PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=596286}
6,2 25 173
oceny
6,2 10 1 25173
3,2 8
ocen krytyków
Mój biegun
powrót do forum filmu Mój biegun

Film kompletnie pozbawiony ciekawej historii. Wyczyn Jaśka Meli każdy w latach 2000 znał i na pewno przyjął z podziwem. Natomiast ja poszedłem do kina na ten film i dostałem "bohatera", którego wyczynem jest to, że nie dogadywał się z ojcem. Czasami się śmiejemy z amerykańskich produkcji, że nadmiernie robią ze wszystkich herosów. "Mój biegun" pokazuje, że my mamy problem w drugą stronę i nawet nie potrafimy sprzedać dobrej historii napisanej przez życie.

lukaszsedek

Bo film nie miał być ekranizacją podróżniczych dokonań. Skoro powstał w ramach cyklu filmów opowiadających o ludzkich tragediach, można było się niejako spodziewać, że na coś innego położony zostanie nacisk. Faktycznie - reklamy telewizyjne, zapowiadające produkcję, mogą pwrowadzać w błąd. Pokazano w sumie 15s fragmentu o wyprawie, który w filmie zajmuje dokładnie tyle samo, ale jako spojler to połowa całości. Lecz mimo wszystko chyba nie można całkowicie przekreślić sensu. Sam Jasiek Mela mówi, że to był jego właściwy Biegun. Może tak należy rozumieć ten wyczyn... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones