PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558111}

Ludzka stonoga 2

The Human Centipede II (Full Sequence)
3,6 24 697
ocen
3,6 10 1 24697
4,2 4
oceny krytyków
Ludzka stonoga 2
powrót do forum filmu Ludzka stonoga 2

Podtytuł wszystkich trzech części zdradza według mnie jak będzie wyglądała trójka no ale po kolei.
Jedynka to zwykły film o psycho-faszyście który w ramach nienawiści do ludzi( zwłaszcza do takiego jednego żółtka) postanawia wymyślić torturę nie tyle straszną co sprowadzającą ofiarę do wstrętnej i okrutnej śmierci.
Przewidział i znalazł trzy ofiary ale nie wpadł na to ,że części stonogi prędzej czy później by zmarły przez jakieś wirusy z odchodów.Mogły by przeżyć tylko poprzez karmienie dożylne.Amatorska "pierwsza sekwencja".
Okazuje się ,że wszystko było tylko niskobudżetową produkcją wydaną może w trzech krajach i nie przynosząc sławy nikomu (po za Tomem Sixem).

Dwójka opowiada o niezrozumianym grubasie (był ochroniarzem i potrafił używać narzędzi chirurgicznych?) któremu aktorka z jedynki ( i tym samym ofiara Martina) poleciła film w którym grała pierwszoplanową rolę.
Czy Martin był chory psychicznie przed obejrzeniem filmu i tytuł ten "obudził w nim żądze robienia rzeczy które widzi na ekranie niczym 12-latek grający w grę dla dorosłych" czy to sam film przerobił jego mózg (czyt. musk) w gównianą papkę? Ja celuje w pierwszą opcję.Martin analizuje i sprawdza błędy oraz rozmyśla jak "urozmaicić" cierpienie połączonych ofiar.Mam na myśli motyw z środkiem przeczyszczającym czy seksem analnym można to nazwać "pełną sekwencją"...Rozmyślania te zajmują około 96% filmu stąd też koniec który jest początkiem filmu.

Odnośnie trzeciej części nie wiadomo nic jednak na podstawie już powstałych wnioskuje ,że albo Martin zrealizuje swój plan z dwójki już realnie nie tylko w zakamarkach swojej głowy dodając pewnie po drodze jeszcze jakieś inne schizy jak np: odcinanie strun głosowych albo wydłubywanie oczu wszystkim po za osobą "A" prowadzącą w końcu stonogi mają tylko jedną parę oczu.
Idąc dalej można podejrzewać ,że Martin wyjdzie z tym pomysłem "na ulice" i zaciągnie ludzką stonogę gdzieś na miasto aby przyzwyczaić swoje "potworne dziecko" z otoczeniem.Takie zachowanie może dotyczyć "pełnej sekwencji" podtytułu trzeciej części.

Oczywiście to tylko moje gdybanie ponieważ niedociągnięcia filmów mogą być spowodowane czystą amatorką reżysera świadczące tylko o tym ,że ów Tom Six nakręca bezsensowne fabularnie horrory aby zaszokować i z każdą częścią pokazać więcej gówna, krwi i rzygowin przy większej ilości ofiar (czyt. tanich aktorów którzy po filmie albo mają koszmary albo trafiają do psychiatryka).

No bo skoro ludzka stonoga ma być stonogą to musi mieć sto nóg czyli 25 ofiar prawda?

ocenił(a) film na 8
Gryzu87

jak na razie to ani pierwsza ani druga czesc nie byly realne . Jedynka to film nagrany w filmie natomiast dwojka dzieje sie w glowie glownego bohatera chodz co do tego pewnosci calkowitej nie daje. Na temat czesci trzeciej wiem tyle iz Six powiedzial ze druga czesc bedzie wygladac przy czesci trzeciej jak film Disneya.
Podobne porownanie powiedzial co do swoich dwoch czesci. To sie sprawdzilo. Dwojka miazdzy brutalnoscia jedynke. Co zatem bedzie w 3 czesci .? Dobre pytanie. Mam pewne przypuszczenia . Glownym bohaterem zapewne ponownie zostanie Martin. I bedzie chcial urzeczywistnic swoje chore wizje tak jak napisal kolega powyzej. Skora ostateczna sekwencja ma byc jeszcze bardziej ochydna obstawiam ze Martin zwabi samego Toma Sixa oraz 24 inne osoby i tak powstanie prawdziwa stonoga z rezyserem w roli glownej he he Martin bedzie legalnie wyprowadzal stonoge na spacer i zwerbuje rowniez dr Heitera z czesci pierwszej ktory jako renomowany chirurg bedzie dawal Martinowi wskazowki jak ma sie opiekowac stonoga by przezyla jak najdluzej he he Oczywiscie nie zabraknie scen drastycznych typu wyrzanie zebow jezykow itp a zeby bylo jeszcze lepiej Martin wleje nasienie Rezyserowi na poczatku stonogi ktore przejdzie przez cala stonoge i zatrzyma na ostatniej osobie czyli kobiecie . Oczywiscie zostanie zaplodniona i wyda na swiat cos na ksztalt malej stonogi. A martin i dr heiter beda zyli dlugo i szczesliwie he he.

Smiac mi sie chce z tego co tu napisalem . Ale wiedzac co sie dzieje w czesci 2 ten oto scenariusz dla ostatecznej sekwencji jest bardzo mozliwy xd

użytkownik usunięty
Gryzu87

"No bo skoro ludzka stonoga ma być stonogą to musi mieć sto nóg czyli 25 ofiar prawda?"

1) stonoga wcale nie ma stu nóg
2) "centipede" to nie jest stonoga

tak więc, nie, nie musi być 25 ofiar

ocenił(a) film na 6

No okey przyznaje się do błędu.Nie sprawdziłem tłumaczenia tylko sugerowałem się Polską nazwą.
Choć kto wie ilu ich będzie w trójce tak naprawdę :)
Centipede - Skolopendra.

ocenił(a) film na 8
Gryzu87

ja tez bylem przekonany ze Centipede to stonoga. Ale jak widac polacy dalej nie potrafia tlumaczyc tytulow.

ocenił(a) film na 4
Juwen

To jak mieli prztlumaczyc tytul ludzka skolopendra? Niektorych angielskich tytulow nie mozna doslownie tlumaczyc albo w ogole ich nie powinno sie tlumaczyc bo wychodza potem wrecz komiczne babory. W tym przypadku chodzilo o przetlumaczenie sensu tytulu i w moim odczuciu zostal on zachowany.
P.S. Martin byl wykorzystywany w dziecinstwie przez ojca dlatego mial skrzywiona psyche - Gryzu87 widac ze musisz popracowac nad angielskim

ocenił(a) film na 5
arielos

no dokladnie, to brzmialoby co najmniej smiesznie, zreszta pewnie niewielki % osob, wie, jak wyglada skolopendra bez przeszukania internetu.
Co nie zmienia faktu, ze teoria z 'setką' chyba nie pada calkowicie biorac pod uwage oryginalny tytul - w koncu np 'century' albo 'cent' jako setna częśc funta ma ten sam rdzeń, wiec pewnie od tego ta nazwa sie wziela
z kolei stonoga to millipede czyli tu tlumaczac doslownie odnóż mamy 1000
no ale nie wiem czy mozna podejrzewac rezysera o takie daleko wybiegajace w przyszlosc plany przy doborze tytulu 1. czesci, juz pomijajac fakt, ze 12 osob to duzo za duzo, a co dopiero 25, no ale w sumie i tak realizm jest na zerowym poziomie takze zobaczymy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones