PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260187}

Lot 93

United 93
6,9 23 564
oceny
6,9 10 1 23564
7,5 13
ocen krytyków
Lot 93
powrót do forum filmu Lot 93

WAŻNE !!!

ocenił(a) film na 9

nie wime co ludzie piszą na temat tego filmu ale go ocenić się nie da ... mozna mowic o grze aktorskiej o efektach ale to jest nie ważne , ważny jest przekaz i by się zastanowić i poczuć namiastkę tego co ludzie mogli czuć w samolocie zobaczyć jakim było zaskoczeniem dla wież kontrolnych to co się dzieje to jest smutny film i polecam ........... (daje mu 9 jak każdemu filmowi poświęconemu tragedii World Trade Center całym Stanom Zjednoczonym)

Czy Pamiętacie Co W Ten Dzień Robiliście ??
Ja Tak A Miałem Dopiero 11 Lat



11.10.2001

minds16

Ja również miałam wtedy 11 lat, aczkolwiek pamiętam dzień niemal doskonale. Akurat wróciłam ze szkoły, a w telewizji leciała powtórka "Milionerów" i z paska tvn-owskiego wyczytałam że "najprawdopodobniej" dwa samoloty uderzyły w WTC. Wtedy jeszcze nie wiedziałam co to za budynki. I bodajże nie mówili nic o zamachach terrorystycznych. Ale pamiętam jeszcze jedną rzecz doskonale - w nocy włączyłam telewizor i widziałam nagrania jak coś spada z budynków. Dopiero po jakimś czasie skojarzyłam że to tak starali się ratować ludzie przed śmiercią.

ocenił(a) film na 7
minds16

w łeb się jebnij,film średniak, nie pamiętam co robiłem i nie bardzo mnie to obchodzi-co cię stany obchodzą leszczu

ocenił(a) film na 9
androgenius

A ja spróbuję zgadnąć co wtedy robiłeś:) Pewnie wąchałeś poppersa onanizując się jednocześnie podczas oglądania teledysków Marilyna Mansona. Skutki odczuwasz do dzisiaj.

minds16

hehehe jakoś ta data specjalnie nie utarła mi się w pamięci a robiłem wtedy pewnie to co zwykle przeciętny człowiek może robić, piłem browarka ze znajomymi albo byłem w pracy xD, tragedia mnie też zbytnio nie ruszyła (może przez to, że nie pałam sympatią do amerykańców z północy) a tym bardziej nie ruszają mnie ich marne produkcje dotyczące tegoż wydarzenia. Film słabiutki tak samo jak "World Trade Center"...

ocenił(a) film na 9
800dpi

wszyscy mają swoje zdanie jednym się podoba a drugim nie ja lubie tego rodzaju filmy i jak jest fajnie to pokazane to wysoko oceniam ale nie wlno mowic ze nie interesuje mnie to bo chyba lepiej wiedziec co sie na swiecie dzieje , to jak by ktos powiedział ze nie interesuje mnie Katyn Smolensk i co to jest Polska moim zdaniem te filmy pokazuja nam rózne tragedie z bliska by człowiek mógł zobaczyc w jakim świecie żyjemy co nas otacza by można było porównać jak jest teraz a jak było kiedyś to jest historia ktora kształtuje całą osobowość państwa jak i ludzi .

ocenił(a) film na 8
800dpi

to bardzo smutne bo znaczy że jesteś pozbawiony społecznej wrażliwości. uważam, że film świetnie przybliżył historię zamachu i pozwolił mi poczuć, wyraźniej z dystansem to co czułam 10lat temu - oczywiście najpierw szok, potem może nie strach, ale rozczarowanie światem i wątpliwości w to co wydaje się trwałe, w potęgę takiego kraju jak Stany. film przypomniał o tym, że nigdy na nic nie będziemy dostatecznie przygotowani, pokazuje kruchość naszej cywilizacji, a najgorsze jest to, że taki los zgotował nam drugi człowiek, tu pojawia się też wątek dotyczący zaufania - o jego granicach i skutkach.

kelly-jackie

Ja miałem wtedy 11 lat, jakoś specjalnie nie pamiętam tego dnia, cały dzień bawiłem się z bratem na podwórku, o zamachach dowiedziałem się dopiero, gdy włączyłem telewizor na wieczorynkę, której oczywiście nie było i wtedy trochę się zawiodłem. Dopiero po chwili (to były rozmówki) dowiedziałem się o wszystkim. A przez następne tygodnie bardziej od samego zamachu interesowały mnie tajemnice i pierwsze teorie spiskowe na ten temat (lubię tajemnice i w głębi duszy jestem taki nostalgiczny).

minds16

Idąc twoim tokiem myślenia, należałoby wszystkie filmy o 11 września ocenić wysoko pomijając aktorstwo, efekty, scenariusz. Ale zaraz czy ocena filmu nie powinna być adekwatna do tych zagadnień? Czy mamy oceniać temat czy jakość filmu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones