PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260187}

Lot 93

United 93
6,9 23 566
ocen
6,9 10 1 23566
7,5 13
ocen krytyków
Lot 93
powrót do forum filmu Lot 93

Zrobiony w stylu Greengrassa, wpół-dokumentalnie, trzyma w napięciu, po prostu dobry film. A co do tej autentyczności 9/11 ... Wszak Elvis żyje, człowiek nie wyglądował na księżycu, a JFK został zamordowany przez rząd USA, na którego czele stał... JFK. Teorie spiskowe od zawsze były częścią naszej rzeczywistości i właściwie nie zdziwiło mnie, kiedy takowa powstała na temat World Trade Center. Tysiące ludzi zaczęło nakręcać się na "fakty" i niezbite argumenty, i dopatrywać ogromnej, potężnej mistyfikacji. Automatycznie ci, którzy twierdzą, że 11 września 2001 faktycznie zamachowcy porwali samoloty i zniszczyli nimi jeden z największych symboli USA, są tą ciemną, naiwną, łatwowierną i po prostu głupią masą, zaś jej bezpośrednim przeciwieństwem jest grupa oświeconych, wyzwolonych pragmatyków, którzy po prostu widzą i są dumni ze swej światłości. Z pewnością to administracja Busha postanowiła zniszczyć gmachy WTC, bo czymże jest zapisanie się na kartach historii jako ci, którzy nie byli w stanie zapobiec temu zniszczeniu, wobec tej ropy, dla której to wszystko miało się stać. Wszędzie ta ropa. Saddama powiesili, bo ropa, a on sam to przecież Dalajlama islamu, istna oaza spokoju, równowagi, miłości i harmonii, męczennik.
I ja też dostałem kasę od rządu USA za obronę autentyczności zamachu. Rzecz jasna, jestem tym naiwnym, który wierzy w to, że wylądowaliśmy na księżycu, który żałuje, ale jest przekonany, że Elvis już od wielu lat nie żyje i który, nade wszystko, jest przekonany o tym, że 7 lat temu oglądał prawdziwe zdjęcia samolotu wpadającego w drugą wierzę WTC, która stanęła w płomieniach, a cały budynek parę godzin potem się zawalił.

ocenił(a) film na 8
the_boutique

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Film jest naprawdę bardzo dobrze zrobiony. Solidne kino, stylizowanego na dokument, bardzo ascetyczne, ale przez to bardzo prawdziwe i autentyczne. Chociaż film robiony głównie ku czci ofiar samolotów, to nie ma w nim cienia patosu, który nieznośnie wylewa się z tragicznego w moim odczuciu ,,WTC'' Stone'a. A co do głosów, które pojawiają się tutaj jakoby wszystko było wielką mistyfikacją i film jest do dupy bo tak naprawdę było zupełnie inaczej i ,,prawdziwym terrorystą jest Bush'' to są one dla mnie dość śmieszne. Nie twierdzę, że prawda jest tak kryształowa i jasna jak panuje w powrzechnym przekonaniu, ale nijak ma się to do filmu. Jest to przede wszystkim film o ludziach i na żadnym poziomie nie powinno się go odczytywać jako jakiegokolwiek manifestu politycznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones