcie do aktów prawnych z tych wszystkich lat, czytanie obiektywnych historycznych źródeł - jeśli ktoś chce się mądrzyć. A jak już będziecie znali wszystkie akty prawne i ich okoliczności to dopiero wtedy się wypowiadać.

Jak ktoś czyta tylko wikipedię, strony narodowe czy liberalne to wstrzymajcie się od głupich tekstów. Bo trzeba się baaardzo znać żeby o czymś pisać. I żaden z naszych polityków (wszelkiej opcji) i żadne nasze media (wszelkiej opcji) nie wiedzą nawet połowy na tematy, o które jest tu kłótnia. My tym bardziej. Emocje to nie to samo co prawda...

Skupmy się na ocenie reżyserii, aktorach, dźwięku, kamerzystach... bo to portal filmowy, a nie polityczny czy światopoglądowy :-P

Pozdrawiam wszystkich

ocenił(a) film na 9
Asiok_filmaniak

Ty mi tu o Bierucie nie pindol tylko poczytaj ze szczegółami historię Sp. Brzeskiej i jak wyglądała ta historia tego żydowskiego wnuka i dokumentów jakie posiadał.Tego też nie wiesz jak WLADZE WARSZAWY pomagały przy przejmowaniu kamiennicy idąc na rękę takim właśnie wnukom starych Żydów.Tam był jeden wielki układ i dzielenie się pieniędzmi ale tak to zgrabnie zamieciono pod dywan że mało komu się to uda prawnie udowodnić. Bez oficjalnych prawdziwych dokumentów mało kto uwierzy w historię wywłaszczeń i wysiedleń całych rodzin z kamiennicy. Bierutem i przeszłością się nie zasłaniaj bo Warszawa nie raz udowodniła jakie tam wały przechodziły i przechodzą do dziś. Liczą się namacalne dowody których raczej nikt na papierze już nie zdobędzie...

ocenił(a) film na 2
Morska_Bryza

Jak są filmy oparte na faktach to podają prawdziwe nazwiska. Choćby "Dywizjon 303. Prawdziwa historia"... A tu wszystkie nazwiska wymyślone... Ja też dałam się wciągnąć w durne dyskusje z trollami. A to zwykła bajka dla dzieci. Zaaranżowana tak żeby wzbudzać emocje

ocenił(a) film na 2
Morska_Bryza

Ojciec dostał z Dekretu Bieruta. Przynajmniej wg filmu. Kim był Bierut każdy powinien wiedzieć...

Ale czy potem przechodziło na spadkobierców tego co dostał od Bieruta i jak to się konkretnie nazywało to trzebaby sięgnąć do papierów z lat 50tych... a czy są dostępne..??
bo może to było tylko dożywotnie posiadanie jej ojca..?
Bo ogólnie "własność" w latach powojennych była zupełnie inaczej rozumiana niż teraz. Były chamskie dokwaterunki itp

To są bardzo zawiłe sprawy. Te ze starymi kamienicami. Sądy męczą się z tym od lat. I żaden wyrok Polakom się nie pododoba.
Bo czy właścicielem jest spadkobierca pierwotnego właściciela (najczęściej Żyda, którego zamordowano w czasie wojny) czy ktoś kto zajął przez "zasiedzenie" czy dekret komunistyczny..? itp..

Jest to tak zawiłe, że nawet bez przekrętów wychodzą (dla niektórych) dziwne rzeczy. A co dopiero jak wchodzi duża kasa

punisher822_filmweb

Wszystko fajnie ,ale myślisz że pisząc wszystko wielką literą wyrażasz przez to jakie to straszne? Od takich rzeczy są wykrzykniki,a pisanie w ten sposób tylko irytuje i odechciewa się czytać bo męczy czytanie takiego badziewia.

ocenił(a) film na 2
punisher822_filmweb

Szkoda mi tej Brzeskiej, że tak zginęła. I nie wiadomo kto, jak i dlaczego. Bo nie wiadomo. Równie dobrze to mógł być jakiś zwykły psychopata.

Co do filmu... jak go oglądałam to widziałam przed sobą jedynie wielce (i wiecznie) zadowoloną minę Jakiego w czasie swoich wypocin w tv, w tej pseudokomisji, a nie prawdziwą historię.
Gra aktorska może być. Ale sam scenariusz i produkcja... To sam PIS. I tyle. Sama polityka obecnego rządu. Jakbym reklamę Jakiego oglądała. Równie kiepskie jak ten film o wojnie polsko-bolszewickiej czy o Powstaniu Warszawskim (te akurat najbardziej okrzyczane; ale tak masakryczne, ze nawet tytuły z głowy mi chwilowo wyleciały heh).

Szkoda tej kobiety, Brzeskiej, że stała się zwykłym politycznym pionkiem.

Asiok_filmaniak

Wiesz co? Powiem Ci szczerze.. Agora wycofała się z produkcji filmu. Ciekawe dlaczego prawda? Pote był drugi potencjalny producent. Też się wycofal. Tez ciekawe dlaczego. Mówisz o byciu politycznym pionkiem po smierci???? Ciekawe, bo PO nigdy w niczym mojej mamie nie pomoglo. Niestety. PIS przynajmniej oddało zabraną mi kase przez komornika.

ocenił(a) film na 2
Magda_Brzeska

Jeśli naprawdę jesteś córką Pani Brzeskiej to bardzo ci współczuję śmierci taty i mamy. I tego, że nie wiesz co tak naprawdę stało się z mamą.
Ale to tak omijając kiepski film. Bo jest po prostu kiepski, pomijając historię bohaterów, politykę itd. Źle zrealizowany

Ale co do komornika... jak się nie płaci czynszu (choćby przez covid) to wchodzi komornik. Nie placisz za energię - komornik. Jest tak nie tylko w kamienicach.
Jak nie płacisz za abonament komórkowy to wchodzi komornik... Nie splacasz karty w banku -komornik. Nie płacisz Zusu, bo nie zarabiasz w czasie Covid - to też komornik ściga. itd itd. Takie są prawa rynku (vel demokracji).

Jak się zalega z płatnościami to komornik ściąga. Zabierają nawet mieszkania za długi...
Nie płacisz za czyjś grób - likwidują grób... itd itd

Aktu wlasności nie widziałam. Więc nie będę komentować. Musiałabym widziec papiery.
Ale wcześniej w kamienicach czynsze były BARDZO zaniżone w stosunku do tych normalnych czynszów. Może gdyby ludzie chcieli się dogadać co do zwykłych cen rynkowych to nie byłoby tragedii i przekrętów. Ale najpierw OBIE strony muszą chcieć.

Znam ludzi, którym komornicy siedzą na karku od lat. I nie robią cyrku polityczno- telewizyjnego.
Długi to długi, trzeba je spłacać i tyle

Przepraszam, ale takie jest moje zdanie.
I jest to ostatnie zdanie jakie napisałam w tym temacie, bo to jest portal o filmach, aktorach i serialach, a nie o polityce czy przeżyciach osobistych... FILMweb...
Pozdrawiam

Asiok_filmaniak

Ty chyba oglądałaś inny film... Markowska nie była żadnym politycznym pionkiem tylko ofiarą oszustów. Tak jak w rzeczywistości gdzie została zamordowana, bo psuła szyki czyścicielom kamienic. Pionkiem był ten Andrzejewski (pachołek Kowalskiego) na którego zbierano haki. A co do Jakiego to akurat w całej tej aferze odegrał pozytywną rolę jako przewodniczący komisji weryfikacyjnej, atakowanie go tylko dlatego, że jest z PISu pachnie szukaniem dziur w całym.

ocenił(a) film na 2
SophiaNatalia

Nie atakuję go, bo jest z PIS. Tylko oglądałam tą komisję codziennie. I to był zwykły polityczny cyrk.
Z góry mieli założone co mają stwierdzić i to właśnie stwierdzili.
Wiele osób mówi tak samo. Ludzi, którzy interesują się polityką, historią itp. Ludzi, którzy mają wykształcenie związane z tymi kierunkami (socjologia, politologia czy prawo).
Mogłabym podać dużo przykładów tego co tam było dziwnego, ale filmweb nie jest od tego.

A jakby tak wyglądała komisja SLD czy PO to też bym mówiła to samo. Ja oceniam "robotę", a nie partię.
Jestem jedną z nielicznych w tym kraju, którzy nadal patrzą na wolność i sprawiedliwość WSZYSTKICH, a nie na partię czy kanał tv...
I to jak ludzie nakręcają się na jedną stronę jest okropne dla mnie.
Tvp czy tvn, marsz równości czy marsz narodowców 11 listopada - dla mnie nie ma żadnej różnicy. Liczy się dla mnie równość i tolerancja.

Ale po co mamy gadać o takich rzeczach tutaj..??
Lubię ciężkie filmy. Lubię się "męczyć" niektórymi polskimi filmami...

Obejrzałam "Lokatorka" drugi raz dzisiaj. Żeby poszukać "głębiej" I mam jeszcze gorsze zdanie o samym filmie :-P
Może to kwestia reżysera, pewnie można było tą samą historię nakręcić inaczej...
Ale potrafię docenić grę aktorską niektórych osób (w kontekście WSZYSTKICH ról w jakich ich oglądalam). Pozdrawiam

Asiok_filmaniak

Akurat Jaki jako przewodniczący komisji spisał się w porządku. Wydobył fałsz i korupcję osób wplątanych w te szemrane układy. Jak widać, Pani Magda też odzyskała wyłudzone od niej pieniądze dzięki interwencji PIS-u, który ci tak przeszkadza, mimo że obłudnie zarzekasz się, że jest inaczej :P Generalnie cała ta afera miała ten jeden plus, że przynajmniej rząd w końcu zajął się ustawą reprywatyzacyjną przez co lokatorzy może w końcu zaczną być chronieni przed traktowaniem ich podmiotowo. Fajnie też że wznawiają śledztwo w sprawie Brzeskiej, aczkolwiek wątpię, by Mossakowski odpowiedział za to morderstwo. Tacy jak on zawsze spadają na cztery łapy.
Ja ten film oglądałam dwa razy. Mi się podobał, choć... rozumiem, że twórcy z założenia skupili się na Jolancie Brzeskiej, jednak żałuję nie zostały przedstawione losy ruchu lokatorskiego i innych mieszkańców kamienicy na Nabielaka.

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Ci prześladowcy śp. Jolanty Brzeskiej mają swoje barwy partyjne, którzy obiecują, że w najbliższych wyborach zachowają się inaczej - naiwni wierzą im do dziś, to są działacze Platformy Obywatelskiej.

b11111

+1.

punisher822_filmweb

Warto zobaczyć film?

ocenił(a) film na 9
AndrzejChyra4

tak warto go zobaczyc bo po1 ma dobra gre aktorska i dialogi a po2 cala historia jest ciekawie przedstawiona. nie warto kierowac sie opisami filozofow wyzej bo tam kazdy pozjadal rozumy. masz okazle to go sobie pusc w ciszy i spokoju. ja go widzialem w kinie i od poczatku do konca mnie wgniotl w fotel.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones