PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873393}

Lou

5,6 6 270
ocen
5,6 10 1 6270
Lou
powrót do forum filmu Lou

Jak w tytule. Nie trzyma w napięciu. Przewidywalny do bólu. Liniowa akcja oparta na znanych już motywach. Film nie ma żadnej głębi. Kilka bójek i strzelanin poklejonych spacerkiem po lesie. Nie zostawia z żadną myślą, nie ślizga się nawet po żadnym ważnym czy głębszym temacie. Typowe, nudne kino akcji. Nie było żadnej sceny trzymającej w napięciu.
Na plus piękne zdjęcia w deszczu, cześć ujęć przywodziła mi na myśl gry takie jak Alan Wake, Tomb Raider czy The Last of Us. Co akurat odbierałem jako atut. Niestety, kulminacyjna scena wysadzania latarni jest tak tanim efektem specjalnym, że zaśmiałem się w głos. Ewidentnie brakło budżetu.
Kolejny mały plusik to wspaniały pies. Najlepsza rola w filmie.
Ja rozumiem, że to film rozrywkowy, jednak ja się dobrze nie bawiłem. Chyba oczekuję już od filmu czegoś więcej. Natomiast domyślam się, że mój 12-letni syn miałby fajny seans. Widziałem i zapominam o tym filmie.

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Pacyna_2

Jeszcze nie dodałem najważniejszego. Zdecydowałem się zobaczyć ten film ze względu na nazwisko producenta. J J Abrams to postać nietuzinkowa niemniej jednak tutaj samo nazwisko nie wystarczyło. Po produkcji podpisanej przez tego Pana spodziewałem się o wiele więcej.

ocenił(a) film na 7
Andrzej_Pacyna_2

"mój 12-letni syn miałby fajny seans" - Film jest od 16 lat (w Polsce, wg IMDB), więc wątpię. No chyba że podobnie zobojętniał na przemoc.

ocenił(a) film na 4
Geist00

Napisałem, że mój (wówczas) 12-letni syn miałby fajny seans nie dlatego że normalizuję dzieciom przemoc. To była moja, może niezbyt trafna próba opisania poziomu tego filmu. Pomijając przemoc, której moim zdaniem nie ma za wiele w tym filmie (ale ja jestem dzieckiem lat 90-tych wychowanym na Stevenie Seagalu, Jean Claude Van Damme i reszcie Rambopodobnych bohaterów), to Lue jest produkcją, która może emocjonować nastolatków. Scenariuszowo prosty, liniowy, oparty na utartych i sprawdzonych wcześniej w kinie patentach. Film może zaskoczyć, kogoś kto jest na tym świecie 12 lat. Doświadczony widz jednak delikatnie się wynudzi. Jeżeli ktoś szuka klasycznego, mało wymagającego kina akcji, to oczywiście Lue jest jak najbardziej do polecenia, natomiast po produkcji firmowanej nazwiskiem J. J. Abramsa oczekiwałem zdecydowanie więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones