PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664469}
5,6 7 759
ocen
5,6 10 1 7759
4,6 14
ocen krytyków
Lost River
powrót do forum filmu Lost River

Plusy i minusy

ocenił(a) film na 6

W skrócie o filmie - minusy:
-dialogi - czysta okropność, zero intrygi, nudne, mogłoby ich nie być i nic byśmy nie stracili. Tak jakby wymuszone
-nieciekawy początek - jakbym nie był na tym w kinie to pewnie bym zdarzył wyłączyć po 10 minutach
-fabuła - dość banalna, raczej nic głębszego w niej nie ma, ale przyznać trzeba że to film nie robiony pod fabułę
-postacie - niestety średnio wyklarowane charaktery, a właściwie tylko jeden ciekawszy charakter, reszta niewzbudzająca zainteresowania
Plusy:
-muzyka - nie trzeba wiele mówić, świetnie dopasowana
-zdjęcia - klasa sama w sobie
-klimat (muzyka + zdjęcia) - bardzo fajny, poza początkiem który jakoś nie pasował do reszty
-ograniczyli okropne dialogi do minimum, można było się delektować obrazem i dźwiękiem

Średnio wyszło, 6/10 ocena w dużej mierze podbita tajemniczą atmosferą seansu.

Ogólnie

ocenił(a) film na 7
pablo12000

Właściwie zgadzam się z całością Twojej wypowiedzi. Dialogi bardzo słabe, ani jeden tekst nie zapada jakoś szczególnie w pamięć. Fabuła rzeczywiście robi tutaj tylko za dodatek do ponuro-złowieszczego klimatu filmu, choć raczej powinno być na odwrót. Postacie są co najwyżej średnie, poza jedną naprawdę bardzo dobrze wykreowaną i zagraną postacią Bully'ego; spodziewam się, że właśnie jego masz na myśli, pisząc "jeden ciekawszy charakter".
Wspomnę jeszcze o dziwacznych postaciach epizodycznych, np. Marylou czy ten bogaty Murzyn w taksówce, wyraźnie zaczerpniętych z twórczości Lyncha; wypadły one bardzo słabo, widać inspirację twórczością wielkiego reżysera ale co z tego, skoro te postacie nie wnoszą dosłownie nic do fabuły i są wepchnięte do scenariusza jakby na siłę, żeby tylko w jakiś sposób nawiązać do stylu Lyncha.
Scenografia i zdjęcia - rzeczywiście rewelacja, muzyka w porządku chociaż według mnie było jej trochę za dużo, też tak jakby była wciskana na siłę, żeby jakoś odwrócić uwagę widza od słabej fabuły; podobał mi się ten motyw muzyczny, przy którym Dave tańczy i napastuje Billy zamkniętą w muszli.
Moja ocena: naciągane 7/10, przez większość czasu trwania wahałem się między 6 a 7; film jednak na pewno jest nietuzinkowy, na swój sposób urzeka i pozostawia wrażenie.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Uściślając, ten utwór muzyczny o którym wspomniałem to Glass Candy - "Shell game".

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Uściślając, ten utwór muzyczny o którym wspomniałem to Glass Candy - "Shell game".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones