PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558111}

Ludzka stonoga 2

The Human Centipede II (Full Sequence)
3,6 24 697
ocen
3,6 10 1 24697
4,2 4
oceny krytyków
Ludzka stonoga 2
powrót do forum filmu Ludzka stonoga 2

Aż mnie nosi, gdy widzę te słowne potyczki pomiędzy samozwańczymi krytykami filmowymi a "zwykłymi" ludźmi, którzy totalnie nie znają się na KINEMATOGRAFII. Ktoś wyrazi swoją opinię, a po chwili znajdzie się osoba, który podważy swoją opinię tę opinię, a po kilku sekundach....etc etc .To prowadzi do niekończących się konwersacji, które po kilku wpisach stają się tylko i wyłącznie obelgami, nic nie wnoszącymi do forum na temat filmu. Skąd się biorą te dyskusje ludzi, którzy z pianą na ustach biorą swoich NIEPODWAŻALNYCH i jedynych racji. A z tego, że kochany filmweb posiada skalę 1 do 10. Dlaczego jest to złe? A to dlatego, że każdy człowiek ma inny gust, a gust nie ma nic wspólnego z dobrze zrobionym filmem. Bo ktoś może ocenić najgorzej zrobiony film, z okropną grą aktorską, beznadziejnymi zdjęciami itp i ocenić go na 10, bo...po prostu mu się ku**a podobał. A czy to znaczy, że ten film jest "arcydziełem" jak to filmweb mówi? Nie! Ale zaraz znajdzie się ktoś, kto wytknie mu tę ocenę? "A dlaczego?? Ty się totalnie nie znasz, przecież to beznadzieja!". No i co z tego, ale mi się podobał, więc JA daję 10. Z drugiej natomiast strony, jeżeli czegoś nie możesz zrozumieć, trudno jest to obiektywnie ocenić. Dla przykładu ja nie oceniam horrorów, bo ich nienawidzę, ale to nie znaczy, że każdemu filmowi będę stawiać 1, bo...mi się nie podoba. Może akurat ten horror jest świetnie zrealizowany, gra aktorska jest na bardzo dobrym poziomie, czyli ogólnie jest to bardzo dobry film, ale ja nie potrafię tego zobaczyć, właśnie przez pryzmat moich upodobań. Dlatego proszę Was, drodzy użytkownicy, otrzyjcie pianę z ust i rozluźnijcie zwieracze przed napisaniem swojej arcyświętej opinii, bo naprawdę żal czytać i tracić czas na bezsensowne dyskusje.

frenezii

Problem z ocenianiem filmów polega na zbyt zróżnicowanych poglądach na kwestie oceniania i postrzegania kina. Generalnie większość ludzi na Filmwebie kieruje się własnymi kryteriami w ocenie opartymi głownie na subiektywnych odczuciach , bez brania pod uwagę opinii innych , to grupa bardziej subiektywnie oceniająca . Osoby bardziej obiektywnie oceniające, nie ignorują opinii, spostrzeżeń czy uwag innych i starają się oceniać film nie tylko przez pryzmat własnych odczuć , uwzględniając w ocenie niezależnie od gustu, upodobań i oczekiwań poziom artystyczny filmu w szerszym wymiarze postrzegania niż własne odczucia i poziom pozytywnych i negatywnych emocji towarzyszący odbiorowi każdego filmu. Większość pyskówek między oceniającymi różnie wynika nie tylko z braku kultury ale także samej skali ocen nietrafnie nazwanych jak nieporozumienie , ujdzie itd. Moja propozycja byłaby taka 1 - bardzo słaby 2 - słaby 3- znośny 4-poprawny 5-średni 6-dobry 7- bardzo dobry 8- wyróżniający się 9- znakomity 10- arcydzieło .Tylko osoby starające się oceniać filmy w miarę obiektywnie mimo braków intelektualnych mogą w ostatecznym rozrachunku poprawić poziom opiniotwórczy serwisu. Ignoranci , chamy , zarozumialcy , osoby uważające opinie innych za zbędne będą trzymać status quo w ryzach , pogarszając nienajlepszą sytuacje zagadnienia oceniania filmów .Czasami gdy porównuje bardzo dobre recenzje o filmach z wypisywanymi na gorąco , bez przemyślenia bzdur i okazywanych emocji przez różnych ignorantów , nie mam wątpliwości , że niektórym ludziom nawet nie chce się przeczytać recenzji i palą się z niecierpliwości, żeby tylko cokolwiek napisać w mniemaniu uważając siebie za znawcę kina, który tylko zasugeruje innym swoje widzimisię i inni jak on obejrzą znakomity lub nie obejrzą beznadziejnego, w ich ocenie filmu.



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones