PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 406 282
oceny
8,5 10 1 406282
8,7 48
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Straszne

ocenił(a) film na 10

Po prostu strasznie było patrzeć na głównego bohatera po lobotomii....Po prostu żyjesz, a w
rzeczywistości już Cię nie ma...Co czują ludzie po lobotomii? Z tego, co było pokazane w filmie, to
nie są świadomi niczego, jak można w ten sposób żyć?
Właściwie, na jakiej podstawie mu zrobili lobotomię, bo o tym decydował chyba lekarz, nie
pielęgniarka? Mogliby go zamknąć w izolatce, a nie nieodwracalnie okaleczyć...

ocenił(a) film na 8
Dilofozaur

Moim zdaniem uznali, że jest wystarczająco niebezpieczny dla otoczenia (skoro prawie udusił pielęgniarkę), że zasługuje na ten zabieg. Widziałem już kilka filmów o psychiatrykach, gdzie właśnie na takiej podstawie zastosowano lobotomię. Dlatego uważam, że tak też było i tutaj.

jerbix

Wiesz, Mengele tez robił swoje ciekawe eksperymenty dla dobra nauki. A może tylko tak mu się zdawało, jak sądzisz?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Nie widzę powiązania mojej wypowiedzi z Twoją. Przecież nie powiedziałem, że dobrze zrobili poddając go lobotomii. Lub że stosowanie tego zabiegu na kimkolwiek (choćby nawet był niebezpieczny) jest w porządku. Wyraziłem tylko swoją opinię, czy spostrzeżenie na temat tego dlaczego bohater mógł zostać poddany temu zabiegowi.
Aczkolwiek żeby było jasne... wg mnie zabieg ten jest straszny i nawet wrogowi nie życzyłbym życia jak warzywo. A co do Mengele nie wypowiem się, bo nie wiem zbyt wiele na temat tego "człowieka".

jerbix

A, to przepraszam. Bo mialem wrażenie, ze to jednak usprawiedliwienie.

ocenił(a) film na 10
Dilofozaur

Ale to co stało się z Wielkim Wodzem Bromenem było za to krzepiące. Wielki film, jeden z największych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones