PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558111}

Ludzka stonoga 2

The Human Centipede II (Full Sequence)
3,6 24 696
ocen
3,6 10 1 24696
4,2 4
oceny krytyków
Ludzka stonoga 2
powrót do forum filmu Ludzka stonoga 2

Pomysł na ludzką stonogę nie jest zły, chętnie (tak tak) obejrzałabym film DOBRZE zrobiony. Druga część wyjątkowo była gorsza od poprzedniej. Liczyłam na wodotryski, wielce zapowiadany film, ale niestety.
W tych czasach można zrobić doprawdy lepszy. Pal licho że obrzydliwe. Taki film. Nie każdy musi go oglądać by później narzekać, że wymiotuje. Dobrze wie co tam znajdzie więc po co dramatyzować? Ale fakt chwilami był obrzydliwy. Ale nie do stopnia bym przewracała się z wymiocinami.
Jeżeli ktoś wpadnie kiedyś na pomysł zrobienia trzeciej części (a może pierwszej, ale tym razem zrobionej znacznie lepiej, do cholery, są animacje, robią cuda nie widy w nowych filmach, niech zrobią i tu, chociażby by można było przyjrzeć się jak w zbliżeniu wyglądają połączeni ludzi) to obejrzę. Byleby nie była gorsza od drugiej bo padnę.
Podsumowując, mimo tego, że obejrzałabym lepszą część to dochodzę do wniosku, że to w sumie strata czasu i pieniędzy dla reżyserów. Niech zrobią inne, ciekawsze filmy. Ten jest przereklamowany. No chyba, że będą wodotryski.
Gratulacje dla głównego aktora. Na początku wywoływał u mnie totalne obrzydzenie (tylko on, musiałam poszukać info na jego temat i zobaczyć jaki to człowiek, jakoś mnie to tknęło i nie żałuję) później już po prostu mnie bawił. Gratulacje dla Pana za zagranie totalnego debila (bez urazy dla aktora, wiadomo, debil to osoba która jest niepełnosprawna intelektualnie, więc odegrał swoją rolę wyśmienicie).

EruruuTail

Druga część nie była gorsza tylko inna 1 ma wątek dramatyczny 2 jest bardziej brutalna i makabryczna Oba filmy są bardzo dobre reszta to kwestia gustu Gdyby połączyć cechy obu filmów w jednym obrazie mógłby powstać wybitny film

soulheart

Zgadzam się, dramatyczna, brutalna jak najbardziej. Po prostu w drugiej części było coś czego mi zabrakło i kompletnie nie wiem co to. Świetnie przedstawili "przygotowywanie" ludzi do bycia stonogą.

ocenił(a) film na 6
EruruuTail

A mi się druga część bardziej podobała. Ogromne brawa za kreację głównego bohatera. Doskonały pomysł żeby przedstawić go jako dorosłego opóźnionego w rozwoju, z trudnym dzieciństwem, gwałconego przez ojca. Na dodatek matka obwinia go, że to przez niego jej mąż siedzi w więzieniu. To wszystko musi się odbić ja jego psychice i dlatego też doktor z pierwszej części staje się dla niego wzorem do naśladowania. Osobiście bardzo mi się podobało połączenie obydwu części- niby film jest o tym samym, ale dzieje się zupełnie co innego.

Tyle z plusów. Gra aktorska pozostałych bohaterów mizerna, film zawiera mnóstwo błędów, z wyjątkiem jednej sceny nie jest wcale tak mocno obrzydliwy. Zakończenie nijakie.

mateuszz90

O tak, główny bohater był wyśmienity. Jakkolwiek to brzmi. Jego zachowanie, niedbałość o niektóre rzeczy i obrzydliwość była genialna. Nie wiem czy oceniać relację matki z synem. Jest straszna. Matce wcale na nim nie zależy i jeszcze chce się go pozbyć. No to zdążył zrobić to pierwszy.
Fajny pomysł właśnie jeżeli chodzi o połączenie obu filmów, że on ogląda pierwszą część. Nie jestem pewna co do tego, że zaprosił aktorkę z pierwszej części. Smaczek na swój sposób, ale...

Cięzko mówić o grze autorskiej osób które właściwie leżą albo chodzą na czworakach. Zrobili to co mogli. Chociaż...może więcej paniki w oczach. W momentach gdy wyrywał im zęby, albo mdleli, albo udawali nieprzytomnych co nie było zbyt niesamowite. Fakt, ich gra aktorska była nijaka.
Zakończenie byle jakie. Pewnie dalej łapał ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones