PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 406 282
oceny
8,5 10 1 406282
8,7 48
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Genialna rola

ocenił(a) film na 8

Jaka według was jest najlepiej zagrana rola w tym filmie?

Według mnie De Vito jest w tym filmie niesamowity, jest postacią drugoplanową, ale umieć grać
taką upośledzoną postać z wiecznym uśmiechem na twarzy, no to trzeba być geniuszem ;)
Oczywiście inne postacie też są świetne, bo Louise Fletcher już od wejścia gdy to czeka aż
czarnoskórzy pracownicy pierwsi jej powiedzą "dzień dobry" we mnie wzbudziło pewną nienawiść, a
to już emocja ;) I większość osób grających pacjentów, aż trudno uwierzyć, że to naprawdę nie są
ludzie chorzy psychicznie a tylko aktorzy.

ocenił(a) film na 8
Zythaar

Dokładnie! W końcu ktoś, kto równie jak ja docenił kunszt DeVito:) Absolutny talent. Zresztą Danny do bardzo dobry aktor, tylko z racji swojej postury nigdy nie był gwiazdą, a jeśli już to drugiego planu. W "Locie nad ..." urzekła mnie jego wiecznie uśmiechnięta facjata, a scena, w której zbudzony w środku nocy zrywa się z tym samym "bananem" na twarzy rozbawiła mnie w głos. Dodając do tego scenę kiedy Nicholson pokazuje mi karty z panienkami można pokochać go od samego początku.
Poza DeVito i Nicholsonem, na słowa uznania zasługuje również Dourif.

ocenił(a) film na 8
Robson_77

(...) pokazuje mu* karty (...)

ocenił(a) film na 8
Robson_77

Wstyd się trochę przyznać, ale ja nawet nie rozpoznałem DeVito, dopiero w napisach końcowych mnie zamurowało, że to on ;) Zawsze go lubiłem, od zwykłego fryzjera doszedł do kariery świetnego aktora. Ze scen które wymieniłeś również się porządnie śmiałem, postać bardzo pozytywna i rozwesela tak naturalnie.

ocenił(a) film na 9
Zythaar

Wszyscy grający w tym filmie ludzi chorych psychicznie wykazali się kunsztem. Byli bardzo przekonywujący.

ocenił(a) film na 10
mizak81

Podobno część statystów którzy brali udział w filmie to byli autentyczni chorzy z szpitali psychiatrycznych.

ocenił(a) film na 10
Zythaar

wszyscy aktorzy byli bezbłędni.. ale mnie "urzekla" postac Vincent'a Schiavelli. caly czas z papieroskiem. szkoda ze gość odszedł na raka płuc podobno.

ocenił(a) film na 7
wojtalpl3

Co jak co, ale fakt - trzeba przyznać że Vincent się wykazał i zwracał na siebie w filmie pozytywną uwagę :)
Z mojej strony najwięcej sympatii uzyskali DeVito i Sampson.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones