PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260187}

Lot 93

United 93
6,9 23 556
ocen
6,9 10 1 23556
7,5 12
ocen krytyków
Lot 93
powrót do forum filmu Lot 93

szkoda ze ludzie tak łatwo uwierzyli Amerykanom w tą scieme z terrorystami. po obejrzeniu 11 wrzesnia Niewygodne fakty zmieniłem zdanie o 180 stopni o do wydarzen ktore miały miejsce 11.09.2001r. Bush terrorist nr 1 na swiecie!

ocenił(a) film na 1
carpentermx

zgadzam sie z Toba w 100%

carpentermx

Ludzie są niemądrzy. Władza od zawsze manipulowała masą w taki sposób, aby ją kontrolować. Najczęściej jest to konieczne, w przeciwnym razie rodzi się anarchia. Ludzie nie są świadomi wielu istotnych problemów i nie powinni być, bo nie są w stanie decydować (nawet o sobie).

amigo210

bardzo dobrze napisałes. jednak sam zauwazyłes ze ludzi czasmi wszystko i we szystko uweirza co włądza im w poi!!!

ocenił(a) film na 7
carpentermx

Na początku napiszę ,że nie wieżę w wersję przedstawioną przez amerykanów ,lecz zauważ ,że jesteś manipulowany przez ludzi ,którzy nagrali "11 wrzesnia Niewygodne fakty" tak samo jak przez Stany Zjednoczone. Nie wiesz czy dowody przedstawione w tym filmie są prawdziwe. /pozdrawiam.

użytkownik usunięty
UnKnowN_3

tak, zgadza się ale idąc tym tokiem myślenia, to niestety niczego nie można być pewnym nawet tego, że ziemia jest okrągła... i komu teraz uwierzyć...?

Nie szukaj smrodu tam gdzie go nie ma i zajmij się sobą.Podniecasz sie spiskami a i tak prawdy nigdy się nie dowiesz.

ocenił(a) film na 3
filipxx

Ta, jasne, lepiej zamknąć oczy i udawać, że się nic nie dzieje. całej prawdy nigdy się nie dowiemy, za to prawdą jest to, że jesteśmy bezsilni i nic nie zrobimy nawet mając wiedzę o wszystkich przekrętach i spiskach. ja jednak wolę wierzyć, że USA to światowy terrorysta, ponieważ widzę co oni wyprawiają i ich za to nienawidzę. Ot choćby to co się dzieje teraz: Wykorzystywanie Polski... A gdzie wizy? Chyba tylko my w Europie ich nie mamy. Próbują manipulować opinią publiczną, że Iran jest zły itd. Że Iran już niby produkuję bombę atomową. Że tam się źle dzieje itp. Przygotowują sobie grunt, by ludzie nie mieli nic przeciwko jak Wujek Sam zrobi wjazd do Iranu za kilka lat... Pewnie zasłonią się tym, że chcą obalić dyktatora, czy że szukają BMR (tak jak było z Irakiem). Zapamiętajcie moje słowa :) Tam jest gaz i ropa i inne surowce. Ale zaraz, coś mi umknęło... Czegoś jeszcze tam brakuje? No tak! Jankesów! :)

ocenił(a) film na 9
carpentermx

11 września niewygodne fakty to ściema, nie oglądajcie tego !
Nie sądzę, żeby w tych czasach w kraju wysoko rozwiniętym znalazłby się rząd, który pozbawiłby życia i szczęścia w tak brutalny sposób tylu rodzin jak podczas zamachu 11 września.
Po prostu nie można tego wydarzenia tłumaczyć w taki sposób jak ten popaprany dokument pt. Niewygodne fakt 11 września.
Jakoś nie mogę uwierzyć w to, że Amerykanie poprosili grupkę Talibów o porwanie samolotów i uderzenie nimi w WTC.
Wydarzenia z 11 września wstrząsnęły wszystkich tylko na początku . Dopiero po kilku latach ludzie szukali sensacji i na różne sposoby dokładali nową dawke informacji nie potwierdzonych nigdy w żadnej telewizji. To ściema i nic innego !!
Ludzie bądźcie normalni i okażcie szacunek zmarłym podczas tamtego ataku terrorystycznego.

sucurs

Czy, Twoim zdaniem, Neron też nie podpalił Rzymu? Ludzie są z natury źli, historia tego niezbicie dowodzi, więc nie mów mi, proszę, że nie jest możliwe, aby Amerykanie, pośrednio lub bezpośrednio, dokonali zamachu na WTC. Tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze czy władza, wszystko jest możliwe. Także i to, że za zamachami z 11 wrzesnia 2001 roku, stoją Amerykanie.

Dede_1983

Niewierze że to Amerykanie....Kraje wschodu zawsze było popier...dolone
Skoro tam dzieci chodzą z bronią i zabijają to do czego są zdolni dorośli

Matt_19_

Ten który założył temat , chyba nie jest zbyt mądrą osobą bo jest takie coć jak czarne skrzynki i świadkowie .

VampireGirls

Czy chodzi o film z serii ZEITGEIST?
Uwierzyłem w to że Amerykanie byli pośrednio zamieszani w atak na WTC.

Czy czarne skrzynki powiedzą nam kto stoi za zamachem? Czy nie można wynająć świadków? (tak samo jak zlecić zamachu?)
Nie podważaj czyjejś inteligencji skoro sam nie masz ŻADNYCH argumentów.

Film ten to same argumenty dlatego ma tak wielką siłę wpływania na nasze zdanie. Chyba jednak nie miałeś okazji tego oglądać. Ale polecam ten film wszystkim.
Zamach na World Trade Center wstrząsnął całym światem dlatego każdy uwierzył w słowa Amerykanów że cały świat islamu to terroryści.
Amerykanie stworzyli stereotyp muzułmanina terrorysty.
Cała ta wojna z Irakiem, Iranem itp to wielka pomyłka. Amerykanie nie martwią się o demokrację etc. ale o olbrzymie złoża ropy bez których to wielkie "mocarstwo" nie byłoby w stanie egzystować.

Polecam obejrzeć film ZEITGEIST a dopiero później wtrącać się w dyskusje na ten temat. Trzeba poznać sprawę z różnej perspektywy i dopiero później wyrobić sobie własną opinię na ten temat. Bo z faktami się nie dyskutuje!

Pzdr

Matt_19_

Człowieku jaki Ty poziom reprezentujesz...
Oceniasz taką część świata nic o niej nie wiedząc!
Dzieci chodzą z bronią i zabijają - to jest powodem ich popier...lenia?
Broń może służyć nie tylko do ataku ale i do obrony.
Czy w czasie wojny polskie dzieci nie chodziły z bronią? Nie uczestniczyły w walkach?

Jest to kraj ogarnięty wojną w której uczestniczą Amerykanie itp.
Ale obok świata wojny istnieje też normalne życie o czym już media nam nie mówią. Masz neta, może znasz angielski więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby popisać z ludźmi którzy tam mieszkają. Poznanie problemu z ich perspektywy pomoże zrozumieć Ci wiele rzeczy...

użytkownik usunięty
Dede_1983

taa Amerykanie dokonali zamachu rzeczywiście.http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_United_Airlines_93 tu bedziesz miał o jednym z samolotów.http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_z_11_wrze%C5%9Bnia_2001 tu masz o WTC i Pentagonie i proszę nie wygaduj głupot ,że to Amerykanie spowodowali skoro to była Al-Kaida http://pl.wikipedia.org/wiki/Al-Kaida zastanów się po co Ameryka miała by spowodować takie straty bo jeśli już to chyba z nudów;P

Wszystkie dane, na jakie się powołujesz, są z jednego źródła - Wikipedii. Informacje tam zawarte zaś popierają "jedyną słuszną wersję wydarzeń" przedstawioną przed gabinet ówczesnego prezydenta. Patrząc na to z dystansu - jest to mało obiektywne. Co do drugiej części Twojej wypowiedzi - odpowiedzią m.in. jest ropa (inną sprawą jest doszczętne zniszczenie i odbudowa napadniętego kraju, czyt. totalne zadłużenie, schowanie go do swojej kieszeni). Od drugiej wojny światowej USA uczestniczyło już w ponad 200 konfliktach zbrojnych. Ich gospodarka opiera się w większości na militariach. Ciągle pod pozorem ochrony porządku na świecie wyciągają łapy po nie swoje. Skoro chcą zaprowadzić pokój na świecie, to dlaczego nie wybiorą się do Birmy?

ocenił(a) film na 9
carpentermx

Typowy poziom ortografii dla pewnej grupy ludzi...

ocenił(a) film na 4
carpentermx

dobra, to poproszę choćby jeden dowód na to, że to fikcja i tego lotu nie było! Boli was głowa ludzie? Nie wiemy ani czy był, ani czy nie był, więc na wszelki wypadek uszanujcie zmarłych! Co się z wami dzieje??? Nie można ufać władzom, ale swoim durnym przypuszczeniom niemającym absolutnie żadnego poparcia w faktach to już jak najbardziej?!

googaify

Te budynki wysadzono a uderzenie samolotów miało być przykrywką.To bardzo dobrze widać na amatorskim filmie,gdzie autor reżyserował w chwili kiedy budynki(nie oba od razu)zaczęły się zapadać.

Destr0

Jakiś mentalny krewny Macierewicza? solidarny 2010? urwał się spod krzyża?

Treh

Również mam mieszane uczucia co do zamachu, właściwie to wydaję mi się, że to było ustawione, czysty rozsądek mi to mówi po obejrzeniu filmów na ten temat, z drugiej strony koleś, który stworzył ten film, jego wiarygodność raczej również jest podważana, głównie dlatego, że produkuje tego typu filmy, które atakują czołowych ludzi w USA i nikt mu w tym nie przeszkadza, gdzie inni tacy 'niewygodni' obywatele, jak David Icke (sry jak źle nazwisko) są gnojeni.

kubafilmoogladacz

Wystarczyłoby aby FBI udostępniło zarekwirowane nagrania z przemysłowych kamer, które nagrały rzekome uderzenie samolotu w budynek Pentagonu. Do dzisiaj jednak tego nie zrobiło i pewnie nigdy nie zrobi.

carpentermx

Amerykanie rozwalili World Trade Center, Rosjanie i PO strącili tupolewa, a Michael Jackson żyje i ma się dobrze...

carpentermx

Żal mi was spiskowcy, że tak mało rozumu macie!

einhander

W tzw. oficjalnej wersji przedstawionej przed rząd USA niestety prawie nic nie trzyma się kupy i jest wiele nieścisłości. Niestety ale dawanie wiary na słowo w dzisiejszych czasach to trochę za mało (tym bardziej jeśli przy pomocy takich argumentów ktoś ma rozpoczynać inwazję na obcy kraj).

einhander

Tu nie o rozum chodzi.
Tylko o analizę pewnych faktów.
Każdy uwierzy w to co zechce.

Amerykanom chodzi tylko i wyłącznie o kontrolę nad ropą.

Obejrzyj sobie "Królestwo" http://www.filmweb.pl/Krolestwo szczególnie początek i "Trzy dni kondora" http://www.filmweb.pl/film/Trzy+dni+kondora-1975-11226 szczególnie końcówkę filmu gdzie padają bardzo ciekawe stwierdzenia.

F1uBu

W pewnym sensie masz rację. Rzeczywistość jest przez każdego z nas inaczej interpretowana. Ale pewne rzeczy są ogólnie znane, jak choćby podstawowe prawa fizyki, które wypaczają kilka punktów tzw. oficjalnej wersji. Według mnie tak to nie powinno pozostać niewyjaśnione i zamiecione pod dywan. Tak właśnie zapisze się to na kartach historii, a historii nie powinny pisać media czy filmy holywoodzkich reżyserów. Niedługo minie dziesiąta rocznica po tej katastrofie a dzisiaj amerykańscy księża chcą palić Koran - to dopiero wymaga komentarza na miarę "Żal mi was...".

F1uBu

NIe muszę oglądać bo oglądałem te filmu już dawno temu (Trzy dni kondora z 5 razy), i wymienił bym jeszcze kilkanaście filmów o teoriach spiskowych. A to że te filmy są wysoko oceniane, świadczy tylko o tym że ludzie uwielbiają spiski. Bo człowiek już taki jest że jak jest zagadka, to musi ją rozwiązać. A wystarczy kilka pseudo faktów, pasujących do histori, i już teoria spiskowa gotowa. Przykładów jest masa: zaczynając od tego że Elvis, czy Hitler żyją, po wypadek Sikorskiego, 11.09, Smoleńsk, czy UFO. Mnie to nie bierze. Mogę nad tym się zastanowić, przemyśleć, ale nie dam się zmanipulować. Prawda jest taka, że są też fakty które świadczą że nie był to spisek. Co innego że CIA spodziewało się ataku, jak w przypadku Pearl Harbor, ale wiedzieć a zaplanować to bardzo duża różnica.

Oczywiście wierz sobie w co chcesz, co mnie to. Ale snując swoje teorie, musisz pogodzić z tym, że nie którzy bedą na Ciebie patrzeć jak na wariata.

Pisać więcej w tym temacie nie ma sensu.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
einhander

To ja przedstawię wam kolejną teorię spiskową :P JK wiedząc że jego brat przegra wybory, dogadał się z talibami z Klewek zęby zrobili sztuczną mgłę i strącili samolot za pomocą sygnału magnetycznego. Bratu nakazał zebrać jak najbardziej różnorodną delegację i obiecał za to największe honory państwowe.

Dajcie spokój z tymi spiskami :/ skąd taka nienawiść wobec innych?? Bo tylko tak można tłumaczyć te teorie. Trudno przyznać, że zło istnieje samo z siebie?? Że tak się boimy tego na co nie mamy wpływu, iż lepiej szukać winnych w tych którzy są znani i blisko nas?? zgadzam się, że każdy ma prawo do własnej wypowiedzi i własnego zdania. Jednak czy wypowiedzi wszystkich należy traktować z równą wiarą??

einhander

einhander: Po raz kolejny wrzucasz każdego, kto nie wierzy w to co nam wpojono 9 lat temu, do jednego worka - razem z żywym Elvisem i Hitlerem oraz innymi dziwnymi przypadkami na czele (o których nawet nie śmiem się wypowiadać, ponieważ nie znam tych tematów wystarczająco dogłębnie).

"Bo człowiek już taki jest że jak jest zagadka, to musi ją rozwiązać." - No właśnie, i ja mam w sobie ten pierwiastek ciekawości. Też chciałbym usłyszeć odpowiedzi na kilka pytań. Skoro rząd USA nie ma nic do ukrycia dlaczego tego nie udowodnił? Przecież mógł wszystkie teorie spiskowe bardzo łatwo położyć przedstawiając solidne dowody z miejsc zdarzeń. Tymczasem wszystko zarekwirowano w celu "zapewnienia bezpieczeństwa" (trochę za późno na to...) a na resztę spuszczono zasłonę milczenia.

akwl: To nie nienawiść wobec obcych tylko chęć wyjaśnienia tej spawy. Zwróć uwagę, że to prawie cała Ameryka zionie nienawiścią islam. Mnie to na szczęście na razie bezpośrednio nie dotyczy, bo żyje sobie w małej i niewiele znaczącej Polsce. Razi mnie jednak jak ludzie są obojętni na tę sprawę będąc podatnymi na sugestie masmediów i jednocześnie wyśmiewając kogokolwiek, kto spróbuje podjąć się zbadania wiarygodności sprawy. Powtórzę zatem jeszcze raz - jeśli historyjka nie trzyma się kupy, to ja jej nie łykam. W życiu staram się kierować logiką a nie brać wszystkiego na wiarę. Nie wymyślam sobie teorii w swoim zaciszu domowych, bo mnie to nie bawi. Ja tylko wytykam gdzie pojawiają się zgrzyty. A tutaj pojawia się ich sporo.

ocenił(a) film na 3
carpentermx

jak oglądam filmy "spiskowe" to wpierniczam popcorn i głośno się śmieję.
wasze "fakty" które opierają się na prawach fizyki, a kłamstwa są takie których nie jesteście w stanie sprawdzić.

ocenił(a) film na 9
carpentermx

Wiemy, że spora częśc społeczeństwa jest chora psychicznie i wierzy w najdziwniejsze i najbardziej nieprawdopodobne teorie spiskowe.
Amerykanie strącili samolotami dwie wieże i zaatakowali sobie pentagon tylko po to, żeby znaleźć pretekst do wojny. Aha i przy okazji wywołać wielomiesięczny kryzys na rynku linii lotniczych, panikę na giełdzie i spadek wartości dolara tylko po to, by wydać na wojnę miliardy dolarów i osłabić swoja pozycję międzynarodową. Rzeczywiście, to ma sens.
Seriously, get a life.

yossarian1

+1 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones