PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596286}
6,2 25 173
oceny
6,2 10 1 25173
3,2 8
ocen krytyków
Mój biegun
powrót do forum filmu Mój biegun

"Mój biegun" traktuje o historii, która swego czasu była głośna w całej Polsce, w związku z tym oglądanie tego obrazu może pozornie wydawać się komuś nie do końca uzasadnione, wtórne. Niekoniecznie jednak tak być musi. W tym konkretnym przypadku, faktycznie jest tak, że życie napisało doskonały scenariusz na film i pewnie można by wyprodukować jeszcze jedną jego część. Poza tym, mnie osobiście zainteresował wątek rodzinny, relacje pomiędzy ojcem a synem, ich złożoność. To, jak trudno jest sobie poradzić z poczuciem winy i jak skutecznie może ono być wzmacniane i niszczyć człowieka... Z pewnością niesamowite jest to, że tyle nieszczęść mogło spaść na jedną rodzinę. Jednak choć na początku, w chwili największego cierpienia trudno jest w to uwierzyć, to jednak z perspektywy czasu, dochodzimy do wniosku, że wszystko w naszym życiu dzieje się po coś. Tak też pewnie było, w tym konkretnym przypadku. Wypadek Jana bez wątpienia był koszmarną traumą, z którą każdemu trudno byłoby sobie poradzić i wielki szacunek dla tego chłopaka, że się z niej podźwignął i dla jego rodziny za wsparcie w tych dramatycznych chwilach. No właśnie, postanowił walczyć i dzięki temu odniósł zwycięstwo nad samym sobą i dodatkowo może pomagać innym. Cieszę się, że w tym wszystkim, natrafił na życzliwych mu ludzi i mógł dokonać i zobaczyć to, co mogłoby się wydawać poza jego zasięgiem... Warto obejrzeć ten film, choćby po to, aby zastanowić się nad własnym życiem ...

ainahn

Jan Mela jest kaleka.. ale przedewszystkim umyslowym. Jego historia wzrusza jak okres anny grodzkiej.

Al_Bundy

Powtarzasz się. I to na poziomie rzeczywistego kaleki. Kalectwo to nie brak ręki czy nogi, to kwestia umysłu. Jak nie masz o czym pisać, to ćwicz haczyki przy a i e bo ci ucina

ocenił(a) film na 1
RogerF

nie wiesz że jest coś takiego jak angielski język pisania w komputerze ?a tam nie ma ą i ę. Więc się nie masz czego czepiać :)

luckygirl23

Mam dość wtrącania się w rozmowę z kimś innym - nie piszę tylko tutaj z jedną osobą!!

ocenił(a) film na 1
RogerF

to opusc forum i klopot z glowy :)

luckygirl23

Nie z tobą rozmawiam - zrozum to! Nie odpowiadaj na posty skierowane do innych.

ocenił(a) film na 8
Al_Bundy

Twój komentarz świadczy o tobie............. Nie obrażaj innych ludzi............ Jaki człowiek, taka wrażliwość i zdolność do wzruszeń.............. Mam nadzieję, że twoje słowa już nigdy do mnie nie trafią..................

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones