PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260187}

Lot 93

United 93
6,9 23 563
oceny
6,9 10 1 23563
7,5 13
ocen krytyków
Lot 93
powrót do forum filmu Lot 93

nic więcej praktycznie nie można o tym filmie powiedzieć. Tak naprawdę po 10 minutach zastanawiałam się o co tyle szumu, po 20, czy to aby na pewno nie pomyłka, po 30 ogarniał mnie pusty śmiech na wspomnienie tych, którzy się zachwycali... Wielki duch Amerykańskich bohaterów, powiewające flagi,płacz i zgrzytanie zębów...obraz tak piękny i przeidealizowany, że się cofa wczorajszy obiad... GNIOT! tyle mam do powiedzenia!

soulcatcher

Mam nadzieję że wypowiadasz się o "World Trade Center" a nie "United 93". A jeśli chodzi ci naprawdę o TEN film, to jesteś, delikatnie mówiąc, idiotką.

Film przedstawia całkiem co innego, niż piszesz.
Gdzie w tym filmie jest "wielki duch Amerykańskich bohaterów"? "Bohaterowie", jak ich nazywasz, wcale nie są przedstawieni jak bohaterowie - są przerażeni tym, co postanawiają zrobić i robią to tylko w akcie desperacji; walczą nie jak bohaterzy, tylko brutalnie, jak zwierzęta, w wielkim CHAOSIE; to są w 100% rzeczywiste ludzkie zachowania. TYLKO kilka osób zdobywa się na to, by w ogóle cokolwiek zrobić, reszta siedzi na miejscach i...
"zgrzyta zębami" - no tak, ale z przerażenia. "Płacz" to też płacz przerażenia.
Nie zwróciłem uwagi na żadną powiewającą flagę... a jeśli to przenośnia, to marna, bo, nie wiem czy zwróciłaś uwagę, ale Paul Greengrass pokazuje w filmie BEZRADNOŚĆ Amerykanów wobec średnio zorganizowanego ataku terrorystycznego /bo przecież kilkunastu Arabów z bombami-atrapami wydudkało cały system bezpieczeństwa!/.


Nie piękno, tylko CHAOS. Zero idealizacji, 100% REALIZMU. Nie wiem, na ile film trzyma się rzeczywistości, bo nie jesteśmy w stanie tego powiedzieć, ale wszystko, co się w nim dzieje, jest realistyczne. W zasadzie nie umiem znaleźć wśród tytułów które widziałem bardziej realistycznego i przemyślanego.

NAPRAWDĘ PISAŁAŚ O TYM FILMIE???

PS: Jeśli źle byś zrozumiała mój post: nie chciałem Cię /na razie/ obrażać, bo jeszcze nie wiem o co chodzi. Czekam na odpowiedź.

A jednak się czegoś czepię.
Jeśli na filmie o tragedii 11 września ogarniał Cię pusty śmiech, to pewnie uważasz "Listę Schindlera" /PS2: mój ulubiony film, ale postać Schindlera nierealistyczna :D/ ze swojej dziesiątkowej listy za doskonałą komedię?

soulcatcher

Ja to nie wiem gdzieś ty widział te powiewające flagi?

pelopee

może w dupie?!film jest kiepski........................o takich tragediach nie powinno się robić filmów , co innego dokumenty , a co innego zbijanie aksy na ludzkiej tragedii poprzez robienie atkich gówien jak to czy wtc

phil_anselmo

WOW, a co powiesz o zbijaniu kasy przez Michaela Moore'a? Tak się składa, że filmy służą zarabianiu kasy, nawet jeśli są artystyczne czy dokumentalne. I co, w związku z tym nie powinno się ich kręcić bo to komercha?

phil_anselmo

Titanic też opiera się na tragedii ludzkiej. Jego też nie powinno być?

soulcatcher

Po tej wypowiedzi wnioskuje, że bardziej odpowiada ci kino akcji z typowymi amerykańskimi efektami specjalnymi, albo można by stwierdzić, że nie widziałaś/eś tego filmu :P Mowi o tagedii a Ty tu o tym, że Ci się wczorajszy obiad cofa... Sorry ale to już jest niesmaczne!

soulcatcher

A jaki film oglądałaś??
"Wielki duch Amerykańskich bohaterów, powiewające flagi,płacz i zgrzytanie zębów...obraz tak piękny i przeidealizowany, że się cofa wczorajszy obiad..." PO TYCH SłOWACH mam wrażenie że oglądałaś jakiś syf o porwaniu samolotu z panem S. Seagalem w roli głównej a nie lot 93. Tam nie ma ani słowa o żadnym idealizowaniu, ani kiczowatych bohaterach.
A film świetny 8/10.

użytkownik usunięty
McO

Do Kanibala:

Sam bym tego lepiej nie ujął.

ocenił(a) film na 3
McO

Ten film jest dla znawców latania! Jedyne co dobre w tym filmie to akcja w samolocie! Niestety, ona nie jest zbyt rozwinieta! Większośc filmu to niezrozumiałe rozmowy, komendy w "sztabach" Pada tyle grypsów, że zwykły człowiek za nimi nie nadąży! Nie wiem, może to wina tłumaczenia, a miałam to:http://napisy.org/Napisy/Id074931/! Zauważcie na słowa w tym filmie! Są to albo liczby albo skróty! Tu musi ktos naprawdę mieć do czynienia z lataniem, by się w tym nie pogubić! Może ten film aż takie ma wysokie recenzje dlatego że porusza ciągle żywą w sercach ludzi tragedię! Innego wytłumaczenia nie widzę! Pochylmy czoła przed tym co się stało, ale nie przed filmem, który jest słaby!

ocenił(a) film na 1
melawa

Ludzie przeciez ten film to nieporozumienie jeden wielki syf i do tego ta historyjka ktora niejest prtawdziwa dobra idioci to film dla was ogladajcie i sie zachwycajcie wmawiajcie sobie ze TAK BYLO ale bylo inaczej.

ocenił(a) film na 10
mihle

Ta, kolejna idiota, który się zachwycił "Loose change 2nd edition". Ty jesteś po prostu ciemniakiem nafaszerowanym przez teorie spiskowe. A ludzie, którzy wymyślają sobie głupawe i nieprawdziwe historyjki zbijają forsę na takim naiwniaku, jak ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones