PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=303348}

Lot 93 z Newark

Flight 93
6,2 2 860
ocen
6,2 10 1 2860
Lot 93 z Newark
powrót do forum filmu Lot 93 z Newark

i nie mam zamiaru ogladac tej propagandy. dla tych ktorzy jednak w to wierza, polecam
"niewygodne fakty". mozna to obejrzec na youtube.

aragon1968

W 100% Cię popieram.

ocenił(a) film na 8
aragon1968

niewygodne fakty pfff badziew dla maniakow teori spiskowych ;]


bzduraaaaa goni bzdure

ocenił(a) film na 1
damian252

a ty nalezysz do tych maniakow ktorzy wierza w oficjalna wersje?
w takim razie polecam ksiazke....slawomir kozak "operacja dwie wieze".
niestety nie dostaniesz tego w zadnej ksiegarni, tylko przez internet.
dlaczego? zadne wydawnictwo nie chcialo tego wydac. z powodu? to tez wyjasnione jest w ksiazce.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

madry czlowiek uklecil dobre historie i wydal ksiazke, nakrecil film itd. wiedzial co lubia ludzie- spiski, skandale itd.
ja nie mowie, ze wersja oficjalna to prawda bo tego nie wiem i tyle. ani za jedna wersje ani za druga nie dalabym sobie zciac glowy.
moglabym stwierdzic, byc na 100% pewna gdybym sama przeprowadzila dochodzenie a na to trzeba miec 3 razy taki mozg jak moj czy wasz :)
to jest to samo co jedni twierdza, ze michael jackson molestowal dzieci a drudzy, ze nie. a skad my mamy wiedziec??? jedni maja swoje wersje i fakty drudzy inne.

ocenił(a) film na 1
laluna123

fakt jest faktem. nie ma faktow jednych czy drugich, to tak na marginesie. odnosnie 11 wrzesnia...wystarczy troche poczytac, poogladac kilka filmow zeby zrozumiec ze ktos tu wciska jakis kit.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

no to aragon1968 rozgryzl sprawe.

ocenił(a) film na 8
aragon1968

Co nie zmienia istoty rzeczy, że damian252, którego wyśmiałeś, też ma rację. Owszem, to co serwuje nam rząd USA i zgraja pr-owców to jeden kit, a spiskowo-lewackie produkcje, jak "niewygodne fakty", to drugi kit. Dlatego uważam, że puenta damiana252 absolutnie odzwierciedla istotę rzeczy: bzdura goni bzdurę. Jedni są zakłamani, drudzy tak naprawdę guzik wiedzą i są lewackimi spiskowcami i karierowiczami, a ci którzy słuchają tych pierwszych naiwni, natomiast ci słuchających tych drugich najmądrzejsi i niestety też naiwni...
To naprawdę dobrze, że ludzie po długim czasie od 11/9 zaczynają się budzić z letargu i nie wierzą parszywym rządowcom amerykańskim w ich papkę, ale jak czytam te spiskowe "mądrości" znawców tematu, którzy czerpią wiedzę z internetowej papki, to aż żal, że można dać się zmanipulować dla odmiany drugiej stronie. Szerzenie spiskowych pierdół to również naiwność. Coś na rzeczy jest, owszem, ale do wszystkiego trzeba podejść z dystansem i własną głową. A jak było naprawdę? Mam dziwne podejrzenie, że prawda jest najbardziej zatrważająca w historii współczesnego świata i niestety nigdy jej nie poznamy, bo nikt na to nie pozwoli w żadnej mierze. WTC i 11/9 to nie jest jakiś skandal, to nie banialuki z Moniką Levinski i Billem Clintonem, to także nie jest przekręt WaterGate, że dziennikarze śledczy prędzej czy później wbiją kij w morwisko i dojdą prawdy. W tej sytuacji żartów nie ma i dochodzenie prawdy jest tutaj jak rwanie się z motyką na słońce, bardzo śliski temat i niebezpieczna gra. W całej tej chryi jedynie komu jestem w stanie wierzyć, to psychologm i specjalistom od pr, którzy analizują wszystko, co wydarzyło się po 11/9. A bezsprzecznie wygląda to tak, że jesteśmy przez tyle lat karmieni nienawiścią do semitów, symboliką wobec 11/9, nieustajacym wszędobylskim dosłownie slowem "terroryzm". I prawda zatem jest tak, że rząd USA chce przed nami coś ukryć, odwróic nasza uwagę, uśpoić naszą czujność. Niestety, ale faktem jest, że język jakim operują w mediach amerykańscy rządowcy, jest językiem dla ciemnej masy, językiem dla debili i robiących debili z pozostałych, to jest prawie pranie mózgu, ogłupianie zamierzone, jak narkotyk. No drugiego tak obłudnego kraju na świecie nie ma i z tym akurat się zgadzam. Wszystko rozbija się o pazerność na pieniądze, gotowość nawet do masowego ludobójstwa dla pieniędzy, co potwierdzają oczywiście fakty z I i II WŚ - fakty, a nie teorie spiskowe w tym przypadku.

huo_sanchez

"bzdura goni bzdurę" -jedno jest niepodważalne-zginęły tysiące ludzi i żadna postawa wobec teorii spiskowych czy też oficjalnych tego nie zmieni. myślę, że warto raczej zamiast się kłócić kto ma rację podumać trochę nad kruchością ludzkiego życia i choćby symboliczną minutą ciszy uczcić niewinne ofiary.

huo_sanchez

Wyważony głos. Zgadzam się. prawda jest gdzieś po środku, ale mało kto wie, gdzie dokładnie leży. Jedni mówią, że było tak, przedstawiają dowody, drudzy mówią, że było inaczej, pokazują inne dowody. A nas tam nie było, średnio znamy się na wielu niezbędnych dziedzinach, a "dowody" oglądamy na monitorach.

Jedyną rozsądną postawą jest "nie wiem". Oczywiście warto zapoznać się z różnymi wersjami, można jakieś wnioski wyciągać, dyskutować, ale zawsze trzeba brać poprawkę na to, że ŻADNEJ wersji nie można ufać w 100%.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
dewille

w społeczeństwie (każdym) część ludzi jest "ciemna" i bardzo podatna na teorie spiskowe. Sam miałem pomysł w 2012 roku, żeby zrobić stronę www na temat końca świata, nawciskać kitu ciemnocie byle były kliknięcia i zysk na reklamach. Bo ciemnota chce usłyszeć/przeczytać to co sama myśli, a że jest ciemna to myśli w kategoriach spisku. Ostatecznie strony www nie zrobiłem bo na pomysł wpadłem w III kwartale 2012 czyli dość późno, no i lekko kłóciło się to z etyką. Aczkolwiek znam ludzi którzy mając takie możliwości wykorzystaliby to bezwzględnie do cna, pociskając kity na maksa... byle tylko płatne kliknięcia się zgadzały.

aragon1968

haha, "fakt jest faktem". a kto decyduje o tym który fakt jest 'faktem'? moze Ty? ;p na podstawie jakichs ksiazek? czyli jednym ksiazkom/filmom wierzysz, drugim nie, według uznania, i my mamy dać się przekonać no bo przecież fakt jest faktem :P

aragon1968

@aragon1968 Weź Ty już lepiej nic nie pisz...

aragon1968

Ja Ci odpowiem dlaczego zadna ksiegarnia nie chciala tego wydać. Te dokumenty to czysta manipulacja w celach czysto zyskowych. Wierzysz w to co ja nazywam ciemna masą. Przykre jest sądzisz że amerykanie spreparowali zamach w celach sabotażowych. Autorzy pseudokumentów i innych badziew (ktore mozna tylko jak sam mowisz w internecie znalesc) łapią takich jak Ty na teorie spiskowe byleby wzbudzic w Tobie sensacje. I kto tu jest maniakiem, ja juz wiem ze Ty jestes maniakiem YOUTUBE ANIE DISCOVERY! haha!

charleski

jakby nie było to nie ważne jeśli się tak stało to po prostu nie da się opisać tego co zrobili Ci ludzie... I ile zginęło ich tego dnia.

Teorie spiskowe zawsze były i będę chociaż na czystą logikę można podyskutować ale to chyba już nie ważne bo to ludziom życia nie zwróci ;)

damian252

MASZ RACJE CHYBA TYLKO DZIECKO BY UWIERZYŁO W TEN ŚMIESZNY FILM NA YOU TUBE

ocenił(a) film na 10
damian252

bardzo przykre to co czytam jak ludzie potrafią byc zmanipulowani przez video robione dla kasy z zakresu "teorii spiskowych"

ocenił(a) film na 1
astok0

bardzo przykre jest to ze ludzie lykaja wszystko co im sie wcisnie. naprawde nic w calej tej histori nie wzbudzilo twoich watpliwosci?

ocenił(a) film na 10
aragon1968

pewnie ze wzbudziło, szczegolnie po takich "dokumentach" na youtube przez ludzi sciagajacych kase. Film dokumentalny o nieistnieniu Chrystusa tez ogladalem i wiesz ze tez uwierzylem? na youtube wiele innych filmow robiono, rowniez dokument byl taki ze jestesmy z marsa tylko kiedys nasze dawne pokolenie sie ratowalo przed katastrofą i tutaj teraz mieszkamy:) dobre co? to wszystko prawda, a co do samolotów to tak, te samoloty porwał George Bush wraz z papieżem bo on tez maczał w tym palce, tyle ludzi usmiercili :( cos strasznego, ponoć Zbigniew Ziobro sie tez za tym kryje, ale tej tezy juz nie wysnuli więc nie bede w to wierzył, czekam az kolejny filmik nakręcą.

ocenił(a) film na 1
astok0

przeczytales cala dyskusje? rozumiesz ze film byl tylko podany jako przyklad? moze poczytaj troche, wyszlo kilka ksiazek, ktore trakuja ten temat. jest bzdurny raport komisji. zbierz troche informacji, a dopiero pozniej zacznij sie wymadrzac. nie chce mi sie wiecej z toba gadac. co za ignorancja.

ocenił(a) film na 2
aragon1968

propaganda czy nie, film jest najzwyczajniej gówniany i to z każdej możliwej strony

aragon1968

No widać że założyciel tematu leciał tym samolotem lub tymi co uderzyły w "Twin Towers" . Która "teoria spiskowa" jest prawdziwa? pytam się bo z tego co słyszałem to jest ich około 90 wszystkie napisane i powiedziane przez "Psycholi" i "narkomanów"

ocenił(a) film na 1
szymas93

ja nie wspominam o teoriach spiskowych i ktora z nich jest prawdziwa. mowie tylko ze wystarczy troche zaglebic sie w temat zeby stwierdzic ze cos tu jest nie tak. uzyles cos takiego co czesto zdarza sie w takich przypadkach....dyskredytacja osoby ktora wysuwa niewygodna teorie, poprzez nazwanie jej, jak w twoim przypadku, psycholem lub narkomanem. w ten sposob cala uwaga z tematu przechodzi na osobe. to dosyc popularne w przypadkach kiedy brakuje argumentow na poparcie swoich racji.
chociaz przypuszczam ze sam tego nie wymyslilles, tylko gdzies uslyszales i przepisales, bo jestes jednym z tych ktorzy wierza we wszystko co im sie wcisnie i nigdy nie maja swojej opini. co wiecej...nie szanuja odmiennego punktu widzenia. jestem tez pewien ze nigdy tez nie zastanowiles sie nad tym tematem, tylko jak papuga powtarzasz to co uslyszysz z oficjalnych zrodel.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

a sam znizasz sie do tego samego poziomu nazywajac innych papugami. ze nikt sie nad tym nie zastanawia tylko wierzy w oficjalne zrodla, czyli masz innych z glupkow a ty bo wierzysz w te inne wersje to znaczy ze jestes tym inteligentnym? ja pisalam, ze nie dam sobie glowy sciac ze stalo sie tak czy tak. zadne z nas nie wie tego na 100% co sie rzeczywiscie stalo. ale ty nie pisales, ze masz watpliwosci, ze cos moga miec w sobie te "teorie spiskowe", napisales, ze ta oficjalna wersja to propaganda i ze ci co w nia wierza to niech obejrza film z youtube. czyli ty juz wiesz na 200000% ze stalo sie tak jak to przedstawiaja tworcy filmiku z youtube i tyle. glupki co wierza w ta propagande i ty jako juz "oswiecony" podajesz film

ocenił(a) film na 1
laluna123

przeciez ja nikogo nie obrazam, uzylem tylko porownania, chyba jest roznica. nie mam nikogo za glupka,zdaje sobie sprawe ze nie wszystkich interesuje ten temat i biora za pewnik to co zostalo oficjalnie powiedziane. wystarczy choc troche zainteresowac sie tematem, zeby stwierdzic ze cos tu smierdzi.
przytocze ci slowa wloskiego dzinnikarza (zeby nie bylo ze kogos obrazam) ktory napisal ksiazke na ten temat, giulietto chiesa "zero dwa"....."trzeba byc idiota zeby nie zastanowic sie ze cos tu nie pasuje" chodzi oczywiscie o oficjalna wersje. przeczytalem tez raport niezaleznej komisji do zbadania 11 wrzesnia (wychodzi tez ze ta komisja wcale nie byla taka niezalezna). momentami jest wrecz smieszny.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

widzisz, ja mysle odwrotnie, ze wiekszosc z nas jednak widziala te teorie. ale coz. wszysko zalezy od przedstawienia sprawy. np. jak poscili zamachowcow na lotnisku z nozykami, jeden powie, ze zwykle niedbalstwo ze strony pracownikow lotniska, albo nie uznanie tego a dziwne, nie uznanie tego za zagrazajace. a drugi powie, ze to bylo nagrane, ze meli poscic ich z nozykami datego przeszli, bo przeciez nawet glupek pomyslalby: na cholere komu na wakacje czy jakis tam inny wyjazd, nozyk do ciecia dywanow??? to juz jest podejrzane i powinni nozyk zabrac.

ocenił(a) film na 1
laluna123

nie bylo zadnych nozykow. ci ludzie wogole nie wsiedli do tych samolotow. nagrania z lotniska w bostonie kiedy przechodza przez odprawe sa z dnia oprzedniego i to z portland, a nie jak nam powiedzieli z bostonu. oprocz jednego nagrania nie ma nic wiecej, a podobno byly cztery samoloty i 19-stu zamachowcow.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

i to stwierdasz na podtawie filmu "niewygodne fakty"? tak im wierzysz?

ocenił(a) film na 1
laluna123

nie tylko...obejrzalem wszystkie filmy dokumentalne jakie powstaly na ten temat. przeczytalem raport komisji i dwie ksiazki. zadnej informacji nie wyssalem sobie z palca.
film "niewygodne fakty" podalem tylko jako przyklad.

ocenił(a) film na 10
szymas93

to jest cos strasznego co mowicie, wrecz macie grzech obarczac władze panstwa wspolczesnego o atak terrorystyczny, wręcz jest to smieszne, ale tak jak reklamy manipulują ludzmi tak i takie filmy beda manipulowały. moim zdaniem to kosmici porwali samolot i jestem pewien ze tworcy tamtego video na youtube na pewno daliby rade stworzyc film obarczający winę katastrofy ludzi z poza ziemii i w to tez pewnie byscie uwierzyli :D

astok0

:))

ocenił(a) film na 1
astok0

ile ty masz wogole lat ? "cobra" u ciebie tez na dyche zasluguje? tak dla twojej wiadomosci, 10= arcydzielo. i przy okazji...pisze sie "spoza".

aragon1968

Ja wiem że taki lot był.

ocenił(a) film na 1
Elvis007

pewnie ze byl, tylko nie skonczyl sie tam gdzie nam powiedzieli . to chyba pierwszy taki samolot po ktorym nie zostalo zupelnie nic, dziura w ziemi i troche zlomu.

aragon1968

ahaa to o to chodzi :D

ocenił(a) film na 6
aragon1968

a jak tlumaczy rzad brak samolotu? nikt nie zadal im pytania a gdzie zlom??? a zlom po uderzeniu na pentagon widziales?

ocenił(a) film na 1
laluna123

takie pytania caly czas zadaja. do tej pory nikt nie wyjasnil gdzie sa resztki samolotu ktory spadl w pensylwani. naoczni swiadkowie mowia ze to co zostalo znalezione nie przypomina zadnej czesci samolotu. z pentagonem sprawa wyglada podobnie, tylko ze w tym przypadku twierdza ze samolot wyparowal pod wplywe temperatury jaka powstala, co jest totalna bzdura. wyglada na to ze sa to jedyna samoloty w calej histori lotnictwa po ktorych nie zostalo absolutnie nic.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

byly rozne czesci samolotu. reszta spalona. znaleziono tez rozne czesci ktore powinny sie spalic razem z reszta a sie nie spalily. jedni powiedza, ze to niewiarygodne a inni powiedza, ze przeciez zupelnie normalne, ze w tym akurat miejscu gdzie sie rozprysly ogien sie nie palil. wystarczy kilka cm2 gdzie nic sie nie pali i przedmiot w tym obrebie sie zachowa.

ocenił(a) film na 1
laluna123

to co znaleziono w zaden sposob nie przypominalo czesci samolotu. swiadkowie mowia ze wygladalo to jakby ktos wykopal dol i wsypal tam ciezarowke zlomu. powinny przynajmniej zachowac sie silniki. sa to najmocniejsze czesci samolotu zrobione ze stopu najwyzszej jakosci stali i tytanu. temperatura topnienia tytanu wynosi ok. 3200 st. paliwo lotnicze czyli kerozen, spala sie w temperaturze ok. 1200 st. nie wystarczy to nawet na stopienie stali, nie mowiac juz o tytanie.mozesz w internecie obejrzec sobie zdjecia wypadkow lotniczych. na kazdym z nich doskonale widac ze to byl kiedys samolot. oprocz silnikow czesto nie ulegaja tez zniszczeniu ogony i kola, tak dla przykladu.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

to czemu nie oskarza sie USA o ludobojstwo skoro niezbite dowody na to sa?

ocenił(a) film na 1
laluna123

a kogo konkretnie chcialbys oskarzyc? amerykanie juz wczesniej takie numery robili. chocby nawet wojna w wietnamie. oni musza miec ciagle jakiegos wroga z ktorym mozna poprowadzic wojne, inaczej nie byloby olbrzymiego budzetu na zbrojenia i dominacja nad swiatem moglaby sie skonczyc. nie jestem jakis antyamerykanski, wkurza mnie tylko ze sa tam ludzie ktorzy moga pozwolic sobie na wszystko byle nie stracic wladzy nad swiatem.
jesli chodzi o dowody, to nie sa zadne dowody, to sa tylko pytania na ktore nikt albo nie chce odpowiedziec, bo nie wie jak, albo daje gowniane odpowiedzi.

ocenił(a) film na 6
aragon1968

a w madrycie i londynie te zamachy? to tez nie araby?

ocenił(a) film na 1
laluna123

tam to chyba wszystko zostalo wyjasnione, chociaz nie bardzo sie tym interesowalem i nie bylo to na taka skale jak w nowym jorku, nie pociagnelo za soba zadnej nowej wojny. mysle ze byl to odwet za najazd bezpodstawny na afganistan i irak.
jeszcze jedna rzecz. usa zaatakowalo irak dlatego ze jak twierdzili, byla tam bron masowego razenia. nastepny bezpodstawny pretekst, bo nic przeciez nie znalezli.
wybronili sie twierdzac ze dostali mylne informacje, ale wojny juz nie dalo sie odwrocic.

aragon1968

"do tej pory nikt nie wyjasnil gdzie sa resztki samolotu ktory spadl w pensylwani. naoczni swiadkowie mowia ze to co zostalo znalezione nie przypomina zadnej czesci samolotu. z pentagonem sprawa wyglada podobnie"

znaczy, że co niby sugerujesz? że porwanych samolotów było mniej? że w ogóle ich nie było? że ktoś tam z twojej bujnej wyobraźnie "zlecił" ukartowanie tych katastrof? że to dół+złom+bomba, a nie samoloty?

ku*rwa, strach się bać tak durnych ludzi. Tacy wielbiciele durnych teorii, pie*dolą, że w samolocie w Smoleńsku była bomba, że to nie sosna, że coś tam. Słuchać się nie da tych głupot! Tworzysz własne bajeczki i czytasz w necie bajeczki innych.
A wiesz czemu nie wydali jakiejś tam durnej książki, co niby opowiada prawdę? Bo by na niej nie zarobili. Bo ludzie nawet jak są głupi, to nie aż tak, żeby wierzyć we wszystkie teorie spiskowe.

I pamiętaj, wychodząc na zewnątrz spoglądaj na dachy i okna, bo wróg może czaić się wszędzie.

dariusgromnicki

Po co obrażasz chłopaka. Mówi o faktach i próbuje zwrócić na nie uwagę, czy to coś złego, że myśli?
Możesz się nie zgadzać, ale każda dyskusja jest konstruktywna i warta uwagi, czasem otwiera oczy.
Wierzysz w to co mówią źródła zależne nie wiedzieć czemu, tymczasem niezależne opluwasz i ludzi którzy starają myśleć inaczej niż Ty.
Jak ktoś mówi o czymś w co ciężko uwierzyć, co jest mało popularne nie wiedzieć czemu wszyscy się śmieją.
Ty i tobie podobni powiecie "śmiejmy się z niego bo on jest inny i myśli inaczej", tymczasem on może powiedzieć Wam wszystkim "śmiejecie się, że jestem inny niż Wy, a ja śmieję się, że Wy jesteście tacy sami"


ocenił(a) film na 8
aragon1968

buraki !!!!!!!!!!!!!!!!!!

aragon1968

100% Cie popieram.jak mozna ludziom wciskac takie bzdury.

aragon1968

Lotu nie było?Ok.Co z ludźmi,którzy w nim zginęli?Skoro lotu nie było,to tych ludzi też nie było.Jak nie było pasażerów,to ich rodziny też nie istnieją.Nie istnieją też miejsca zamieszkania tych ludzi i ich rodzin.Sąsiedzi tych ludzi też są fikcyjni albo w zmowie,tak samo ich pracodawcy i koledzy z pracy,z byłych szkół,studiów.Fikcyjne są kancelarie prawne i prawnicy,którzy brali udział przy czytaniu fikcyjnych testamentów.Firmy ubezpieczeniowe wypłacały pieniądze fikcyjnym rodzinom,na podstawie aktów zgonów fikcyjnych pasażerów,nieistniejącego lotu:DDDDDDD.CO za pierdoły.Aragon,życie jest znacznie prostsze,nie szukaj zagadek tam gdzie ich nie ma.

ocenił(a) film na 1
llama77

nie ma zagadek? a zycie jest naprawde takie proste? poczytaj sobie troche na ten temat, przemysl, zastanow sie. moze dojdziesz sama do wniosku, ze cos tu nie gra i wcale nie jest to takie proste, a na dodatek pelne zagadek, pytan na ktore nikt nie chce odpowiedziec.

ocenił(a) film na 8
llama77

święta prawda cyt.życie jest znacznie prostsze,nie szukaj zagadek tam gdzie ich nie ma.

dokładnie tak:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones