PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1004}

Ludzie honoru

A Few Good Men
7,5 58 206
ocen
7,5 10 1 58206
7,0 15
ocen krytyków
Ludzie honoru
powrót do forum filmu Ludzie honoru

Zdecydowanei najlepszy film o tematyce sądowej. Lepszy od takich produkcji jak "Filadelfia" czy "Oskarżeni". Aktorstwo świetne, a szczególnie podobali mi sie Jack Nicholson i Demi Moore. Zagrali tak jak trzeba było albo i lepiej. Tom Cruise choc gra tutaj główną role to musze przyznać że posiada już kilka lepszych ról. W tym filmie byl jakis taki nie realistyczny. Muzyki za dużo nie ma bo przecież w takich filmach praktycznie ona nie występuje. Bardzo podobalo mi sie poruszenie tematu "fali". Świetne dialogi, szczególnie na sali sądowej.
Scena z przesłuchania Nicholsona - genialna i zaskakująca.
Jak na film, który opiera sie tylko na dialogach to jest od cholery wciągajacy. W tej produkcji mozna zobaczyc różne prawnicze sztuczki, czego nie widzialem w innych filmach.
Podsumowując - niespodziewałem sie aż tak świetnego filmu!

9/10

kAMSON

Ja tez go uwazam za najlepszy film sadowy.. No moze jeden go przewyzsza - 12 gniewnych ludzi Lumeta.

fidelio

Muzyki może nie ma za dużo, ale ja zwróciłam na nią uwagę, bo motyw muzyczny przewijający się przez film był po prostu świetny-przenikliwy i taki patetyczny, co lubię. Film oceniam wysoko dzięki tej muzyce i aktorstwu: mój ulubiony Nicholson, którego każda rola wypada wyśmienicie, ku mojemu zdziwieniu Demi Moore zagrała sympatycznie, no a Cruise - nie mogłam uwierzyć, że to on - bo to jedyny film, w którym podobała mi się jego gra-byłam mile zaskoczona.

użytkownik usunięty
kAMSON

Witam
Oprócz "12 gniewnych ludzi" polecam:
"Czas zabijania"
"Świadek oskarżenia"
"Anatomia morderstwa"
Pozdrawiam i miłego oglądania ;-)

ocenił(a) film na 7
kAMSON

Filadelfia jest słabiutka. W życiu bym nie bronił pedała.

LeoMessi86

Uwarzam że to dobry film ale nie najlepszy byłby w mojej pierwszej 10 dramatów sądowych.jak maiłbym typować pierwszą trójke:
1. 12 gniewnych ludzi
2. czas zabijania
3. słaby punkt
Obejrzałem Filadelfie i jest rewelacyjna. Niewiem dlaczego pociskasz ten film może dlatego że jesteś homofobem bo ja np. jestem w 100% pewny swojej orientacji i nie boję się gejów. Mają prawo do wyboru swojej orientacji i ja to szanuje. I z takim podejściem jedź na następne love parade i przyłączył się do skinhedów. Albo przestań oglądać filmy i zostać przy "Królu Lwie" któremu dałeś 10:/ Wiem że nie dyskutuje się o gustach, ale przykuło moją uwagę twój post LeoMessi86 i poprostu brak mi słów na twoją postawe oraz gust filmowy

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Pewnie zebys nie bronil. bo zeby to zrobic musialbys skonczyc studia prawnicze i miec w glowie cos wiecej, niz sterte siana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones