PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136951}

Lustrzana maska

MirrorMask
7,1 3 933
oceny
7,1 10 1 3933
Lustrzana maska
powrót do forum filmu Lustrzana maska

Dziś nie da się tego oglądać.
To wygląda jak tandetna stara gra z wklejonymi aktorami z TOTALNIE płaskiej ściany.
Okrutna tandeta.
Przez zastosowaną technikę kręcenia, w żadnej scenie z aktorami nie zobaczymy jakiejkolwiek zmiany pozycji kamery względem aktorów. Najłatwiej zrozumieć o co chodzi, wyobrażając sobie, że cały film jest kręcony na nieruchomym statywie. Żaden obecny film akcji (do którego lekko aspiruje MirrorMask) nie jest tak kręcony, odrębną sprawą jest to, że obecne efekty są tak dobre, że ciężko je odróżnić od rzeczywistości. O efektach w MirrorMask tego powiedzieć nie można. Graficznie wygląda to jak stara gra z pierwszymi wielopłaszczyznowymi modelami 3d (skrzydła ptaka to jedna płaszczyzna z nałożoną grafiką skrzydeł, coś okropnego).

Oj troszkę mi się rozpisało :D to mój 1szy wątek na filmwebie tak swoją drogą :p Film tak mnie zasmucająco odrzucił, że musiałem się tu rozpisać.

ocenił(a) film na 8
ad_r

Efekty to nie wszystko.

ocenił(a) film na 1
Freya_

serio? a czym jest wszystko? oglądaniem dwuwymiarowego frontu aktorów przez 2h?

ocenił(a) film na 8
ad_r

Dla mnie film ma być ciekawy i niebanalny. Nie daję wysokich ocen za efekty, co to ma w ogóle wspólnego z filmem? Poza tym, akurat efekty w Lustrzanej masce moim zdaniem nadają fajny klimat i jak najbardziej pasują.

ocenił(a) film na 1
Freya_

Patrzysz zbyt powierzchownie i bezkrytycznie, Twoje myślenie jest nacechowane, nie chcesz zobaczyć tych kłujących w oczy w roku 2015 rzeczy.

ocenił(a) film na 8
ad_r

Po prostu mnie nie kłują. Film bardzo mi się podobał wizualnie, nie każdy docenia wyłącznie fajerwerki najwyższej jakości i rozdzielczości. W zasadzie uważam, że ta tandeta i płaskość starych efektów ma swój urok i klimat, tak samo jak w grze American McGee's Alice czy Planescape Torment, to jest coś czego nie można zastąpić tylko po to, żeby było "ładniej", wtedy straciłoby swój urok.

ocenił(a) film na 1
Freya_

klimat zdefiniowany poprzez wspomnienia. Tak więc ocena jest subiektywna, myślenie niekrytyczne!

ocenił(a) film na 8
ad_r

W zasadzie to nie, po prostu doceniam klimat starych produkcji, mają więcej duszy niż np. taki wymuskany Avatar, który wcale złym filmem nie jest. Taki już mają urok, że mi się podoba ;)

ocenił(a) film na 1
Freya_

Ale co tu wg Ciebie tworzy klimat? Najniższej jakości grafika 3d? To już gry na SNES'a mają 1000 razy lepszy klimat, mimo, że są 10 lat starsze graficznie.

ocenił(a) film na 1
Freya_

Chyba, że obcujesz w tandecie, i w tym aspekcie film oceniasz. Cytując "is so bad that it's tough to decide whether it's better used as a sleep aid or watched while under the influence as an object of derision."

ocenił(a) film na 10
ad_r

Zacznijmy od tego, że to film dla ludzi którzy lubią teksty Gaimana lub jemu podobnych. Po drugie nie jest to dla mnie nijak film sensacyjny - nawet nie widzę by do tego zmierzał. Po trzecie jak można oceniać film w oderwaniu od emocji jakie wzbudza. To śmieszne. Po co oceniać film tylko miarą efektów specjalnych? Nie ma to za grosz sensu. A już zupełnie nie ma sensu porównywać tego z filmami utworzonymi po nim - wiadomo nowy laptop zawsze jest bardziej zaawansowany technologicznie od peceta z początku lat 90tych. So sad, że nie możesz znieść, że komuś tandeta się podoba. Może on tego za tandetę nie uważa. To pojęcie względne. Ja cenię ten film za postacie. Za pomysł. Za dialogi. Za bardzo przydatną książkę jaka się w niej pojawia. Za genialną psychodeliczną muzykę pasującą do tła. Za przesadzone sfinksy, które miały być przesadzone. I naprawdę wybuchłam śmiechem na zarzucaniu komuś myślenia bezkrytycznego. A kim ty jesteś by komuś wypominać takie rzeczy? Jakimś trollem bez polotu i kultury, który nie powinien być wpuszczony w ogóle do internetów. Każda ocena wyrażona przez człowieka jest subiektywna. Twoja na szczęście także. I to ty patrzysz zbyt powierzchownie - dlatego nie zrozumiałeś, że to nie efekty czy kamerowanie w tym filmie tworzą klimat. Aaaa i błagam cię nigdy nie czytaj książek tam nie ma żadnego wymiarowania ani grafiki tylko płaski papier. Może ci się nie spodobać.

ocenił(a) film na 1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones