PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558111}

Ludzka stonoga 2

The Human Centipede II (Full Sequence)
3,6 24 710
ocen
3,6 10 1 24710
4,2 4
oceny krytyków
Ludzka stonoga 2
powrót do forum filmu Ludzka stonoga 2

Zawiodłam się

użytkownik usunięty

Szczerze, to po obejrzeniu pierwszej części nie spodziewałam się, że reżyser zechce to dalej ciągnąć. Jak widać chęć zarobienia przeważyła.
Film jest na początku strasznie nudny i nijaki. Sam główny bohater napawa mnie obrzydzeniem. Mimo jego traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, nie odczuwam w stosunku do
niego współczucia. Sam film jest skrajnie obrzydliwy i bezsensowny. Nie ma w nim krzty realizmu.
Zdecydowanie nie polecam oglądania tego filmu, chyba, że ktoś lubi bezsensowną jatkę. To było stracone 1,5 godziny.
To jest oczywiście tylko moje zdanie.

ocenił(a) film na 10

Film zwiera obrzydliwe sceny, nie jest realistyczny, bohater napawa obrzydzeniem - zgoda - reszta to jakieś twoje zawiedzione bezsensowne oczekiwania. I co z tego że nie odczuwałaś współczucia? Nic nie wskazuje na to, żeby reżyser miał taki cel.
W dodatku oskarżasz go, że poleciał na kasę? No tak, pewnie liczył na tłumy w multipleksach...
Klimat, zdjęcia, koncepcja budowy bohatera-fana, intertekstualność - jak rozumiem do tego wszystkiego odniosłaś się słowami 'nudny i nijaki"?

użytkownik usunięty
marcholt

Co do moich oczekiwań, po prostu spodziewałam, że film mnie choć trochę przestraszy (od tego w końcu są horrory), a nie wywoła jedyni odruch wymiotny.
Napisałam, że na początku film jest nudny i nijaki. Takie po prostu odniosłam wrażenie patrząc na grubasa oglądającego z nabożną czcią "Ludzką stonogę". Później jednak nie jest lepiej. Sama scena łączenia stonogi w całość jest po prostu obrzydliwa. Nie widzę w niej nic zachwycającego.
Osobiście nie odczuwam klimatu tego filmu. To, że film jest czarno-biały nie napawa mnie grozą.
Jak dla mnie to po prostu film o psychopacie próbującym urzeczywistnić swoje chore fantazje w przyprawiający o wymioty sposób.

ocenił(a) film na 10

No i widzisz - film był obrzydliwy bo miał być. Spodziewałaś się nastrojowej opowieści grozy w stylu "Kobiety w czerni"? Znając w dodatku pierwszą część filmu? Z ostatnim zdaniem powyższej wypowiedzi się zgadzam. Z tym że dla mnie nie ma to pejoratywnego wydźwięku.

Moim zdaniem gdyby reżyser chciał zrobić skok na kasę nakręciłby film o bez ograniczeń wiekowych, a nie shocker'a który przekracza kolejne granice eksponowania róznego rodzaju wynaturzeń i obrzydliwstwa. Powód jest prozaiczny, ale nie aż tak jak pieniądze - chodziło o jak największe zniesmaczenie widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones