PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260187}

Lot 93

United 93
6,9 23 566
ocen
6,9 10 1 23566
7,5 13
ocen krytyków
Lot 93
powrót do forum filmu Lot 93

Hołd

ocenił(a) film na 8

Uważam, że takiego filmu nie powinno się oceniać w ogóle. Jest to oddanie czci tym ludziom którzy zginęli ratując innych i powstrzymali kolejny atak. To czy film jest udany czy nie, nie jest przecież (w tym wypadku) takie ważne. Ja osobiście uważam, że film jest poprostu arcydziełem. Oglądając go cały drżałem z emocji. Podoba mi się w nim to, że nie grają w nim żadne gwiazdy tylko mniej znani (a wcale nie gorsi od światowych gwiazd) aktorzy. Dzięki temu ma się wrażenie, że ogląa się prawdziwe sceny z 11 września 2001. Emocje i uczucia wyrażane przez aktorów wyglądają naturalnie. To, że ktoś uważa ten film za szmirę to poprostu nie ma serca i szacunku dla tych ludzi co zginęli podczas walki z terrorystami. Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 10
Nurs

Film jest hołdem dla ofiar ataków. Nie powinien być oceniany. Zgadza się w 100 procentach

michal_olszewski

Nie wiem czy naprawde jestescie takimi idiotami czy spobie jaja robicie. Co ma piernik do wiatraka? Film moge ocenic jak chce nie ma to nic wspolnego z wydarzeniami i zabitymi ludzmi.

użytkownik usunięty
Nurs

Nie sądzę, aby więcej niż 25% scen przedstawionych w tym filmie miało coś wspólnego z prawdą. A pokazanie prawdy, uświadomienie ludzi - to jest hołd.

Nie mam na ten temat wygórowanego zdania, ale zajrzyjcie sobie na ten temat:
http://www.filmweb.pl/topic/756764/Z+cyklu++spiskowe+historie.html

To może zmieni niektóre poglądy.

Nurs

Film jest oddany w hołdzie ludziom, którzy byli na tyle odważni i silni by przeciwstawić się terrorystom i ocalić wielu innych ludzi wzamian poświęcając swoje życie!!..wielka odwaga ..
I zgadzam się w 100 procentach, że nie należy oceniać tego filmu, choćby z tego powodu, że nie ma takiej skali, która by potrafiła podsumować, ocenić i wynagrodzić nietylko film, ale i odwagę i poświęcenie całej załogi "LOT'u 93".
Takie jest moje zdanie...

Nurs

Nie rozumiem dlaczego filmu nie należy oceniać ???
Faktem jest, że lot UNITED 93 miał miejsce, faktem jest, że na pokładzie znajdowali się pasażerowie i terroryści...faktem jest, ze samolot się rozbił (jedni twierdzą, że to winna terrorystów, inny fani teorii spiskowych, że to siły powietrzne US zestrzeliły samolot). Niepodważalnym faktem jest, że wszyscy uczestnicy lotu 93 zginęli.
Natomiast, to co działo się w samolocie to juz interpretacja scenarzystów, reżysera... tak naprawdę nikt nie wie co się działo na pokładzie UNITED 93...reżyser przedstawił taka wersje wydarzeń i bez wątpienia film można oceniać ! Przeciez nikt nie ocenia postawy ludzi którzy tam zginęli...ocenia sie film, grę aktorską i tyle.
Nie wiem dlaczego ale ten wątek kojarzy mi się z dyskusją na temat filmu pt. KATYŃ. Jedni uważają, że jak film opowiada o Katyniu to nie można go krytykować, bo przecież to film mówiacy o naszej historii. Tylko jak została przedstawiona ta historia????...
Film można i nalezy oceniać, według wiedzy, spostrzeżeń i refleksji jakie sie po nim nasuwają.
UNITED 93 zapewne jest pięknie ukazanym hołdem dla wszystkich ofiar tego lotu...historią jakiej byśmy oczekiwali, pasazerowie poswięcajacy własne życie...jak było naprawde nie wiem...szanuję Wasze zdanie, choc nie zgadzam się z twierdzeniem zawartym w temacie...jak dla mnie 6/10 (na chłodno).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones